حجت الاسلام ابراهیمی: در اغتشاشات اخیر که به بهانه گرانی بنزین صورت گرفت، نقش آموزشی، هدایتی و حمایتی ایادی استکبار جهانی و دلارهای کثیف عربستان تکفیری و رژیم کودک کش اسرائیل و انگلیس خبیث هویدا شد که خوشبختانه این توطئه، با هوشیاری مردم انقلابی و نیروهای آگاه و کاملاً هوشیار امنیتی و نظامی خنثی شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام حاج شیخ “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی،به دنیال بحث تشکیل و تحکیم خانواده در خطبه ای هفته گذشته ،گفت: ازدواج مانع انحراف و گناه  می شود. قران کریم در سوره اعراف آیه ۸۰ و ۸۱ می فرماید: و لوط را برای هدایت مردم فرستادیم آنگاه که به قوم خود گفت: آیا کار زشتی انجام می دهید که هیچ  یک از جهانیان پیش از شما انجام نداده است.شما به جاتی زنان برای شهوت، سراغ مردان می آیید همانا شما قومی اسراف کارید.

وی افزود: حضرت لوط از بستگان حضرت ابراهیم بود و تنها مردی بود که به او ایمان آورد و با او هجرت کرد و حضرت ابراهیم او را به منطقه ای که در آن فشاد و فحشا رواج داد فرستاد . قوم لوط همجنس باز بودند، با اینکه حضرت لوط پیشنهاد ازدواج با دختران خود را می داد نمی پذیرفتند.

امام جمعه فراشبند با ابراز تاسف از اینکه دنیای غرب امروز این عمل زشت را رسمی کرده و حتی بیل کلینتئون رییس جمهور سابق آمریکا آن را در ارتش آمریکا قانونی کرده و بعضی از کشورها نیز مجلس قانونگذاری آنها، عمل زشت لواط را قانونی کرده است، گفت: این هویت جامعه غرب است . خداوند متعال ازدواج را و ازدیاد نسل بشر را در همسری زن و مرد قرارداده است نه مرد برای مرد و زن برای زن.

وی با اشاره به آیات قرآن که می فرماید: خداوند از جنس خودمان همسرانی برای مان قرار داده است تا در کنار آنها به آرامش بپردازیم، افزود:  اسلام و فطرت انسان، مخالف همجنس بازی است چرا که همجنس بازی به پاشیدگی و گسست نظام خانواده منجر می شود. عقل هم اینکار را مطرود می‌داند زیرا تولید نسل و زاد و ولد از طریق معاشرت زن و مرد انجام می‌گیرد نه جنس موافق.

حجت الاسلام ابراهیمی، هوس بازی را انحرافی بزرگ و بدترین گزینه به جای ازدواج دانست و گفت: قرآن می فرماید: خداوند میخواهد شما را ببخشد و از آلودگی پاک کند ولی پیروان شهوت ها می خواهد شما را به کلی منحرف کنند و به انحرافی بزرگ بکشانند.

وی با اشاره به اینکه آزادی‌های جنسی در دید اول نوعی لذت و کامجویی وتسلیم نفس شدن، است، تصریح کرد: آزادی‌های جنسی با توجه به عوارض فردی و اجتماعی آن، بزرگترین سقوط و انحراف است.

امام جمعه فراشبند ادامه داد: تجربه انسانهای هوسباز می گوید: بی بند و باری جسم را ذوب، فکر را مشغول، اموال را تباه و اطمینان را سلب می کند. میل به تشکیل خانواده را از بین می برد و فرزندان نامشروع، تحویل جامعه می دهد. همچنین امراض مقاربتی و بیماری روانی را به ارمغان می آورد و در یک کلمه، آزادی جنسی، بزرگترین اسارتها را به دنیال دارد.

وی تصریح کرد: در آیه ای که قرائت شد دو اراده مطرح می شود: اراده خداوند و اراده شهوت پرستان . خداوند اراده کرده سعادت بشر را و می فرماید: ای انسان، چنانچه اشتباه کرده ای و مرتکب گناه شده ای بیا توبه کن زیرا من دوست ندارم که تو غرق در گناه شوی و سعادت دنیا و آخرت خود را از دست بدهی.

خطیب نماز جمعه فراشبند افزود: اراده شهوت پرستان این است که بشر همانند خودشان از فرق سر تا نوک پا غرق در گناه شود و از هیچ لذت دنیایی فرو گذاری نکند. می گویند از قیامت هم کسی برنگشته است که بگوید بهشت و جهنمی وجود دارد. قرآن می فرماید: بعضی ها فکرشان این است که جز این زندگی دنیایی، زندگی دیگری وجود ندارد و همواره گروهی می میریم و گروهی دیگر به دنیا می آییم و ما پس از مرگ برانگیخته نخواهیم شد. فلذا کسانی که فکرشان این است که همه چیز در دنیا خلاصه می شود و آخرتی وجود ندارد تلاش می کنند که هرچه خوشایند نفس است انجام دهند یعنی بنده نفسند و مغلوب هوا و هوس. پس از خداوند متعال می خواهیم که عقلمان را بر نفسمان پیروز کند و بنده شهوت قرار ندهد.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در کشور و در پی آن اعتراضات مردمی، گفت: به دنبال اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و افزایش قیمت بنزین، متاسفانه در این چند روز گذشته حوادث تلخی در کشور به وجود آمد و عناصری فرصت طلب و مزدور و یا نادان و احساسی، دست به اعمالی زدند که در نزد هیچ انسان عاقلی مورد تایید نیست.

وی افزود: تحلیل بنده در دو جهت است؛ نخست اینکه، همه ما و دولت محترم می داند که یک لیتر بنزین از یک لیتر آب ارزانتر است . آب اگر کم شود می شود با دستگاه های تصفیه کن، آن را شیرین کرد. اما اگر بنزین تمام شد نمی توان آن را با کمک اشیاء تولید کرد. بنزین سرمایه مملکت است و باید آن را درست مصرف و مدیریت کرد.

خطیب نماز جمعه فراشبند با اشاره به اینکه با گران شدن بنزین، کمتر قاچاق می شود و کمتر اسراف می شود، تصریح کرد: نکته ای که مردم را حساس کرده و معترض نموده، این است که از قِبَل بنزین، چیزهای دیگر نیز گران می شود و این همان جهت دوم است که می خواهم عرض کنم.

وی خطاب به دولت و مجلس، گفت: در مورد چنین تصمیم مهمی، باید ساز و کارهای عملی و واقعی را به نفع مردم و جلوگیری از گران شدن دیگر اجناس و کالاها را تدارک دید، اینکه چند نفر دور هم بنشینند و تصمیماتی را اتخاذ کنند آسان است هرچند به حق باشد، اما با تجربه ای که همگی داریم و برای کسی پوشیده نیست، این است که هر وقت بنزین را گران کردیم، سایر کالاها و خدمات نیز گران شده اند. اینجاست که دولت و مسوولان باید نظارت را جدی گرفته و به صورت مستمر بر قیمت اجناس و کالاهای اساسی نظارت داشته باشند.

امام جمعه فراشبند اظهار داشت: از اشتباهات دولت این بود که قبل از اجرای طرح، مردم را توجیه نکردند و هنوز هم درست مردم را توجیه نکرده اند. دیگر اینکه با گران کردن بنزین باید امتیازاتی به مردم می دادند تا فشار معیشتی کمتری بر مردم وارد شود. مثلا یارانه ها را چند برابر می کردند، حقوق کارگر و کارمند را بیشنتر می کردند،

وی ادامه داد: سهمیه ۶۰ لیتر بسیار کم است و باید بیشتر در نظر گرفته می شد، به هر لیتر مبلغ ۱۰۰۰ تومان اضاف می کردند نه دو هزار تومان، ایران خودرو قیمت ها را می بایست کاهش می داد .اگر این کارها صورت می گرفت قطعاً هیچ کسی معترض نبود تا در کنار معترضین قانونی، ضد انقلاب و دشمنان با ظاهر کردن خبث طینت خود ، دست به تخریب و تهدید و سوزاندن و کشتن بزنند.

حجت الاسلام ابراهیمی به دشمان انقلاب و آشوبگران و اغتشاشگران هشدار داد: اگر از همان ابتدا با شماها برخورد نشد به خاطر رافت و رحمت نظام بود و الّا جمع کردن شما برای مردم انقلابی و نیروهای بسیجی و امنیتی کاری نداشت و ندارد.

وی خطاب به افراد ضد انقلاب و دشمنان داخل و خارج،گفت: این انقلاب ارزان به دست ما نرسیده که با یک حرکت خائنانه شما و با آتش زدن چند بانک و خودرو و پمپ بنزین، سقوط کند. ما در جنگ در مقابل چهل و اندی کشور و دو قدرت شرق و غرب ایستادیم شماها که عددی نیستید.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: در این اغتشاشات، نقش آموزشی، هدایتی و حمایتی ایادی استکبار جهانی و دلارهای کثیف عربستان تکفیری و رژیم کودک کش اسرائیل و انگلیس خبیث هویدا شد که خوشبختانه با هوشیاری مردم انقلابی و نیروهای آگاه و کاملاً هوشیار امنیتی و نظامی خنثی شد.

 وی در ادامه از برادران نیروی انتظامی که در جریان اغتشاشات اخیر، با سعه صدر با مردم رفتار کردند و در راستای عنصر امنیت و آرامش جامعه فداکاری کردند، قدردانی کرد.

حجت الاسلام ابراهیمی خطاب به افراد شرور و اغتشاشگران گفت: که اگر  آزاد مرد بودید، مساجد را هتک حرمت نمی کردید و اموال عمومی و خصوصی مردم را به آتش نمی کشیدید و به طرف کسانی که برای امنیت این مردم و حتی برای امنیت خود شماها از آرامش و استراحت خود و خانواده اش می زند، سنگ پرتاب نمی کردید و بعضاً به شهادت نمی رساندید . پس مرگ بر شماها و اربابان شما.

وی افزود: پس از اقامه نماز جمعه، مردم انقلابی فراشبند نیز مانند سایر مردم عزیز کشور، در راهپیمایی اقتدار، ضمن حمایت از اعتراض به حق مردم، اعمال شوم و زشت این عوامل نفوذی و عمله های دشمن را محکوم می کنیم.

امام جمعه فراشبند با بیان اینکه بعضی ها می گویند رهبری چرا طرح مدیریت مصرف سوخت را قبول کرد، تصریح کرد: دولت قبلاً این طرح را به خدمت رهبری برده بود و رهبری آنرا نپذیرفته بودند. منتها وقتی که دولت، سران دو قوه دیگر را نیز با دلیل و ادله قانع می کند و به خدمت رهبری می رسند، رهبری هم قانوناً می بایست متقاعد می شد زیرا اگر رهبری قبول نمی کردند، ممکن است که بعضی ها بگویند این یعنی دیکتاتوری، این یعنی اینکه ما هیچ کاره هستیم و همه کاره، رهبری است.

حجت الاسلام ابراهیمی یاد آور شد: یادتان هست در مورد برجام، ابتدا رهبری زیر بار نمی رفتند اما زمانی که تبلیغاتی وسیع در بعضی از روزنامه ها و شبکه های اجتماعی علیه رهبری قلم زدند و می گفتند آقای رییس جمهور می خواهد اقتصاد مملکت را درست کند، تحریم ها را بردارد و ارتباط ایران را با سایر کشور ها مخصوصاً کشورهای اروپایی برقرار کند، اما این رهبر انقلاب است که به فکر مردم نیست. فلذا رهبری فرمودند: با اینکه من اعتمادی به این کشورها ندارم و برجام جز خسارت محض، چیزی دیگری نیست،اجازه دادند و آقایان هم رفتند و برجام را امضاء کردند و شما دیدید که چه خسارتی به مملکت وارد شد.

وی افزود: حالا هم نوبت بنزین است باز هم همه فشار ها و تیر و ترکش ها به سمت رهبری رفته است. زیرا اگر رهبری قبول نمی کردند، عده ای می گفتند دولت بیچاره را نگاه کنید که هیچ اقتداری از خودش ندارد. این دولت است که می خواهئد اقتصاد کشور را درست کند، اما رهبری دخالت می کند و مانع می شود . مظلوم رهبری که حتی خواص هم بعضاً او را درک نمی کنند اما به تدریج روشن خواهد شد.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: انسانهای منصف، قضاوت خواهند نمود که هیچ کس به اندازه رهبری، دلسوز مردم نبوده و نیست و اما از آنجایی که رهبری نظر سران قوا مبنی بر طرح مدیریت مصرف سوخت را تایید کردند همه باید اطاعت کنیم.

وی افزود: اطاعت پذیری یعنی ولایت مداری و اگر غیر از این باشد به خود دروغ گفته ایم که ما انقلابی هستیم. انسان انقلابی به سود و زیان خود نگاه نمی کند، بر اساس دستور عمل می کند. به خود می گوید حتما حکمتی دارد که من نمی دانم.

حجت الاسلام ابراهیمی فرا رسیدن هفته بسیج را به همه بسیجیان سلحشور بویژه بسیجیان لشکر مخلص خدا در طول هشت سال دفاع مقدس تبریک گفت و افزود: بسیجی مخلص، یعنی کسانی که در عرصه های سخت انقلاب، همواره به دفاع از ارزشها برخاستند و همچون سدی آهنین در مقابل دشمنان نظام ایستادند .

وی تصریح کرد: امروز اگر کشور با آهنگ بسیجی، تفکر بسیجی و اخلاص بسیجی اداره شود و مدیرانی با این روش و منش بر مسند خدمت بنشینند کشور به مدینه فاضله تبدیل خواهد شد.

خطیب نماز جمعه فراشبند تاکید کرد:  هرجا که کار را ولو اینکه سخت ترین کارها را به بسیجی واگذار کردیم نمره قبولی و ممتاز گرفتیم و هرجا که آنها را در حاشیه قرار دادیم و خانه نشین کردیم رفوزه شدیم .

پایان خبر