با حضور رییس مرکز بهداشت شهرستان فراشبند، کارشناسان بهداشت محیط و سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس شبکه بهداشت و درمان شهرستان از نحوه برگزاری آزمون پایان سال تحصیلی دانشگاه آزاد فراشبند بازدید شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، رئیس مرکز بهداشت شهرستان فراشبند در بازدید از محل برگزاری آزمون پایان سال تحصیلی دانشگاه آزاد فراشبند، گفت: با توجه به زمان برگزاری آزمون دانشجویان و امتحانات پایان سال پایه نهم و دوازدهم، برگزاری هرگونه آزمون در این شهرستان برای دانشجویان و دانش اموزان، باید بر اساس رعایت پروتکل های بهداشتی انجام گیرد.

 «اکبر نوربخش» افزود: با توجه به شرایط حساس کنونی و شناسایی افراد مبتلا بدون هیچ گونه نشانه های تنفسی، کارشناسان شبکه بهداشت این شهرستان نیز به صورت روزانه از محل برگزاری آزمون ها بازدید و نکات بهداشتی را مطابق با چک لیست های مربوطه مورد ارزیابی قرار می دهند.

او تاکید کرد: دانش آموزان باید در هنگام شرکت در امتحانات پایان سال تحصیلی، خطر ابتلا به کرونا را جدی گرفته و از هرگونه تجمع دوستانه در محیط مدرسه دوری کنند و در زمان خارج شدن از خانه و حضور در جلسات امتحانات از ماسک استفاده کنند و دستان خود را به صورت مرتب ضدعفونی و یا به روش صحیح شستشو دهند.

نوربخش ادامه داد: پدران و مادران نیز با توجه به شرایط بحران در جامعه، باید ضمن فراگیری آموزش های لازم و تاکید بر رعایت موارد بهداشتی، به رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به ویژه در مراکز شلوغ، پایبند بمانند و موارد ایجاد خطر را برای فرزندان خود توجیه نمایند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان فراشبند از همکاری دانشگاه ازاد و اداره آموزش و پرورش در رعایت نکات بهداشتی و توجه به توصیه های کارشناسان بهداشت در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا قدردانی کرد.

در این بازدید، بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و همچنین رعایت مسایل بهداشتی تاکید شد.

پایان خبر