حجت الاسلام ابراهیمی: برخی روزنامه ها پازل دشمن را در داخل تکمیل می‌کنند و کسی هم نیست که قلم های آنها را بشکند و دستانشان را قطع نماید.

به گزارش نخل بیدار، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن سفارش و خود و نمازگزاران به تقوای الهی، گفت: خطاب آیه ۳۵ سوره قصص (وَنَجْعَلُ لَکُمَا سُلْطَانًا فَلَا یَصِلُونَ إِلَیْکُمَا ۚ بِآیَاتِنَا أَنْتُمَا وَمَنِ اتَّبَعَکُمَا الْغَالِبُونَ) حضرت موسی و برادرش هارون است. می فرماید برای شما دو نفر قدرت قرار می‌دهیم که هرگز دشمن به شما دست نیابند. 

وی افزود: منظور از این قدرت، آن آیات و معجزاتی است که خداوند به حضرت موسی عنایت فرمود مانند ید بیضا و عصا و همچنین تایید و تقویت پنهانی پیامبران به واسطه وجود مثالی علی.

امام جمعه فراشبند ادامه داد: مرحوم علامه بحرانی رحمه الله علیه در تفسیر برهان از مرحوم برسی رحمه الله علیه و نقل می‌کند که روایت شده وقتی هارون به برادرش موسی ملحق شد، روزی بر فرعون وارد شدند در دل آنها ترسی پیدا شد، ناگهان اسب سواری را پیشاپیش خود مشاهده کردند، که لباسی از طلا پوشیده و در دست شمشیری از طلا داشت اسب سوار رو به فرعون کرد و فرمود: جواب این دو نفر را بده و گرنه تو را خواهم کشت.


فرعون از مشاهده این صحنه ناراحت و پریشان شد و گفت: این کار را فردا انجام خواهم داد.
و هنگامی که آنها خارج شدند دربان ها را خواند و از آنها بازخواست کرد که شما کجا بودید؟ چگونه اسب سوار بدون اجازه بر من وارد شد؟ دربانها به عزت فرعون قسم یاد کردند که جز موسی و هارون کس دیگری وارد نشد، گفتند قسم می‌خوریم که جز این دو نفر هیچ‌ کس داخل قصر نشده، آنها راست می گفتند زیرا اسب سوار وجود مثالی حضرت علی بود، (یعنی وجود حضرت علی در قالب مثالی مانند وجود مثالی مردگان در عالم برزخ) مردگان در عالم برزخ دریک قالبی قرار می‌گیرند که نه قالب دنیایی است و نه قالب بهشتی. یعنی دقیقاً نه از جنس ماده است و نه از جنس لطیف بهشتی

وی افزود: بنابر روایت که می گوید خداوند متعال پیامبرانش را در پنهانی به وسیله حضرت علی علیه السلام تایید کرده است اما پیامبر اکرم را به صورت آشکار. رسول خدا فرمود: یا علی خداوند تبارک و تعالی به من فرمود ای محمد! علی را با همه انبیا به طور پنهانی و با تو به طور علنی و آشکار همراه نمودم. (کتاب القطره جلد ۱ صفحه ١٨٠، کتاب الانوار النعمانیه جلد ۱ ص ٣٠)


خطیب نماز جمعه فراشبند خاطر نشان کرد: حضرت علی علیه السلام کلمه بزرگ پروردگار است که خداوند او را به هر صورتی که خواست برای اولیا خود ظاهر کرد و آنها را یاری نمود به وسیله آن کلمه، خدا را خواندند و خداوند آنها را اجابت کرد و نجاتشان داد. پس آیه ای که قرائت شد اشاره به همین قصه دارد.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: ابن عباس می گوید آیت کبرا و نشانه بزرگ الهی که خداوند برای حضرت موسی و برادرش قرار داد، همان اسب سوار یعنی حضرت علی بود. خود حضرت فرمودند: من راز و اسرار موسی کلیم هستم. من در دریا با موسی سخن گفتم. من کشتی نوح را به سلامت رساندم و نوح را نجات دادم. من از زبان عیسی در گهواره سخن گفتم(کتاب ولایت بهانه خلقت صفحه ۳۵۹)

امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه شهادت جمعی از برادران نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را تسلیت گفت و برای مجروحان حادثه طلب عافیت و صحت و شفای عاجل مسئلت کرد.

وی افزود: اینکه گاهی در عملیات‌های نظامی و یا مانورهای نظامی از طرف نیروهای خودی ممکن است اشتباهاتی صورت بگیرد محتمل است. همانگونه که در طول هشت سال دفاع مقدس، گاهی از این اشتباهات صورت می‌گرفت و چیز غیرممکن نیست.

خطیب نماز جمعه فراشبند تصریح کرد: عزیزان ما که در این حادثه کشته می‌شوند اجر شهدا را دارند و در زمره شهیدان قرار می‌گیرند.

وی افزود: اگر دشمنان خارجی و رسانه های معاند ما از جمله بی‌بی‌سی فارسی، ایران اینترنشنال، صدای آمریکا و دیگر رسانه هایشان روی این سانحه ناوچه کنارک ارتش مثل همیشه فضای مسمومی را ایجاد می‌کنند و کارکرد نیروهای مسلح ما را بمباران خبری می‌نمایند باکی نیست، ملامتی نیست اما بعضی از رسانه‌های داخلی چرا؟ روزنامه هایی که از یک طیف خاص می باشند و دقیقاً همان خط خبری رسانه‌های معاند را پیگیری کردند و با تیترهای زهرآگین نیروهای مسلح را آماج توهین و تمسخر قرار دادند. خاک بر سر آن روزنامه‌نگاری که می‌گوید خوب شد ناوچه خودمان را اشتباهی زدیم و به نام شناور آمریکایی آسیبی نرسید.

حجت الاسلام ابراهیمی جای تاسف تر این است که همه این روزنامه ها طرفدار دولت هم هستند و از ارز دولتی استفاده می‌کنند. این طیف از روزنامه‌ها در مورد هواپیمای اوکراینی و مسائلی شبیه به اینها، پازل دشمن را در داخل تکمیل می‌کنند و کسی هم نیست که قلم های آنها را بشکند و دستانشان را قطع نماید.

وی اظهار داشت: آیا کمک به اهداف سوء دشمنان و عملیاتی کردن نقشه‌های دشمن در داخل کشور جرم نیست؟ آیا با این طیف وسیع رشادت‌ها و شهادت های نیروهای مسلح را زیر سوال بردن و تضعیف نمودن جرم نیست؟ آیا ایجاد کردن سوء ظن در بین خانواده‌های شهدای این حادثه نسبت به ارتش گناه نیست؟

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: چه کسی باید جلوی توطئه‌ها را بگیرد بنده فکر می‌کنم در وهله اول خود ارتش است و در وهله دوم مدعی‌العموم و قوه قضاییه است که با تذکر و اصلاح نشدن، فعالیت آنها را تعطیل نماید.

وی در پایان با توجه به در پیش بودن روز جهانی قدس گفت: در مورد نحوه برگزاری راهپیمایی روز قدس هم منتظر تصمیمات مسئولان بالا دستی هستیم و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

پایان خبر