حجت‌الاسلام ابراهیمی: به یاری خدا به زودی رژیم افراطی اسراییل توسط نیروهای جبهه مقاومت و با فرماندهی سپاه قدس ایران از صفحه زمین محو و فلسطین اشغالی آزاد خواهد شد.

به گزارش نخل بیدار، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته فراشبند ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به آیه ۴ سوره اسراء (وَقَضَیْنَا إِلَىٰ بَنِی إِسْرَائِیلَ فِی الْکِتَابِ لَتُفْسِدُنَّ فِی الْأَرْضِ مَرَّتَیْنِ وَلَتَعْلُنَّ عُلُوًّا کَبِیرًا) و در کتاب تورات یا در لوح محفوظ خبر دادیم که شما بنی اسرائیل دوبار حتماً در زمین فساد و خونریزی می‌کنید و تسلط و سرکشی سخت ظالمان می یابید،گفت: آیه چهارم تا آیه هشتم از سوره مبارکه اسراء در مورد طغیانگری و نابودی قوم یهود در سرزمین فلسطین است.

وی افزود: آنگونه که در تفسیر این آیات مطرح شده بعضی ها قائلند که هر دو طغیان و خونریزی واقع شده و خداوند هم دوبار آنها را سخت مجازات کرده است. اما بعضی از مفسران هم می‌گویند بار اول واقع شده ولی بار دوم تحقق نیافته ولی به زودی اسرائیل غاصب از بین خواهد رفت.

امام جمعه فراشبند ادامه داد: بعضی از مفسران مانند صاحب تفسیر المیزان و تفسیر صافی می‌فرمایند که بار اول چون قوم یهود طغیان و گردنکشی کردند که توسط بخت النصر از بین رفتند، بخت النصر پادشاه بابل در عراق بود که مردان آنها را کشت و زنان و پیروان آنها را به بردگی گرفت تا اینکه کوروش کبیر بخت النصر پیروز شد و دستور آزادی یهودیان را داد.

وی اضافه کرد: آنگاه قران میفرماید: از آنجایی که شماها توبه کردید و قول دادید که دست از طغیانگری و فساد بردارید ما نیز دوباره شما را برگردانیم.
ثُمَّ رَدَدْنَا لَکُمُ الْکَرَّهَ عَلَیْهِمْ وَأَمْدَدْنَاکُمْ بِأَمْوَالٍ وَبَنِینَ وَجَعَلْنَاکُمْ أَکْثَرَ نَفِیرًا(اسرا ۶) آنگاه دولت شما را برگردانده و شما را بر آنها غلبه داده و به واسطه مال و فرزندان مدد رسانده و عده‌ی جنگجویان شما را بسیار نماییم و از ذلت و بندگی نجات دهیم.

خطیب نماز جمعه فراشبند، افزود: قرآن می‌فرماید این به شرط است. شرطش این است که احسان و نیکی کنید و دست از ظلم و فساد بردارید و چنانچه بخواهید مجدداً فساد و بدی کنید زمان انتقام مجدد فرا می‌رسد و بندگانی قوی و جنگجو را بر شما مسلط می کنیم تا آثار بدبختی و اندوه در چهره شما ظاهر شود و آنها به بیت‌المقدس مانند بار اول داخل شوند و هر چه را بیابند هلاک ویران سازند و این امر سنت جاری الهی است که اثر و نتیجه عمل هر کس را به خود او باز می‌گردد.

وی با اشاره به آیه ٨ سوره اسراء (عَسَىٰ رَبُّکُمْ أَنْ یَرْحَمَکُمْ ۚ وَإِنْ عُدْتُمْ عُدْنَا ۘ وَجَعَلْنَا جَهَنَّمَ لِلْکَافِرِینَ حَصِیرًا(اسراء٨))، بیان داشت: امید است که اگر بازگشته و توبه کنید پروردگارتان به شما رحم کند اگر به عصیان و ستم خود بازگردید ما هم به عقوبت و مجازات شما باز می گردیم و در آخرت نیز جهنم را جایگاه شما قرار خواهیم داد.

خطیب نماز جمعه فراشبند افزود: حال سوال این است که آیا این قوم صهیونیست افراطی طبق آیات تورات به نیکی کردن و پرهیز از فساد و طغیان عمل کرده است یا به عکس طغیان و فساد را به سیم آخر زده اند.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: امروز برکسی پوشیده نیست که نسل کشی فلسطینیان بر اساس دستور بزرگان صهیونیسم که با حمایت پنهان و آشکار آمریکا و بعضی از کشورهای غربی و آل سعود تکفیری انجام می‌گیرد و تاکنون ۸۰ درصد از سرزمین مقدس را به اشغال خود درآورده اند جدید تصمیم گرفته اند که بخش دیگری از ۲۰ درصد باقی مانده را اشغال کنند و با تنگ کردن محاصره، فلسطینیان را کاملاً اخراج نمایند. اما کور خوانده‌اند و به یاری خدا به زودی توسط نیروهای مقاومت، جبهه مقاومت با فرماندهی سپاه قدس ایران همانگونه که رهبر انقلاب نیز وعده نابودی اسرائیل را داده‌اند این دولت افراطی از صفحه زمین محو خواهد شد و فلسطین اشغالی آزاد خواهد گردید.

امام جمعه فراشبند در بخش دیگری از با اشاره به حماسه سوم خردادماه روز فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس و روز مقاومت و ایثار، گفت: به زودی در تقویم خواهیم نوشت «سوم خردادماه روز فتح بیت المقدس و آزادی فلسطین» به همه مسلمانان و آزادگان جهان مبارک باد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه از سوم اردیبهشت ماه لغایت ۵ خردادماه نیز «هفته ملی جمعیت» است، گفت: شعار این هفته «ایران جوان بمان» است و لذا برای اینکه یک کشور جوان، با انرژی و با استعداد و پر از نخبه علمی داشته باشیم احتیاج به افزایش نرخ باروری در کشور داریم و شعار یک فرزند کم است و دو فرزند هم زیاد است یک شعار اسرائیلی است که آمریکا و صهیونیست جهانی وارد کشورمان کردند تا نسل شیعه تکثیر پیدا نکند، عده ای هم از روی غفلت یا تعمد، آن را به اجرا گذاشتند و با دشمن همکاری نمودند.

امام جمعه فراشبند افزود: امیدواریم که خانواده های جوان و زوج‌های جوان به شیطنت دشمنان پی برده و به دنبال کثرت اولاد و کثرت شیعیان علی بن ابیطالب باشند.

وی با توجه به فرا رسیدن عید فطر، به میزان زکات فطره اشاره کرد و گفت: زکات فطریه نیز بر اساس قوت غالب خانواده‌ها محاسبه می شود، اگر قوت غالب یک خانواده نان است مبلغ فطریه ده هزار تومان و اگر قوت غالب یک خانواده برنج باشد، مبلغ زکات فطریه ۳۰ هزار تومان می شود.

خطیب نماز جمعه فراشبند، کمیته امداد را مناسب ترین محل برای دریافت زکات واجب و مستحب در کشور دانست و افزود: مردم سعی کنند زکات فطریه و حتی بعضی از نذورات را در اختیار کمیته امداد قرار بدهند تا به صورت متمرکز در آنجا جمع و مدیریت آن آسان‌تر و در نتیجه به همه افراد تحت پوشش برسد.

پایان خبر