به گزارش نخل بیدار سرهنگ دوم پاسدار محمود عابدی ضمن تشریح برنامه های پیش بینی شده جهت هفته دفاع مقدس گفت: گرامی می داریم، هفته ی دفاع مقدس را که  یادآور ۸سال حماسه و رشادتها وایثارگریهای رزمندگان و شهدای عزیز وایثارگران است.

سرهنگ عابدی ضمن تسلیت ایام سوگواری ابا عبداله الحسین(ع)افزود: دوران دفاع مقدس گنجینه ی عظیمی است که در تاریخ این انقلاب ماندگار شد وب ه نوعی انقلاب ما را بیمه نمود و رزمندگان و شهدای ما با تاسی از حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) توانستند در برابر دشمنان ایستادگی کنند.

وی خاطرنشان کرد: دوران دفاع مقدس و قیام عاشورا در هم طنیده شده اند و آنچه در دوران دفاع مقدس رخ داد همه آنها در عاشورای اباعبدالله که در کمتر از یک روز به وقوع پیوست نیز وجود دارد.

عاشورا درس ولایتمداری است، عاشورا درس بصیرت دارد، پیام دشمن شناسی دارد، عاشورا درس استکبار ستیزی دارد، درس اتحاد داد، درس معنویت وصبر وگذشت است و دفاع مقدس نیز این واژه های زیبا را در خود جای داده است.

عابدی افزود: ۴۰ سال است که دشمنان دارند با این انقلاب مبارزه می کنند و هر راهی توانسته اند رفته اند اما مردم ما الهام گرفته از قیام حسین(ع) هستند و پیرو مکتب عاشورایند و دشمن این را بداند که مردم ما در مقابل همه هجمه ها وتوطئه ها بیدار است و حول محور ولایت در برابر آنها خواهد ایستاد و نقشه های انها یکی پس از دیگری نقش بر آب خواهد شد.

فرمانده سپاه فراشبند با اشاره به فشارهای اقصادی امروزه کشور گفت: امروز نیز که دشمن تمام قد وارد شده و فشار اقتصادی و فشار روانی شدید بر این ملت وارد نموده است همه مردم و مسئولان باید با عمل انقلابی و کار جهادی به وظایف خود عمل نمایند تا از این مرحله نیز به راحتی گذر کنیم و همه باید دست در دست هم دهیم تا از این مشکلات  بیرون بیاییم وعبور کنیم.

وی با اشاره به هفته دفاع مقدس و آغاز آن گفت: در هفته دفاع مقدس که با شعار محوری ما تونستیم آغاز خواهد شد مجموعه سپاه ناحیه فراشبند با برگزاری بیش از یکصد برنامه متنوع از قبیل یادواره شهدا، همایش اقتدار بسیجیان، غبارروبی وتجدید میثاق با شهدا، سرکشی از خانواده شهدا وایثارگران، شرکت در نماز جمعه، نشست های بصیرتی، تربیتی، اردوهای جهادی، مسابقات فرهنگی، ورزشی و .. را برگزار خواهیم نمود.