حجت الاسلام ابراهیمی: آنچه را که امروز در عرصه بین المللی و صحنه‌های میدانی و عملی نظاره‌گر هستید افول قدرت سیاسی و نظامی جبهه استکباری و قدرت فزاینده ی جبهه‌ی مستضعفان عالم به رهبری جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام حاج شیخ “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و گرامیداشت پنجم مرداد ماه چهلمین سالروز برپایی نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کشور به امامت آیت الله طالقانی رحمه الله علیه،گفت: نماز جمعه از برکت های انقلاب و از ثمرات خون شهداست.

وی با تبریک این روز به نمازگزاران و ملت انقلابی و مومن و با بیان اینکه نماز جمعه مرکز وحدت مسلمانان و میعادگاه نمایش قدرت سیاسی و همبستگی اجتماعی اسلام است،گفت: نماز جمعه عطر محبت و معرفت اسلامی را در فضای جامعه پراکنده و اعتقاد مردم به دین، مبدا و معاد را تقویت می نماید.

 امام جمعه فراشبند با اشاره به فرمایش رهبر عظیم‌الشأن انقلاب جعلت فداک که می فرماید: «نماز جمعه قرارگاه ایمان تقوا و بصیرت و اخلاق  و قلب فرهنگی هر شهر و محل تبیین مسائل و مشکلات جامعه و مملکت است و جزء شئون امامت و ولایت است.»، گفت: نماز جمعه شبکه گسترده و منسجم ولایت در جامعه دینی و کانون ارتباط مستمر و مستقیم امت با ولی الهی است.

 وی با بیان اینکه ولایتی که از متعالی ترین آموزه‌های قرآنی است اما متاسفانه در بین امت اسلام مغفول مانده است، تاکید کرد: این ولایت اگر شناخته شود، حلّال تمام مصائب و گرفتاری های جهان اسلام و امت اسلامی خواهد بود و موجبات انسجام و وحدت مسلمین را در سراسر عالم رقم خواهد زد.

خطیب نماز جمعه فراشبند تصریح کرد: نماز جمعه عامل پیوند انسان با خداست چون ذکر است. یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِذَا نُودِیَ لِلصَّلَاهِ مِنْ یَوْمِ الْجُمُعَهِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِکْرِ اللَّهِ؛ در جامعه ای که انسان با خدای خویش پیوند دارد و تعهد دارد که همواره در مسیر الهی باشد و خداوند در راس جامعه ، حکومت کند و قوانین الهی را روی زمین پیاده و روابط اجتماعی ،سیاسی، اقتصادی، حکومت حقوق و بازار تجارت و داد و ستد، همه بر پایه دستورات الهی باشد این جامعه ،جامعه دینی و الهی خواهد بود که هم سعادت دنیا را کسب نموده و هم سعادت آخرت را.

وی اضافه کرد: چنین جامعه ای در همه کارها موفق خواهد شد چون خدا با او است . دوری از یاد و ذکر خدا باعث بی هویتی، پوچی،استرس و دنیا مداری خواهد بود و آنگاه با داشتن همه وسایل و ابزار زندگی، مزه زندگی را نخواهد چشید و همواره احساس می‌کند که گم شده دارد، در حالی که در کشاقوس بی‌هویتی نمی تواند هدف عالی خود را پیدا نماید.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: جامعه اسلامی حقیقی این است که در این جامعه هر که بیاید، انسان می شود، در جامعه اسلامی بازار، مسجد، دارالحکومه، رفیق، خویشاوند، پدر خانواده، جوان خانواده، همه و همه انسان را به یاد خدا می اندازد و به طرف خدا می کشاند، با خدا آشتی می دهند، با خدا رابطه ایجاد می‌کنند، برای یاد خدا و ذکر خدا در صفوفی پیوسته و منسجم به رکوع و سجود می‌پردازند و از بندگی غیر خدا دوری می‌کنند و از دشمنانش برائت می‌جویند.

وی تصریح کرد: دشمنان نگذاشتند حکومت نبوی به حکومت علوی متصل شود تا مردم پس از ولایت رسول، طعم شیرین ولایت امام را بچشند و الا امروز همه مسلمانها همراه با ولایت و پشت سر ولایت حرکت می‌کردند و این دسته بندی ها و فرقه ها وجود نداشت و اگر هم وجود داشت به این گستردگی و به این معنا نبود.

امام جمعه فراشبند موفقیت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران را نشات گرفته از اتصال به ولایت امام و رسول اعظم دانست و گفت: و الّا در همین کشور، حاکمان و سلسله های زیادی حکومت کردند، اما هرگز به این پیشرفت و به این استقلال و فضیلت نرسیدند. هرگز نرسید که جمعه‌ها میلیون‌ها انسان های خدا جو و خداخواه در صفوفی متحد و منسجم خدای یکتا را پرستش میکنند و به ذکر و یاد او بپردازند.

وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی جامعه ای پدیدار شد که با وحدت اصولی، به هم پیوسته، دارای ایمان راسخ و گام‌های استوار و محکم در مقابل دشمنان ایستاده است.

 خطیب نماز جمعه فراشبند خاطر نشان کرد: امروز می‌رود که گامهای دوم انقلاب را برای فتح همه قله های شرافت و فضیلت به دست آورد، مقدمات حکومت عدل الهی و نجات دهنده عالم بشریت را تحقق بخشد، که این امید و آرزو به زودی زود عملی خواهد شد و آنگاه پشت سر آن حجت حق و ولی الهی، بزرگترین نماز جمعه را اقامه خواهیم کرد.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه دوم نماز جمعه فراشبند،به مناسبت هفته نمازجمعه و با گذشت یک چله از انقلابف گفت: به همین مناسبت لازم می دانم از همه دست‌اندرکاران برپایی نماز جمعه تشکر کنم. از مسئول محترم ستاد نماز جمعه، مسئول محترم دفتر امام جمعه و اعضای محترم ستاد، از معاونت محترم بخش خواهران، از نمازگزاران و از مسئولانی که همواره حضور فعال در نماز جمعه داشته اند، از برادران نیروی انتظامی که انصافاً در تمام هفته ها یار و یاور نماز جمعه بوده‌اند و امنیت مصلا و نمازگزاران را به نحو شایسته تامین می نمایند، از برادران سپاهی و بسیجی و یاران انقلاب، از خانواده های محترم شهدا و جانبازان و آزادگان، از قضات محترم، فرماندار و معاونت فرمانداری و از معلمانی که تلاش کرده اند تا دانش آموزان عزیز را به نماز جمعه هدایت کنند، از جوانان و نوجوانان، خواهران و برادران، از همه و همه سپاسگزارم و برای آنها از خداوند متعال توفیق و سعادت مسئالت دارم.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به اینکه امروز دشمنان ما در سیاست نظامی دچار تورم شده اند،گفت: همان کاری که دشمنان، در سیاست اقتصادی ما را به سبب تحریم دچار عارضه تورم کردند، ما توانسته ایم در سیاست نظامی آنها را دچار عارضه تورم کنیم. تورم در هر کجا که باشد مسبب زیان و ضرر است.

وی تصریح کرد: آنچه را که امروز در عرصه بین المللی و صحنه‌های میدانی و عملی نظاره‌گر هستید افول قدرت سیاسی و نظامی جبهه استکباری و قدرت فزاینده ی جبهه‌ی مستضعفان عالم به رهبری جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه فراشبند افزود: امروز دنیا سردرگمی و آبرو ریزی رهبر مستکبران عالم، آمریکای کذاب و جبار را می بیند، آنچنان که برای جبران آبروی ریخته شده خود دچار خلط محاسباتی مجدد می‌شود.مانند کُشتی گیری که به سبب ضربه فنی طرف مقابل، گیج شده و مرتکب خطای مهمتری می‌شود.

وی تاکید کرد: در طول این یکصد سال اخیر که پدیده‌های قدرت نوین شکل گرفت  و سلاح های سنتی جای خود را به سلاح های آتشین و اتمی داد در سپهر منظومه نظامی نمی توانید ببینید که در ازمنه ای از زمان قدرت مستضعفان تفرق بر قدرت مستکبران داشته باشد.چون هیچ رهبری به نام ولی فقیه در مصدر حکومت و ریاست عامه قرار نداشته است.

 حجت الاسلام ابراهیمی افزود: حال نتیجه می‌گیریم که امروز آمریکا که خود را ابرقدرت دنیای می‌داند دچار نرخ تنزیل سیاسی شده. این یک اصطلاح است یعنی افول قدرت با داشتن ابزار قدرت و این، به دلیل نداشتن یک رهبری حکیم و علیم است.

وی با اشاره به اینکه امروز در دنیا دو رهبر بیشتر وجود ندارد یکی رهبری معنوی، الهی و دینی و دیگری رهبری مادی زمینی و شیطانی، افزود: قرآن در سوره مائده آیه ۵۶ می فرماید: و ان حزب الله هم الغالبون ان حزب الشیطان هم الخاسرون (مجادله آیه۱۹) و این سنت الهی است که هر گاه حزب خدا در مقابل حزب شیطان با اقتدار بایستد حزب خدا پیروز خواهد بود.

 امام جمعه فراشبند با تاکید بر اینکه امروز دشمنان خدا تصمیم گرفته‌اند که نور خدا را روی زمین خاموش کند، گفت: خداوند در قرآن کریم سوره توبه آیه ۳۲ و ۳۳ چنین می فرماید: یُرِیدُونَ أَنْ یُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَیَأْبَى اللَّهُ إِلَّا أَنْ یُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ آنها می‌خواهند نور خدا را با سخنان باطل و تبلیغات بی پایه خود خاموش کنند، اما خدا نور خود را کامل می‌کند هرچند کافران خوش نداشته باشند.هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَىٰ وَدِینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَى الدِّینِ کُلِّهِ وَلَوْ کَرِهَ الْمُشْرِکُونَ یعنی خداوند پیامبرش را با هدایت و دین حق فرستاد تا آن را بر همه ادیان پیروز گرداند هرچند مشرکان خوش نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه طبق این آیات الهی زمان سقوط ابر قدرت ها و افول آنها فرا رسیده و دنیا این را مشاهده می کند، گفت: آمریکا و انگلیس این دو کشور استعمارگر و سلطه طلب بیش از دو قرن به ملت‌ها زور گفتند، ظلم کردند فتنه‌گری کردند، گروه‌های جدایی‌طلب درست کردند، کودتاها به راه انداختند، با ایجاد جنگ و درگیری کشورها را تجزیه کردند، حکومت ها را عوض کردند، در فضای آسمانها و زمین و دریا قدر قدرتی کردند، اما امروز به برکت قدرت دینی و حکیمانه رهبر فرزانه جمهوری اسلامی ایران و فرزندان مومن و انقلابی و جبهه مقاومت، ماشین جنگی آنها که در حال فتح قله می بود، در سینه کش این قله به پنچر شده و هر لحظه احتمال اینکه به دره پرت شود وجود دارد.

امام جمعه فراشبند در ادامه با اشاره به اینکه دیگر دست آنها بر ماشه تفنگ نیست و با احتیاط حرکت می کنند و دستور دارند که در دریای خلیج فارس هرگز گلوله ای را شلیک نکنند و تابع دستورات فرماندهان ما باشند، تصریح کرد: این است قدرت اسلام و قدرت ولایت و سربازان ولایت. درود خداوند بر همه آنان باد.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه های دوم نماز جمعه با اشاره به اینکه از ۳۱ تیرماه تا ۶ مرداد هفته ملی مهارت نامگذاری شده و با تاکید بر اینکه امروزه تقویت نیروی انسانی ماهر و متخصص از عوامل کلیدی در توسعه اقتصادی و اجتماعی هر کشور است، گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور متولی و مجری آموزش های فنی و حرفه ای کوتاه مدت در بخش‌های کشاورزی، صنعت، فرهنگ و هنر و خدمات است و سعی می‌کند مهارت شاغلان را با تکنولوژی روز همگام سازد.

وی افزود: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان نیز دارای کارگاه‌های برق، کشاورزی، عمران، اتومکانیک و جوشکاری است و همه این حرفه‌ها را به صورت رایگان ارائه می نماید. ضمن اینکه دارای ۵ آموزشگاه آزاد نیز در سطح شهرستان مشغول به فعالیت می باشد.

امام جمعه فراشبند از همه جوانان عزیز جویای کار و اشتغال و علاقه مند به حرفه های مهارت آموزی خواست تا این فرصت را از دست ندهند و با مراجعه به این مراکز مهارت مورد علاقه خود را فرا بگیرند.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه های دوم نماز جمعه فراشبند، با توجه به اوج گرمای فراشبند و رسیدن حرارت به۴۷ درجه و نیاز شدید همه شهروندان به داشتن برق و عدم قطعی برق در وقت ظهر و استراحت از همه شهروندان گرامی خواست تا در راستای حفظ حقوق عامه و جلوگیری از هدر رفت انرژی، مصرف برق خود را مدیریت کنند، ضمن اینکه اداره جات، مساجد و حسینیه‌ها و دیگر مکان‌های عمومی نیز ضمن صرفه جویی عنایت نموده در غیر ساعات نیاز، دستگاه‌های برقی خود را خاموش نمایند

وی با تاکید بر اینکه صرفه جویی و استفاده بهینه از انرژی و نعمت‌های الهی جزء دستورات دین مبین اسلام و جزء سبک زندگی اسلامی است،گفت: کسانی که در مصرف آب و برق رعایت نمی‌کنند و در هر چیزی اسراف می نمایند به قول قرآن کریم جزء خواهران و برادران شیطانند.

امام جمعه فراشبند افزود: مسئله آب هم همین است  و همه شهروندان باید در مصرف آب هم صرفه جویی کنند و مواظب سرریز کولرهای آبی و منابع آب پشت بام ها باشند، شیرها و دوش های فرسوده را تعویض کنند و نهایت صرفه‌جویی را داشته باشند تا مشمول ثواب حضرت حق شوند.

  

پایان خبر