بخشدار و مسئولان ادارات بخش دهرم در بسیج ملی کنترل فشار خون شرکت کردند

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های غیر واگیر این شبکه بهداشتی درمانی با اعلام این خبر گفت: کارشناسان بسیج ملی کنترل فشارخون مرکز خدمات جامع سلامت شهید «حیدر شهیدی» دهرم در راستای بسیج ملی کنترل فشارخون با حضور در بخشداری و ادارات این بخش، فشارخون بخشدار، مسوولان و کارکنان ادارات این بخش را اندازه گیری کردند و عدد آن را در سامانه بسیج ملی کنترل فشارخون ثبت کردند.

«صادق عالیشوندی» افزود: در این برنامه که در بین کارکنان بالای ۳۰ سال انجام شد، افراد دارای فشار خون بالا شناسایی و به پزشک خانواده ارجاع شدند.

او با تاکید بر مشارکت افراد بالای ۳۰سال، تمامی مادران باردار و بیماران کلیوی در این بسیج ملی، گفت: این افراد می‌توانند با مراجعه به مراکز مشخص شده، نسبت به اندازه‌گیری رایگان فشارخون اقدام و یا در سامانه خود ‌اظهاری بسیج ملی کنترل فشارخون بالا، به آدرس  salamat.gov.ir اطلاعات خود را تکمیل نمایند.

«مجتبی دهقان» بخشدار دهرم ضمن استقبال از برنامه بسیج ملی کنترل فشارخون، اجرای این حرکت بزرگ را گامی مؤثر در راستای سلامت جامعه و کاهش بیماری‌های غیر واگیر دانست و بر مشارکت مردم، ادارات و نهادها در این طرح تاکید کرد.

پایان خبر