در مراسم کوهنوردی کارکنان شبکه بهداشت و درمان فراشبند که به مناسبت گرامیداشت هفته دیابت، در ارتفاعات پارک کوهستانی فراشبند برگزار شد بر نقش موثر فعالیت بدنی و ورزش در پایین نگه داشتن قند خون و کنترل وزن تاکید شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، کارشناس واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان این شهرستان، نقش فعالیت بدنی و ورزش در پایین نگه داشتن قند خون و کنترل وزن را موثر دانست و گفت: ورزش و فعالیت بدنی از طریق برگیرنده های انسولین و افزایش حساسیت آنها و همچنین کاهش مقاومت به انسولین، باعث اثر بخشی بهتر نقش انسولین در بدن و کاهش قند خون می شود.

«صادق عالیشوندی» افزود: مبتلایان به دیابت لازم است قبل از شروع ورزش، قند خون خود را اندازه گیری و در صورت امکان، دست کم روزی ۳۰ دقیقه پیاده روی کنند.

او با تاکید بر اینکه مبتلایان به دیابت باید از انجام ورزش های سنگین و طولانی مدت خودداری و در مورد مدت زمان ورزش با پزشک خود نیز صحبت کنند، افزود: برای افراد مبتلا به دیابت، یک تا سه ساعت پس از صرف غذا، مناسب ترین زمان برای ورزش است.

در این برنامه کوهنوردی که با همکاری واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیر واگیر و امور فرهنگی شبکه بهداشت و درمان فراشبند، برگزار شد، رییس و بیش از ۴۰ نفر از کارکنان این شبکه بهداشت و درمانی حضور داشتند.

پایان خبر