در پی موج جدید کرونا و پیرو تاکید وزارت بهداشت در خصوص بیماریابی فعال، با همکاری آزمایشگاه مرکز خدمات جامع سلامت شهدای فراشبند از روز دوشنبه ۱۹ خرداد تا امروز ٣٠ خرداد، از کارکنان ادارات، افراد مشکوک و اطرافیان بیماران مبتلا به کووید ١٩ بیش از ٨٠٠ نمونه تهیه و به آزمایشگاه تشخیص کووید ۱۹ استان ارسال شده است.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند،کارشناس مسوول امور آزمایشگاه های فراشبند، آزمایش را تنها راه تشخیص قطعی ابتلای افراد به ویروس کرونا دانست و افزود: با پیگیری‌های انجام شده و فراهم کردن تجهیزات و نیروی آموزش‌دیده نمونه گیر، به طور میانگین روزانه از ۴۵ نفر در مرکز خدمات جامع سلامت شهدای شهرستان فراشبند تست تشخیص کرونا گرفته می شود.

«محسن پور چراغی»، افزود: آزمایش تشخیص کرونا در حال حاضر طبق برنامه زمانبندی شده برای کارکنان ادارات و اطرافیان بیمارِ موارد مثبت که توسط پزشک خانواده، مشکوک به ابتلا به بیماری کرونا تشخیص داده شوند انجام می‌شود و برای افرادی که این شرایط را ندارند، قابل انجام نیست.

این کارشناس آزمایشگاه بیان کرد: در این آزمایشگاه، نمونه ها تهیه و به آزمایشگاه تشخیص کووید ۱۹ استان ارسال می شود، که بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت، هزینه نمونه گیری بیماران مشکوک به کووید ١٩ در این آزمایشگاه، رایگان است.

پایان خبر