به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه اول نماز جمعه این هفته فراشبند ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، گفت: در خطبه گذشته عرض کردم یکی از صفات رذیله متعلق به قوه شهویه خوردن مال حرام است و خوردن مال حرام از نتایج حب دنیا و حرص بر آن است و اکثر مردم که از فیوضات معنوی و سعادت اخروی محروم می‌شوند به واسطه اجتناب نکردن از لقمه حرام است.

وی افزود: آقا امیرالمومنین علی علیه السلام فرمودند «محبت به دنیا راس هرگونه خطا و انحرافی است» معنی محبت به دنیا این نیست که نباید به دنبال کسب و کار بود نه، آدمی تا زمانی که نفس دارد و توان آن هم دارد باید به دنبال کسب معیشت و روزی حلال باشد.

امام جمعه فراشبند افزود: اسلام ما را از مال حلالِ زیاد منع نکرده است. بلکه از کسب مال حرام ولو اندک باشد منع کرده است.

وی ادامه داد: طبیعت دنیا دوستی آن است اگر به سویش رفتی تو را تسلیم خودش می‌کند و سپس گمراهت می‌کند. به قول امام متقیان علی علیه السلام دنیا گمراه می کند سپس فرمود دنیا بازار زیان و خسران است. انسان مومن و مشتاق به آخرت و سعادت نباید وارد بازار زیان و ضرر شود، با کمی تأمل کردن میدانیم که نباید بی حساب و کتاب وارد بازار دنیا شد. چون مبتلای به لقمه حرام و لقمه شبهه‌ناک می‌شویم و لقمه حرام و شبهه ناک خود حجاب بزرگیست از وصول به درجه ابرار و بندگان صالح خدا.

خطیب نماز جمعه فراشبند با اشاره به اینکه خورندگان مال حرام، چه از اموال بیت المال باشد چه از اموال خصوصی و شخصی فرقی نمی‌کند، اضافه کرد: مال حرام، حرام است از ناحیه هر که باشد و از هر جا که باشد، باید بداند که هم آغوش شیطان است.

حجت الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه دلی که از لقمه حرام روییده باشد دیگر قابلیت انوار عالم قدسی را ندارد، افزود: آن نطفه ای که از مال حرام به هم رسیده اجرای عدالت و مواسات نخواهد داشت.

وی اظهار داشت: این بدبخت ها که خورندگان مال حرام هستند، هم خودشان را جهنمی کرده‌اند و هم زن و فرزندان شان را، حتی بر جامعه هم تاثیرگذار هستند.

امام جمعه فراشبند از قوه قضائیه خواست که چشم فساد را کور و از حدقه بیرون آورد.

وی با اشاره به جمله عجیبی از آقا امیرالمومنین علی علیه السلام در کتاب غررالحکم که می‌فرماید: به راستی که دنیا مرداری است و آنها که برادر وار بر سر این مردار آمده اند مانند سگانی هستند که برادری آنها از دریدن و پریدن به یکدیگر بازشان نمی‌دارد، اضافه کرد: بر اساس این روایت، اولاً دنیا تشبیه به حیوان مرده گندیده شده است، ثانیاً کسانی که برای به دست آوردن ثروت و قدرت از دایره ایمان خارج می‌شوند تشبیه به سگ شدند، ثالثاً این گونه افراد را برادر یکدیگر می داند که به همدیگر ترحم نمی کنند و برای به دست آوردن ثروت و قدرت اگر بشود یکدیگر را فدا می‌کنند.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: دزدها و اختلاس گران هر جا که ببینند گرفتار قانون می‌شوند و یا در تنگنا قرار بگیرند، خودشان را مبرا و طرف خود را متهم می نمایند، همین کاری که الان در حال انجام آن هستند، در قیامت هم می گویند ای کاش که فلانی را به عنوان دوست نمی‌ گرفتم.

خطیب نماز جمعه فراشبند در خطبه دوم نماز جمعه، با تبریک میلاد امام هشتم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به محضر همه شما شیعیان و عاشقان آن امام همام به روایتی از این امام عزیز اشاره کرد و افزود: آن حضرت فرمودند: «هر کس وظایف خود را نسبت به مومنان انجام دهد، خداوند و فرشتگان به او مباهات می کنند.»

وی خطاب به مردم و مسئولان گفت: آیا رهبر انقلاب نماینده امام زمان و ولی فقیه جامعه، از همه ما مومن تر نیست، وظیفه ما در مقابل این بنده صالح خدا چیست، آیا مردم و مسئولان وظایف خود را در قبال ایشان انجام داده اند، آیا جامعه روحانیت وظایف خود را به درستی انجام داده است.

امام جمعه فراشبند خطاب به افرادی از روحانیت که نامه سرگشاده می‌نویسند و حتی رعایت استادی و بزرگتری نمی‌کنند و گستاخانه مشکلات کشور را بر دوش رهبری می افکنند، گفت: آیا حق اطاعت از رهبر مسلمین را رعایت کرده اید، آیا وظیفه مسئولان این نیست که به فرمایشات رهبر در مدیریت جامع عمل کنند.

وی ادامه داد: چرا بعضی ها خیلی واضح، بر خلاف آن عمل می‌کنند، مردم چی؟ آیا همه مردم به نصایح رهبری گوش می‌دهند نه والله.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: اگر همه مردم و مسئولان به نصایح خیرخواهانه رهبر گوش می‌دادند و به آن عمل می کردند وضعیت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور این طور نبود. از ماست که بر ماست.

وی با اشاره به اینکه اگر در خلافت امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام سه جنگ خونین پیش آمد، مشکل از علی نبود، او عقل کل بود و دارای علم لدنی بود، معصوم و دور از گناه بود، مشکل از مردم بود. مشکل از یاران بود، مشکل از گروه ها وطوائف بود که همگی بر گرد امام حلقه زدند به دستورات او عمل نکردند.

خطیب نماز جمعه فراشبند افزود: مشکل امروز جامعه نیز همین است که همه به گرد ولی فقیه حلقه نزدیم، از خدا بترسیم و حق ولی امر مسلمین که اطاعت پذیری است، عمل کنیم.

وی با اشاره به اینکه در چند روز گذشته آقایی معلوم الحال، در نامه ای پر از حاشیه به رهبر انقلاب هزینه‌های ضعف مدیریت دولت و حامیان آن را به پای نظام و رهبری می داند، گفت: کسی که سالهاست نقش یک اپوزیسیون عمل کرده، نه تنها دل رهبر و فرزندان انقلابی انقلاب را به درد آورده است بلکه در زمان امام هم دقیقاً با امام نبودند. کسی که از حامیان فتنه ۸۸ و در این سال‌ها هر چه گروه‌های ضد نظام و ضد انقلاب در خارج از کشور می باشند از شخص ایشان و هم حزبی های ایشان حمایت می‌کنند.

امام جمعه فراشبند افزود: این آقایان، عوض اینکه از رفتار خصمانه خود علیه نظام و انقلاب و رهبری توبه کنند و خود را مقصر بدانند، نماینده امام زمان خود را مقصر می‌دانند، بعضی ها با لباس سیادت و تلبس به علم و دروس حوزوی که باید با تمام خضوع و تواضع به محضر ولی و رهبر خود برسند و بگویند که حضرت آقا ما اشتباه کردیم، ما بد موضع گرفتیم، ما بیجا از فلان و فلانی حمایت کردیم، متاسفانه متکبرانه سخن می‌گویند و قصد فرافکنی دارند و می خواهند به مردم بگویند که ما به فکر شما هستیم.

وی خطاب به این گونه افراد گفت: شما اگر دلسوز هستید به دوستانتان، به خارج‌نشینان تان، آنها که هم اکنون در آغوش دشمن خوشگذرانی می‌کنند و پرده حیا را کنار زده اند به آنها تذکر بدهید که دیگر به آمریکا نامه ننویسند و به آمریکایی‌ها نگویند که مردم ایران را تحریم سخت کنید.

وی افزود: شما ها که کوس رسوائی تان گوش فلک را پر کرده است هم اکنون که دولت همفکرتان با گذشت هفت سال به وعده هایی که به مردم داده بودند نتوانستند عمل کنند، نظیر همان کسانی رفتار می کنید که جای شهید و جلاد را عوض کردند، بدانید حنای شماها دیگر رنگی ندارد، امیدوارم که خداوند همه شماها را به راه راست هدایت کند و به آغوش ملت و نظام برگرداند

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته فراشبند با اشاره به اینکه در هفته مبارزه با قاچاق کالا هستیم، گفت: واردات کشور اگر از طریق مبادی قانونی و گمرکات نباشد قاچاق محسوب می‌شود و اگر با پارتی بازی و رشوه دادن و رانت خواری برگ سبز نداشته باشد، آن هم قاچاق است.
وی افزود: بیشتر کالاهای قاچاق از طریق غیرقانونی و رانت خواری و رشوه دادن به مامور گمرک و یا بعضاً در مسیر حرکت با رشوه دادن به افرادی که مأمور مبارزه هستند صورت می‌گیرد.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: همان طوری که ما در دادگاه‌ها قاضی فاسد داریم مأمور گمرک فاسد هم داریم، مامور نیروی انتظامی فاسد هم داریم که لازم است گمرکات کشور و نیروی انتظامی کشور با مامور فاسد برخورد قاطع کند و آنها را برای همیشه از مسئولیت طرد نماید.

امام جمعه فراشبند با بیان اینکه مردم ما هم سالهاست که می‌دانند نباید کالای قاچاق وارد کشور کند یا اگر در داخل جابجا کنند و گرفتار مامور قانون شوند کالای آنها ثبت و ضبط خواهد شد و دیگر جای گله و شکایت ندارند، اضافه کرد: ورود کالای قاچاق، ضرر و زیان زیادی برای کشور دارد.

وی خطاب به نیروی انتظامی، گفت: کسی که اهل قاچاق نیست اما برای خانواده خود نیاز به یخچالی یا تلویزیونی و امثال آن دارد یا برای جهیزیه فرزندش نیاز به کالای اساسی دارد و می‌داند که اگر در فلان شهر بندری خرید کنند به نفعش هست، خوب در این وضعیت رکود و گرانی رفته چند قلم کالای مورد نیاز خریداری کرده است این را معاف کنید. این افراد شبیه کولرها هستند، به اینها گیر ندهید.

وی با بیان اینکه این روزها مرتب به دفتر ما مراجعه می‌کنند و از برخورد نیروی انتظامی شکایت دارند، افزود: حق دارند گله کنند وقتی که می دانند کانتینر کانتینر کالای قاچاق در کشور جابجا می شوند و شما یا خواب هستید یا نمی‌توانید کاری کنید، حال برای یک دستگاه یخچال و ماشین لباسشویی این همه گیر می دهید، اموالش را می گیرید خودرو آن را به پارکینگ می برید ناراحتند. انسان که نکشته است او هم عصبانی می شود و ده تا بد و بیراه به نظام و مسئولان می‌دهد.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به اینکه بعضی از کارها و برخوردهای ما باعث عصبانیت مردم و بدبین شدن به نظام می‌شود، خواستار اصلاح قانون قاچاق شد و افزود: افراد داخل کشور که برای نیاز ضروری خود از شهری به شهر دیگر این کالاها را جابه‌جا می‌کند را معاف بدارید. شما ها نباید بگذارید کالای قاچاق وارد کشور شود و اگر شد هم در همان شهر بندری با آنها برخورد کنید.

وی افزود: شما با آنها به مغازه ها که تا زیر سقف از کالای قاچاق پُر است کاری ندارید اما همین که یک نفر شیرازی، فراشبندی یا اصفهانی رفت بندر و برای خانواده خودش اجناسی را خرید کرد، در مسیر برگشت او را گرفته و اموالش را با ماشینش متوقف می‌کنید.

خطیب نماز جمعه فراشبند این موضوع را به دور از انصاف دانست و افزود: این اجرای قانون نیست، این بدبین کردن مردم به نظام است.

پایان خبر