رییس مرکز بهداشت شهرستان فراشبند: کرونا در حال حاضر در بین ما است/ استفاده از ماسک را در زندگی جدی بگیریم

معاون بهداشتی و رییس مرکز بهداشت شهرستان فراشبند از مردم خواست تا زمان آماده شدن واکسن اختصاصی ویروس با برگزاری مراسم های عروسی، تجمعات دوستانه و خانوادگی، لذت های زود گذر را فدای سلامتی خود و خانواده و همشهریان خود نکنیم.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند «اکبر نوربخش»، یکی از دلایل افزایش بیماری کرونا در سطح کشور و برخی استانها و شهرستانها را کاهش یا توجه نکردن به رعایت پروتکل های بهداشتی و تصور بسیار اشتباه که شیوع ویروس کرونا متوقف شده است، برشمرد و گفت: بر همین اساس، شمار زیادی از مردم، پایبند به استفاده از ماسک و شستشو ی مرتب دستها و رعایت پروتکلهای بهداشتی نیستند.

«اکبر نوربخش» افزود: در شرایط حاضر، تنها روش برای مقاومت در برابر این دشواری ها و تا زمان آماده شدن واکسن یا درمان ساده و مفید کرونا، دست کم در سال جاری، جلوگیری از شکل گرفتن اجتماعات یا به کمتر رساندن مواردی از جمله برگزاری مراسم عروسی، آموزشی، اجتماعی،خانوادگی، رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا، حفظ فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک به خصوص در اجتماعات چند نفره، جدی گرفتن شست و شوی مرتب دستها با آب و صابون به مدت ۳۰ ثانیه است.

او به افراد پرخطر هشدار داد: با توجه به شرایط کنونی، افراد دارای بیماری های زمینه ای پرخطر در برابر کرونا مانند بیماری های قلبی عروقی، دیابت ، فشار خون بالا، کلیوی، تنفسی و ریوی، نقص ایمنی، اچ آی وی، پیوند عضو و چاقی باید احتیاط های لازم را به شدت رعایت کنند.

نوربخش افزود: افراد ۶۰ سال به بالا بیشتر از سایر گروه های سنی در معرض خطر کرونا قرار دارند و باید مراقبت های پیشگیرانه را بیشتر رعایت کنند.

او با اشاره به اینکه، طبق معمول بروز عفونت های تنفسی از جمله آنفلوآنزا در ماههای گرم سال کمتر می شود، اضافه کرد: شواهد نشان داده است که خشکی هوا و پرتو فرابنفش آفتاب و گرمی هوا در تابستان نیز تاثیری بر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ندارد.

رییس مرکز بهداشت شهرستان فراشبند با تاکید بر اینکه کرونا در حال حاضر در بین ما است، از مردم خواست تا زمان آماده شدن واکسن اختصاصی ویروس با برگزاری مراسم های عروسی، تجمعات دوستانه و خانوادگی، لذت های زود گذر را فدای سلامتی خود و خانواده و همشهریان عزیز خود نکنیم.

پایان خبر