کارشناس واحد بهداشت محیط مرکز جامع سلامت شهید «حیدر شهیدی» دهرم  از تشدید بازرسی ها از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، مهندس «جمشید آزادیان» گفت: در راستای اجرای گام دوم فاصله گذاری هوشمند و اجرای دستورالعمل طرح تشدید بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، در ماه مبارک رمضان نظارت بر مراکز عرضه مواد غذایی شهر «دهرم» افزایش یافته است.

او افزود: در این طرح علاوه بر کنترل اقدامات پیشگیرانه متصدیان در مبارزه با ویروس کرونا و اجرای پروتکل های بهداشتی و نظارت بر نحوه گندزدایی و همچنین بررسی نحوه اجرای فاصله گذاری هوشمند، بر رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی تاکید شد.

آزادیان افزود: در این برنامه، بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، نانوایی ها، مجتع خدمات رفاهی و پمپ بنزین نظارت و آموزش های لازم در خصوص دستورالعمل های گندزدایی، ضدعفونی و همچنین رعایت بهداشت فردی و استفاده از وسایل حفاظت فردی مانند دستکش، ماسک به متصدیان ارایه شد.

این کارشناس بهداشت محیط از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی از سوی صاحبان مراکز عرضه مواد غذایی، موضوع را به سامانه ۱۹۰ اعلام کنند تا نسبت به بررسی موارد تخلف اقدام شود.

پایان خبر

Normal
۰

false
false
false

EN-US
X-NONE
FA