در راستای پیشگیری و مقابله با شیوع کرونا طرح ضربتی نظارت مشترک بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن حساس با هدف اجرای پروتکل‌های بهداشتی در فراشبند آغاز شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان، آموزش و تاکید به استفاده از ماسک و جلوگیری از ورود مشتری بدون ماسک به واحد صنفی، بررسی وضعیت بهداشت فردی، عمومی و ارتقای هر چه بیشتر وضعیت سلامت مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی را از اهداف این نظارت ها دانست و گفت: خوشبختانه متصدیان واحدهای صنفی و مردم این شهرستان با آگاهی کافی، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می کنند.

«اکبر نوربخش» تنها راه جلوگیری از شیوع بیماری کرونا را همکاری و همدلی همه اقشار جامعه دانست و افزود: کوتاهی و بی توجهی یک فرد به رعایت نکات بهداشتی، باعث بروز اتفاقات ناخوشایندی برای دیگران خواهد شد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان فراشبند، افزود: مشارکت مردم، تشویق سایر افراد، دوستان، آشنایان و آگاهی بخشی به دیگران در مورد استفاده از ماسک، کمک شایانی به پیشگیری از شیوع بیماری می‌کند.

او از مردم خواست در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی از سوی اصناف، مراتب را با شماره ۱۹۰ در میان بگذارند، تا از سوی کارشناسان بهداشت پیگیری و با متخلفان برخورد شود.

در این طرح ضربتی بازرسی مشترک از واحدهای صنفی که روز گذشته با حضور نماینده فرمانداری، اتاق اصناف، شهرداری و بازرسان بهداشت محیط در قالب دو تیم عملیاتی انجام گرفت، بیش از ۵۷ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای صنفی عرضه پوشاک مورد بازرسی قرار گرفت.

پایان خبر