به گزارش نخل بیدار، رئیس جمهور هفته گذشته قانون «اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان» را برای اجرا ابلاغ کرد.برهمین اساس مدیران بازنشسته شاغل در دولت باید طی مدت دو ماه مسئولیت خود را واگذار کنند.

تبادار استاندار فارس، پژوهش معاون سیاسی استانداری و عالیشوندی فرماندار شیراز از جمله مدیران بازنشسته استان هستند که باید ترک پست کنند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس در این باره می گوید: آماده واگذاری مسئولیت تا پیش از اتمام مهلت دو ماه اعلام شده برای خروج نیروهای بازنشسته از مسئولیتشان، هستم.

هادی پژوهش‌جهرمی در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در استانداری فارس شامل استاندار، معاون سیاسی امنیتی و فرماندار شیراز می‌شود.

به گزارش شیرازه، گمانه زنی‌ها در مورد انتخاب مدیران جایگزین بازنشسته ها طی یک ماه گذشته در سطوح مختلف آغاز شده است.

مسعود رضایی نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در این باره گفت: تصویب قانون منع بکارگیری بازنشستگان نتیجه تلاش‌های مجدانه و عمل گرایانه کمیسیون اجتماعی مجلس است  و از  همین رو با  اجرایی این قانون بسیار تاثیرگذار می‌توان از  نیروهای جوان درآینده سازی کشور بهره برد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تزریق روحیه امید و مفید بودن به جوانان این مرز و بوم با عدم بکارگیری بازنشستگان در سمت‌های مختلف در شرایطی ایجاد می‌شود که جوانان می‌توانند استعدادهای خود را در سمت‌های مختلف به نمایش بگذارند بنابراین  رشد و بالندگی درکشور ایجاد می‌شود.

رضایی افزود: ورود چهره‌های نو به عرصه مدیریت بطور حتم می‌تواند جنبشهای موثری درحیطه کاری ایجادکند واین امر  موجب  می‌شود، رشد و توسعه در شرایط ایده الی رقم بخورد و از همین رو در حقیقت منع بکارگیری بازنشستگان رابطه مستقیم با توسعه و رشد کشور  دارد.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: جوان گرایی در مدیران ارشد با اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان راهکاری کارآمد برای توسعه کشور تلقی می‌شود.