فرمانده حوزه بسیج دانش آموزی شهرستان فراشبند در نشست خبری با پایگاه تحلیلی خبری نخل بیدارکه به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی برگزار شد، ضمن تشریح برنامه های حوزه بسیج دانش آموزی شهرستان درطول هفته بسیج دانش آموزی؛ برحضور پر شور و حداکثری مردم و دانش آموزان در راهپیمایی ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری نخل بیدار، احمد پور زارعی فرمانده حوزه بسیج دانش آموزی شهرستان فراشبند در این نشست خبری، ضمن تسلیت ایام آخر ماه صفر و سلام و درود به روح بلند و ملکوتی امام خمینی (ره) و روح مطهر شهدا از صدر اسلام تا کنون بویژه شهدای مظلوم مدافع حرم و ۸۶ شهید دانش آموز شهرستان فراشبند و آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای علمدار انقلاب امام خامنه ای (مد ظله العالی)؛ ویژه برنامه های حوزه بسیج دانش آموزی شهرستان درهفته بسیج دانش آموزی را تشریح کرد.

وی به وقایع مهم و تاریخی این روز اشاره کرد و گفت: ۱۳ آبان ماه یاد آور سه واقعه تاریخ ساز تبعید امام خمینی (ره) در ۱۳ آبان ۱۳۴۳؛ شهادت جمعی از دانش آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ در ایران اسلامی است.

پور زارعی با اشاره به نامگذاری روز ۱۳ آبان به نام «روز ملی مبارزه با استکبار»، تصریح کرد: با توجه به اینکه هویت این وقایع مبارزه با استکبار بود، ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار نامگذاری شد.

وی افزود: در باب اهمیت ۱۳ آبان همین بس که رهبر فرزانه انقلاب می فرمایند: این روز نماد طمع ورزی آمریکا، نماد ایستادگی ایمان متکی به بصیرت و شجاعت و جسارت نسل جوان انقلابی است.

فرمانده حوزه بسیج دانش آموزی شهرستان فراشبند با تشریح برنامه های پیش بینی شده  و یا برگزار شده توسط حوزه بسیج دانش آموزی شهرستان درطول این هفته گفت: در راستای تحقق شعار محوری امسال بسیج دانش آموزی  که  ” دانش آموز انقلابی ، مدرسه انقلابی ”  نامگذاری شده است بسیج دانش آموزی شهرستان فراشبند برنامه های متنوعی در این هفته برگزار خواهد کرد .

وی آغاز برنامه شهید بهنام محمدی که از برنامه های هشت گانه طرح اعتلای بسیج است را نواختن زنگ ایثار و شهادت در مدارس، ذکر کرد و گفت: ثبت نام راهیان نور دانش آموزان خواهر، دیدار دانش آموزان بسیجی با امام جمعه محترم و فرمانده محترم سپاه در قالب جوانه های انقلاب؛ اجرای مسابقات متنوع ورزشی و علمی، دیدار با خانواده های معظم شهدای دانش آموز، اکران فیلم سینمایی تنگه ابوقریب، نشست های بصیرتی و معرفتی، برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل، میقات الصالحین و حضور گسترده در نماز جمعه، قرائت بیانیه بسیج دانش آموزی توسط دانش آموز بسیجی محمد منصوری در بین الصلاتین (نماز جمعه ) ، برگزاری نمایشگاه های استکبار ستیزی و کتابخوانی،  دوره های توانمند سازی فرماندهان و برنامه های متنوع دیگر را از مهم ترین برنامه های برگزار شده در این هفته برشمرد .

پورزارعی افزود: با توجه به تهدیدات رییس جمهور آمریکا مبنی بر تحریم های جدید در ۱۳ آبان امسال و همچنین  جشن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی؛ ۱۳ آبان امسال از اهمیت بسزایی برخوردار است .

وی در پایان به نمایندگی از جامعه دانش آموزان بسیجی شهرستان فراشبند از آحاد مردم انقلابی و همیشه در صحنه فراشبند، خواست تا با حضورپر شور و حداکثری در راهپیمایی ۱۳ آبان، بار دیگر، ضمن تجدید بیعت با آرمان های امام راحل (ره)، شهدا و امام خامنه ای عزیز، برگ زرین دیگری در افتخارات این شهرستان رقم بزنیم و دشمن را مرعوب غیرت انقلابی خود کنیم.

پایان خبر