در دهمین نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان فراشبند بر رعایت مسایل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تاکید شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از  روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، فرماندار شهرستان در این نشست افزایش موارد ابتلا به کرونا در چند روز اخیر را به دلایل مختلفی از جمله جدی نگرفتن کرونا و رعایت نکردن فاصله اجتماعی دانست و افزود: اگر مردم فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نکنند، خطر شیوع موج‌های جدید کرونا وجود دارد و در این صورت، مشکلات تشدید می یابد.


«صادق فروغی» استفاده از ماسک در مکان‌های پر ازدحام که فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت نمی‌شود را بسیار ضروری دانست و افزود: ویروس کرونا همچنان در جامعه وجود دارد و رعایت موارد بهداشتی از جمله استفاده از هر نوع ماسک در جنس و شکل‌های متفاوت توصیه می‌شود.

او با تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی در رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، افزود: استفاده نکردن مردم از ماسک و رعایت نکردن دیگر موازین بهداشتی، زنگ خطری برای موج دوم بیماری کرونا است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان فراشبند، گفت: بر پایه آمار رسمی وزارت بهداشت در روزهای اخیر روند ابتلای بیماری کووید۱۹به شدت افزایش یافته و خطر آغاز موج‌های جدید ابتلا وجود دارد.

دکتر «حسن کرمی» از همه شهروندان به ویژه افراد در معرض خطر خواست تا برای حفظ سلامتی خود و دیگران از ماسک استفاده کنند.

او افزود: در این نشست مقرر شد؛ برگزاری مراسم های ترحیم در آرامستان ها ممنوع و از سوی شهرداری‌ها بر این کار، نظارت شود.

کرمی ادامه داد: مقرر شد با توجه به مجوز فعالیت دوباره تالارها، برگزاری مراسم عروسی در تالارها با ظرفیت ۵۰ درصد انجام شود و برگزاری مراسم های عروسی و عزا در منازل به دلیل محدودیت فضا و احتمال ابتلا به کرونا با جمعیت زیاد برگزار نشود.


رئیس شبکه بهداشت و درمان فراشبند اضافه کرد: در این نشست همچنین مقرر شد، تمامی اماکن ورزشی دولتی و خصوصی در شهرستان تا اطلاع بعدی در راستای پیشگیری از شیوع کرونا تعطیل شود.

او، گندزدایی مستمر اماکن عمومی و پرتردد شهری از سوی شهرداری‌ها و اماکن عمومی و پر تردد روستاها با همکاری دهیاران و با نظارت بخشداران مرکزی و دهرم، انجام گندزدایی ادارات به صورت روزانه و منظم، الزام کارکنان ادارات به استفاده از ماسک، نظارت بیشتر بر ناوگان مسافربری برون شهری و تاکسی ها از سوی اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای، بازرسی و نظارت مستمر از معدن سرمه، کربنات سدیم، پالایشگاه گاز و سایر کارگاههای شهرستان، تاکید بیشتر بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مساجد و حسینیه ها، برگزار نکردن همچنان مراسم های عزا و فرهنگی در مساجد و تشکیل تیم مشترکی از شبکه بهداشت، اتاق اصناف، صمت و نیروی انتظامی به منظور نظارت و بازرسی بر تمامی مراکز حساس در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی را از دیگر مصوبه های این نشست عنوان کرد.

پایان خبر