حجت الاسلام ابراهیمی: افرادی که می‌گویند ایران با سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا و توقیف کشتی انگلیس در حال بحران آفرینی است، اما آمریکا و انگلیس نسبت به رفتارهای ایران در منطقه از خود متانت نشان می دهند، انسانهایی ساده لوح یا طرفدار آنها هستند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام حاج شیخ “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی،به مناسبت هفته نماز جمعه گفت: در آغاز خطبه واجب است که امام جمعه خود و مردم را به تقوای الهی توصیه نماید.

 وی افزود: یکی از مصادیق تقوای امام جمعه که رهبر انقلاب در همایش ائمه جمعه به آن متذکر شدند این بود که فرمودند امام جمعه نباید به سمت صاحبان قدرت و ثروت و کسانی که زبان چرب و نرم دارند بروند و وامدارکانون های ثروت و جناح و حزب باشند.

امام جمعه فراشبند طبق روایات دینی، علمای دین را جانشینان پیغمبران دانست و ادامه داد: در روایات زیادی از پیامبر خدا و ائمه معصومین رسیده است که العلماء ورثه الانبیاء یعنی علمای دین جانشینان پیغمبران هستند و پیامبران الهی دنیا پرست نبودند، اهل دنیا و زرق و برق دنیا نبودند اهل تجملات نبودند، از اشراف گرایی به دور بودند. ساده زندگی می کردند. با فقرا و مستضعفان حشر و نشر داشتند و از معاشرت با اهل ثروت و قدرت پرهیز می‌کردند، اینها مشخصات عالم دین است.

وی تصریح کرد: ائمه جمعه باید همراه با توده فقیر جامعه باشند، ساده زندگی کنند و به رفع مشکلات آنان بپردازند عمل شان بر گفتارشان سبقت گرفته باشد، در مقابل مستضعفان متواضع و در مقابل دشمنان استوار و شدید باشند، دین شناس و اهل سیاست و کیاست باشند، تریبون نماز جمعه را سنگر بدانند و از این سنگر به تضعیف دشمنان و تقویت معاونان بپردازند. مسائل روز را تبیین کرده و مردم را آگاه کنند.

 امام جمعه نباید وارد دنیای متلون و فریبنده غرورآفرین شود و اگر شد دیگر شایستگی امامت بر جامعه و مردم را ندارد زیرا وارث پیامبر یعنی انسانی کامل و پاک، یعنی هادی و امام جامعه که بالنیابه منسوب الله اند، دنیا و مافیهای فریبنده آن را طلاق داده اند.

وی عدم ورود به کانون های ثروت و قدرت و قید سادگی را انتخاب کردن را از نمونه‌های بارز تقوای الهی دانست که یک امام جمعه دارد. و در همین راستا حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری ریاست محترم شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور فرمودند که برخی ائمه جمعه را به خاطر تجملات از دایره امامت جمعه خارج کردیم.

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر این که فرزندان ائمه حمعه نیز نباید وارد کانون های ثروت و قدرت شوند، گفت: ما علما و رهبران جامعه، حتی روسای سه قوه ما، نمایندگان مجلس ما، وزرا و قضات ما، همه باید از رهبری تقلید کنیم و نگذاریم فرزندانمان وارد این کانون‌ها شوند. فرزندان رهبر انقلاب همگی طلبه ای ساده که جز اینکه اهل درس و بحث و تدریس و تبلیغ هستند، به هیچ عرصه دیگری وارد نشده اند و حتی حضرت آقا ار هم فرموده که هر کدام از آنها وارد این کانون‌ها شود به اداره ثبت احوال می‌گویم که نام او را از شناسنامه ام خارج کنند. این یعنی علی وار زندگی کردن. به همین رعایت هاست که خداوند او را شایسته رهبری دانسته و او هم اگر رعایت مسائل مستحب و مکروهات نمی کرد رهبر نمی شد.

وی تصریح کرد: بنده معتقدم هر مسئول بلند پایه که خارج از کشور برای سکونت خود و فرزندانش ویلا خریده است و فرزندانش در خارج از کشور درس می خوانند و یا دارای گرین کارت هستند و یا اینکه دو تابعیتی هستند، نباید در جمهوری اسلامی پست داشته باشند، اینها باید عزل شوند، چون اینها محبتشان برای نظام و کشور خالص نیست، دروغ می گویند این ها نیمی از قلب خود را در اروپا یا آمریکا جای گذاشته اند.

خطیب نماز جمعه فراشبند اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی این طرح را بدهد و دست نیمه قلب ها را از صدارت، وکالت، وزارت و سایر مسئولیت‌ها قطع نماید. متجسسین و جاسوس گران چگونه رشد کردند، از همین قشرها سر درآوردند.

وی افزود: تقوای الهی یعنی اینکه باید تقوای خود را برای خدا خالص کنیم، کسی که می‌خواهد ایمانش را و محبتش را تقسیم کند و نیمی را برای سرزمین بگذارد و نیم دیگرش را برای کشور جمهوری اسلامی ایران آیا اهل تقوا است آیا همچنان انسان می تواند بر متقین مدیریت کند؟

 امام جمعه فراشبند ادامه داد: قرآن می فرماید ای مومنان دشمنان من و دشمنان خودتان را دوست خود نگیرید، شما با آنان اظهار دوستی می کنید در حالی که آنان به طور یقین به آنچه از حق برای شما آماده کافرند آنها نابودی شما می خواهند آنها از شما راضی نمی شوند مگر اینکه دست از دینتان بردارید و به آیین آنها ایمان بیاورید.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه دوم نماز جمعه فراشبند با اشاره به اینکه افرادی می‌گویند ایران با سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا و توقیف کشتی انگلیس در حال بحران آفرینی است اما آمریکا و انگلیس نسبت به رفتارهای ایران در منطقه از خود متانت نشان می دهند، و با ابراز تاسف از اینکه، این حرف‌ های کسانی است که خود را نخبگان سیاسی و استاد دانشگاه می‌دانند و می‌گویند ایران با سرنگونی پهپاد آمریکایی و توقیف کشتی انگلیس به دنبال بحران آفرینی است اما آمریکا و انگلیس متانت نشان دادند و الّا درگیری و جنگ حتمی بود، این گونه افراد را انسانهایی ساده لوح یا طرفدار آنها دانست و خطاب به آنها گفت: بروید یک مقدار تاریخ این کشورها را مطالعه کنید ببینید یک مورد وجود دارد که اینها در مقابل ملت ها از خودم متانت نشان داده باشند. اینها تا آنجا که تیغشان بریده است اقدام کردند.

وی ادامه داد: خود لیبرال گرایان آمریکایی و انگلیسی می‌گویند ما با هیچ کشوری با متانت رفتار نکردیم و جز با خشونت وارد هیچ کشوری نشدیم جنایات این قلدرهای عالم را در کشورهای خودمان مطالعه کنید ببینید در زمان قاجار و پهلوی با مردم ما و جغرافیای کشور ما چه کردند در جنگ جهانی اول دوم، در پیاده کردن سربازان انگلیسی در منطقه جنوب، در ماجرای عزل دکتر مصدق و مشروطیت، در واگذاری آب و خاک این کشور در قالب قراردادها به نام افغانستان و بحرین، امارات، در نسل کشی ملت ایران در زمان جنگ جهانی اول که بر اساس آمار بیش از ۵ میلیون ایرانی در اثر قحطی از بین رفتند و نان و جیره مردم را به سربازان اردوی دادند، در غارت منابع گاز و نفت و معادن و میراث فرهنگی این کشور و موارد دیگر.

خطیب نماز جمععه فراشبند افزود: آنچه که امروز باعث عقب نشینی آنها شده دو علت دارد؛ علت اول تفکر مذهبی و دینی رهبر مستضعفان و مظلومان عالم است که فراتفکر  تفکر رهبر مادیگرایان است که همچون حضرت موسی علیه السلام می گوید: ان الله معنا؛ خدا با ماست. علت دوم آن استطاعت و قوه نظامی است که سربازان مومن او با شجاعت و توکل به خدا حاضر به جانفشانی هستند و برای استحکام دین خدا به سوی شهادت می روند .

وی اضافه کرد: این گروه مومن همان کسانی هستند که قرآن در مورد آنها می فرماید ای اهل ایمان هرکس از شما ها از دینتان برگردید جبهه خودی را رها کنید و به دشمن پناهنده شوید، فرانسه نشین، انگلیس نشین و آمریکا نشین شِوید بدانید که به خداوند ضرری نمی رسد اما خداوند به جای شما ها یک گروه انتخاب می‌کند که آنها عاشق خدا و شهادت هستند و خداوند هم عاشق آنهاست. آنها کار دین را جلو می برند. در مقابل مومنان، فروتن و در مقابل دشمنان و کافران سرسخت و خشن هستند. بنابراین عامل عقب نشینی آمریکا و انگلیس این دو چیز است نه متانت آنان.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: دشمنان ما هرگز دارای متانت و منطق و ترحم  نیستند به قول رهبر انقلاب دام ظله، آنها نه این که نمی‌خواهند بلکه بیشتر از این نمی توانند.

وی خطاب به آنهایی که از جک استرا و انگلیس، انگلیسی ترند، گفت: فرمایشات جک استرا را بشنوید که می‌گوید مردم ایران دلایل خوبی دارند تا از روباه حیله گر و استعمارگر لقبی که به ما داده اند خشمگین باشند. در طول قرن ۱۹ و ۲۰ ما با رشوهو فریب ایران را به انجام خواسته هایمان وا داشتیم و هر وقت این ها نتیجه نداد در این کشور نیرو پیاده کردیم. ما در جنگ اول جهانی به این کشور تجاوز کرده و با این کار به شکل گیری یک قحطی فاجعه‌بار کمک کردیم. ما در سال ۱۹۴۱ شاه را کنار گذاشتیم و پسر ضعیف و حرف شنو او را سر کار آوردیم.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه شهادت امام محمد تقی جواد الائمه را تسلیت گفت و  با تبریک به مناسبت فرا رسیدن یکم ذی الحجه ، سالروز ازدواج حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمه زهرا و نامگذاری این روز به نام روز ازدواج ، خطاب به خانواده ها، گفت: با این وضعیت تورم و گرانی چند برابر اجناس فکر کنید اولاً سختگیر نباشید ثانیاً لازم نیست که در آغاز زندگی همه اسباب و لوازم زندگی کامل باشد، ثالثاً از دولت می خواهم مثل ایام جبهه و جنگ که به همه مزدوجین یک سری کالاهای اساسی در اختیار آنان قرار می دادند همین کار را بکنند. اقلام اساسی مثل یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی و فرش را به صورت کالابرگ را با ارز ۴۲۰۰ تومانی در اختیار خانواده‌ها قرار دهید به اضافه تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی ازدواج که می تواند مشکل جوانان مزدوج را حل کند، ضمن اینکه کالاهای اساسی مردم نیز به‌صورت کالابرگ در اختیار آنها قرار دهید این کار دغدغه مردم، مخصوصاً اقشار آسیب پذیر و کم درآمد را کم خواهد کرد.

امام جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با ا‌شاره به نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی از مؤمنین و دلسوزان نظام و انقلاب خواست روی منیت ها و هواهای نفس ها پا بگذارند و یک ید واحد شوند و افرادی را انتخاب کنند که حقیقتاً انقلابی باشند. جان‌نثار مردم و انقلاب باشند. حاضر باشند جانشان را فدای ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب کنند. افتخارش این نباشد که در مجلس با نماینده اروپا عکس سلفی و یادگاری گرفته باشد. بی مطالعه و تحقیق، برجام را در ظرف ۲۰ دقیقه امضا کنند و با یک شام و یک کارت هدیه از استیضاح وزیر منصرف شود.

وی تاکید کرد: وجود یک مجلس انقلابی از دولت هم مهمتر است. نباید کسی وارد مجلس شود که وکیل دولت شود و وظیفه وکالت و نمایندگی را فراموش نماید. اگراکثریت نمایندگان مجلس حاضر انقلابی بودند جلوی خیلی از تصمیمات ناپخته دولت را می گرفتند. از ایران خودرو و امثال آن تحقیق می‌کردند. جلوی گرانی خودرو و امثالهم را می گرفتند. در مسئله ارز و سکه و محصولات کشاورزی و صادرات آن تصمیمات خردمندانه می‌گرفتند.

حجت الاسلام ابراهیمی یاد آورشد: به گذشته کاندیدا ها نگاه کنید به سابقه آنها خوب نگاه کنید در کوزه همان برون تراود که در اوست. کاری نکنید که بعدا پشیمان شوید و سپس ناکارآمدی مجلس دولت را حواله به رهبری بدهید.

پایان خبر