دفتر کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان فراشبند با حضور فرماندار، فرمانده سپاه ناحیه و تنی چند از مسئولان شهرستان گشایش یافت.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، رییس شبکه بهداشت و درمان فراشبند در مراسم گشایش دفتر کانون بسیج جامعه پزشکی، با اشاره به اینکه بسیج از زمان تشکیل آن تا کنون، نقش موثری در عرصه سلامت داشته است، گفت: کانون بسیج جامعه پزشکی اقدامی برای نظام مند کردن و برنامه ریزی بهتر برای استفاده بهتر و بیشتر از پتانسیل نیروهای متخصص بسیجی و جامعه پزشکی در حوزه سلامت است.

دکتر «حسن کرمی» راه اندازی کانون بسیج جامعه پزشکی در شهرستان را اقدامی ارزنده در راستای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مناطق محروم و کمتر برخوردار دانست و افزود: بسیج جامعه پزشکی در واقع، سربازان گمنامی هستند که بدون مزد و منت در دور دست ترین نقاط شهرستان و مناطق کم برخوردار بویژه در مواقع اپیدمی و بحران بیماریها، به نیازمندان خدمت می کنند.

سرهنگ پاسدار «محمودعابدی» فرمانده سپاه ناحیه فراشبند نیز با قدردانی از رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند که این فرصت را فراهم کردند تا کانون بسیج جامعه پزشکی در شهرستان راه اندازی شود، گفت: خداوند بزرگ را شاکریم که در هر نقطه و مکانی از این نظام مقدس که نگاه می کنیم، در هر بحرانی که در کشور پیش می آید، بسیج نقش مهمی در کمک رسانی دارد و امروز نیز با راه اندازی کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان، در راستای کمک به سلامت مردم نیز نقش آفرینی خواهد کرد.

او با اشاره به اینکه در گذشته نیز ارتباط خوبی بین مجموعه بسیج و حوزه سلامت شهرستان وجود داشت، ابراز امیدواری کرد: با تشکیل این کانون و ارتباط بهتر و بیشتر با جامعه پزشکان، بتوانیم بیش از گذشته، گام های موثری در راستای سلامت جامعه و مقابله با کرونا برداریم و خدمات بهتری به مردم ارائه دهیم.

«صادق فروغی» فرماندار شهرستان فراشبند نیز با قدر دانی از مجموعه سلامت شهرستان در راستای مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا، گفت: وضعیت سفید شهرستان از نظر آمار مبتلایان به کرونا، حاصل  تلاش و زحمات شبانه روزی مجموعه سلامت شهرستان، نیروهای بسیجی و نیروهای خود جوش مردمی است.

او ابراز امیدواری کرد: با راه اندازی کانون بسیج جامعه پزشکی و بهره گیری بیشتر از ظرفیت پزشکان و متخصصان، بتوانیم به زودی ویروس منحوس کرونا را ریشه کن کنیم.

در پایان این مراسم ، «ابراهیم اسکندری» به عنوان نخستین رییس کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان فراشبند معرفی شد.

پایان خبر