به گزارش نخل بیدار، رزمایش بزرگ عاشورایی سپاه محمد رسول‌الله(ص) ۲ با رمز «یا رسول‌الله(ص)» و با حضور پرشور بسیجیان از ۹ شهریور ماه در سراسر کشور آغاز شده است. در این رزمایش که تا ۲۹ شهریور ادامه خواهد داشت، قرار است بسیجیان با صف‌آرایی در قالب گروه‌های فرهنگی و سازندگی اقدام به خدمات‌رسانی و محرومیت‌زدایی کنند.
در استان فارس نیز رزمایش خدمت در سه بخش انجام خواهد شد. بخش اول «رزمایش خدمت» حضور ۴۰۰ گروه جهادی به تعداد ۸ هزار نفر در نقاط محروم استان فارس است.
حضور گروه‌های جهادی در مناطق محروم در قالب ارائه فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، درمانی، کارآفرینی، اشتغال و عمرانی است.
فرمانده سپاه احمد بن موسی (ع) شیراز روز گذشته در مورد برگزاری رزمایش خدمت در شیراز، تکمیل و مرمت خانه‌های محرومان، همچنین مرمت حمام و سرویس‌های بهداشتی منازل آنان در مناطق سهل‌آباد، بلوار اتحاد و محله سعدی از اقدامات در نظر گرفته شده در این رزمایش برشمرد و گفت:‌ ۸ مسجد در این رزمایش مرمت و یا تکمیل می‌شود که در بلوار اتحاد و شهرک سعدی محله امام حسن(ع) هر کدام یک مسجد احداث خواهد شد و در محله‌های ترکان و شرغان نیز مساجد نیمه کاره تکمیل می‌شوند و همچنین در داریون ساخت مسجد و در سهل‌آباد تکمیل مسجد خواهیم داشت.
خسروانی  با بیان اینکه توزیع بسته‌های غذایی و نوشت‌افزار میان محرومان از دیگر خدمات ارائه شده در این رزمایش است، گفت: این کار با هماهنگی کمیته امداد انجام می‌شود که روز شنبه ۳۰۰ بسته نوشت‌افزار را در گام نخست میان نیازمندان توزیع کردیم.
تصاویری که در ادامه آمده از حضور جهادگران در شهرستان های گراش و زرین دشت است.
«رزمایش خدمت» جهادگران در نقاط محروم فارس+ تصاویر
«رزمایش خدمت» جهادگران در نقاط محروم فارس+ تصاویر
«رزمایش خدمت» جهادگران در نقاط محروم فارس+ تصاویر
«رزمایش خدمت» جهادگران در نقاط محروم فارس+ تصاویر