به گزارش نخل بیدار در پنجمین روز از هفته دولت به مناسبت گرامیداشت این ایام ، مراسم افتتاحیه بخش دهرم با حضور روح اله مزارعی معاونت فرمانداری فراشبند ، دهقان بخشدار، اعضا شورا شهر و روستاها ، دهیاران و معتمدین بخش دهرم و تنی چند از روسای ادارات شهرستان فراشبند برگزار گردید.

در این مراسم ضمن گرامیداشت دهه امامت و ولایت، عید سعید غدیر خم و همچنین هفته دولت پروژه هایی به شرح زیر افتتاح گردید:

  • افتتاح مخزن ذخیره آب ۱۵۰۰ مترمکعبی دهرم با اجرای ۱ کیلومتر شبکه انتقال آب به اعتبار بالغ بر ۶۰۰میلیون تومان. لازم به ذکر است که این مخزن، قابلیت تامین آب ۱۵۰۰ مشترک در روز را دارد که با توجه به وجود ۱۱۰۰مشترک فعلی در شهر دهرم جهت ۴۰۰ خانوار دیگر نیز آینده نگری شده است.
  • افتتاح یک دستگاه ساختمان مددجویی به نمایندگی از پنج ساختمان احداثی در سال ۹۷ در بخش دهرم با اعتبار ۱میلیارد ریال بلاعوض از بودجه دولتی کمیته امداد امام خمینی ،۲۵۰ میلیون ریال از محل کمک خیرین به صورت بلاعوض و ۱ میلیارد ریال وام ۴درصد بنیاد مسکن به بهره برداری رسید . لازم به ذکر است که دو دستگاه ساختمان در شهر دهرم . یک دستگاه ساختمان در احمدآباد و دو دستگاه ساختمان در دهستان دژگاه در سال ۹۷ احداث شده است .
  • افتتاح یک واحد مسکونی به نمایندگی از تعداد ۲۰۹ واحد مسکونی با اعتبار بیش از ۵۷ میلیارد ریال تسهیلات ۴ درصد که بیش از ۱۰ میلیارد ریال آن بصورتبلاعوض که ۴۹ فقره تسهیلات ۳۰۰ میلیونی شهری به اضافه ۶۰ میلیون ریال بلاعوض و ۱۶۰ فقره تسهیلات روستایی ۲۰۰ میلیون ریالی به اضافه ۵۰ میلیون ریال بلاعوض برای هر واحد مسکونی تخصیص یافته است. این اعتبارات در پی سیل سال ۹۵ و از محل اعتبارات حوادث مسکن (روستایی و شهر های زیر۲۵۰۰۰ نفر جمعیت)با نظارت و پرداخت تسهیلات توسط بنیاد مسکن ساخته شده است
  • افتتاح پروژه بهسازی و اجرای طرح هادی روستاهای احمدآباد ،گوری، جوهری و دولت آباد، این پروژها که با مشارکت بنیاد مسکن و دهیاری ها به طول ۲۶۴۰ متر کانیو و تک لبه و ۱۹۲۵۰ متر مربع زیرسازی و آسفالت با اعتباری بالغ بر ۸میلیارد و ۲۷۰میلیون ریال اعتبارات دهیاری و قیر رایگان اجرا شده بود به بهره برداری رسید.
  • افتتاح شهربازی پارک دژگاه با اعتبار ۲۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال از محل بند الف که توسط بنیاد مسکن اجرا شده است.

منبع : روابط عمومی فرمانداری