به گزارش نخل بیدار، سردار احمد علی گودرزی، در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس افزود: در اجرای طرح مبارزه با مواد مخدر، ماموران انتظامی شهرستان فیروزآباد فارس با رصد اطلاعاتی و همکاری ماموران انتظامی استان بوشهر، مطلع شدند فردی به هویت معلوم، قصد دارد با یک دستگاه ایسوزو، یک محموله مواد مخدر را به شیراز انتقال و تحویل عوامل خریدار دهد.
وی ادامه داد: ماموران انتظامی شهرستان فیروزآباد این موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند و با انجام اقدامات اطلاعاتی، یک دستگاه کامیون را شناسایی و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز آن را توقیف کردند.
وی بیان کرد: در بازرسی از این خودرو، ۸۰۶ کیلوگرم تریاک کشف و یک نفر متهم در این زمینه دستگیر شد.
این مقام انتظامی اظهار داشت: همچنین در عملیاتی دیگری ماموران انتظامی شهرستان فراشبند با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر از ورود یک دستگاه وانت نیسان حامل مواد مخدر از فراشبند به شهرستان برازجان در استان بوشهر مطلع شدند.
گودرزی اضافه کرد: ماموران در یک عملیات ضربتی، خودرو نیسان را متوقف و ضمن دستگیری متهم در بازرسی از این وسیله نقلیه ۹۹ کیلو و ۷۵۰ گرم تریاک کشف کردند.
وی گفت: همچنین ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان فارس در محور سروستان – شیراز پس از توقیف یک دستگاه تریلر در بازرسی از آن ۶۷ کیلوگرم تریاک و ۴۹ کیلو و ۵۰۰ گرم حشیش کشف کردند و در پیوند با این مواد افیونی یک نفر متهم دستگیر شد.

** کشف بیش از ۱۲میلیارد ریال کالای احتکار شده در داراب
فرمانده انتظامی استان فارس همچنین در بخش دیگری از مطالب خود بیان داشت: ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی شهرستان داراب، پس از مطلع شدن از اخباری مبنی بر نگهداری و احتکار کالا در یک انبار واقع در یکی از محله های داراب، پس از کسب مجوز قضایی با حضور نمایندگان تعزیرات حکومتی از انبار مورد نظر بازدید کردند.
گودرزی افزود: در این انبار ۹۳ تن برنج، ۲ تن روغن، ۱۳تن و ۵۰۰ کیلوگرم شکر، ۲ تن نخود و یک تن لوبیا که فاقد مدارک ورودی و خروجی و احتکار شده بود کشف و توقیف شد.
وی با بیان اینکه ارزش این محموله احتکار شده، ۱۲میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال برآورد شده است گفت: در این خصوص یک نفر متهم دستگیر و تحویل مرجع قضایی شد.
فرمانده انتظامی استان فارس افزود: پیشگیری از جرائم نیازمند عزم همگانی است به همین سبب از شهروندان درخواست می کنیم هرگونه موارد مشکوک را از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.
شهرستان داراب در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.
۹۸۷۳ /۶۱۱۸

انتهای پیام /*