در نشست ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با بیماری کرونای شهرستان فراشبند تاکید شد: خطر ابتلا به ویروس کرونا جدی است/لزوم استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی

در نشست ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با بیماری کرونای شهرستان فراشبند با هشدار خطر جدی ابتلا به ویروس کرونا، بر لزوم استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی تاکید شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از  روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، فرماندار شهرستان فراشبند در نشست ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با بیماری کرونای شهرستان با تاکید بر قانونی بودن مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا، گفت: رعایت مصوبات شورای سلامت و ستاد مدیریت بیماری کرونا برای همه لازم‌الاجرا خواهد بود.

«صادق فروغی» در ادامه، افزود: هر کس مسائل بهداشتی را رعایت نکند و به مصوبات شورای سلامت توجه نکند با وی برخورد قانونی خواهد شد.

او تاکید کرد: اگر مسائل بهداشتی و پروتکل های بهداشتی از سوی مردم و اصناف رعایت نشود، مجبور به تعطیلی بازار و اماکن عمومی و اعمال محدودیت ها می شویم.

فروغی با تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی از سوی ادارات و اصناف، از کسبه و مسوولان ادارات نیز خواست تا ضمن رعایت اصول بهداشتی و ضدعفونی کردن سطوح و دست های مشتریان قبل و پس از ورود، فاصله فیزیکی را رعایت نمایند.

او در ادامه خواستار همراهی بیشتر مردم و بویژه اصناف با مسوولان در راستای پیشگیری از کرونا شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند گفت: در این نشست آخرین وضعیت موجود بیماری کرونا در شهرستان مورد بررسی قرار گرفت و اعضای ستاد مقابله با کرونا به بیان راهکارهایی برای مقابله و پیشگیری از ابتلا به کرونا پرداختند.

دکتر «حسن کرمی»، تعطیلی تمامی مراکز و باشگاه های ورزشی دولتی و خصوصی و گیم نت ها و همچنین تعطیلی آرایشگاههای زنانه، تالارهای پذیرایی و مجالس، نمازهای جماعت، آرامستان ها و مراسم های ترحیم در آرامستانها، چایخانه ها، قهوه خانه ها و کافی شاپ ها هر کدام به مدت دو هفته را از جمله مصوبات این نشست عنوان کرد و افزود: رستوران ها، فست فودی ها و بستنی بندی ها به صورت بیرون بر و آرایشگاههای مردانه نیز فقط طبق دستور العمل های بهداشتی و به صورت نوبت تلفنی و با وسایل شخصی نی توانند فعالیت داشته باشند.

او تعطیلی پارکها و بوستان ها، تعطیلی تمامی اجتماعات، مراسم فرهنگی و مذهبی، مجالس جشن و عزا و ترحیم، تعطیلی تمامی مراکز و موسسات علمی و آموزشی و کتابخانه ها هر کدام تا اطلاع بعدی را از دیگر مصوبات این نشست برشمرد و افزود: نصب آگهی ترحیم ممنوع و چاپخانه ها نیز تا اطلاع بعدی، حق چاپ آگهی ترحیم را ندارند.

رییس شبکه بهداشت و درمان فراشبند ادامه داد: تشدید نظارت بر اصناف و کسبه و مراکز حساس با حضور تیم مشترک متشکل از نمایندگان فرمانداری، صمت، اتاق اصناف، نیروی انتظامی، دادگستری و شبکه بهداشت و برخورد قاطع  و تعطیلی واحد های صنفی که پروتکلهای بهداشتی  را رعایت نمی کنند، نظارت بر ادارات، نهادها، بانکها و پست بانک ها و تاکید بیشتر بر رعایت پروتکل بهداشتی و استفاده از ماسک، راه اندازی کارگاههای تولید ماسک شهرستان با گرفتن مجوزهای لازم و با همکاری و نظارت ادارات مربوطه نیز از مصوبات این نشست بود.

او افزود: افراد مبتلا به کرونا که در قرنطینه خانگی هستند،بدون هماهنگی با شبکه بهداشت حق خروج از قرنطینه را ندارند و با افرادی که از قوانین قرنطینه سرپیچی کنند، مطابق با قانون برخورد می شود.

پایان خبر