حجت الاسلام ابراهیمی، احتساب تعرفه برق فراشبند به منطقه یک گرمسیری، به مدت شش ماه از سال( از اردیبهشت تا مهرماه) را حق مردم این منطقه دانست و از نماینده مردم و مسئولان شهرستان خواست که در این خصوص از هیچ کوششی دریغ نکنند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته فراشبند ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: با فرا رسیدن پنجم مرداد ماه و سالگرد اقامه اولین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی توسط حضرت آیت الله طالقانی خطبه اول این هفته و یکی دو هفته آینده را پیرامون اهمیت نماز و نماز جماعت و نماز جمعه می‌پردازم.

وی افزود: در لسان روایات و آیات قرآن کریم، نماز ساده ترین و عمیق ترین و زیباترین رابطه انسان با خداوند رحیم و مهربان است، رابطه ای که در تمام ادیان آسمانی وجود داشته است، انسان بی رابطه و انسان بی نماز و دعا از هر موجودی پست تر است. کسانی که با قرآن رفیق و شفیق هستند می دانند که در بیشتر سوره های قرآن از بزرگترین سوره ها مثل سوره بقره تا کوچکترین آن مثل کوثر به نماز تذکر داده شده است.

امام جمعه فراشبند عنوان کرد: نماز تنها عبادتی است‌ که‌ سفارش شده قبل از آن خوش صدا ترین افراد بر بالای بلندی رفته و با صدای بلند شعار حی علی الصلاه، حی علی الفلاح، حی علی خیرالعمل را سر دهند.

وی افزود: موذن باید با صدای بلند خود سکوت را بشکند، مخصوصاً صبحگاهان که همه در عالم خواب فرو رفته اند، موذن باید با صدای خود همه غافلان و همه به خواب رفتگان را از خواب بیدار کند و آن ها را به سوی بهترین عمل و بهترین سعادت دعوت کند.

خطیب نماز جمعه فراشبند تصریح کرد: موذن، با صدای اذان خود یک دوره اندیشه‌های ناب اسلامی را از توحید و یگانه پرستی گرفته تا شهادت به نبوت پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله و علیه و آله و سلم و تا شهادت به امامت و دعوت به خیر و صلاح و سداد اعلام و اعلان می نماید.

وی افزود: قرآن کریم می فرماید چه کسانی ستمگارتر از کسانی می باشند که از بردن نام خدا در مساجد جلوگیری می کنند و در خرابی آنها کوشیدند، برای آنان در دنیا خواری و زبونی و در آخرت عذابی دردناک است.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: خداوند در سوره بقره آیه ۱۱۴ می فرماید: وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنْ مَنَعَ مَسَاجِدَ اللَّهِ أَنْ یُذْکَرَ فِیهَا اسْمُهُ وَسَعَىٰ فِی خَرَابِهَا ۚ أُولَٰئِکَ مَا کَانَ لَهُمْ أَنْ یَدْخُلُوهَا إِلَّا خَائِفِینَ ۚ لَهُمْ فِی الدُّنْیَا خِزْیٌ وَلَهُمْ فِی الْآخِرَهِ عَذَابٌ عَظِیمٌ و لذا هیچ کس نباید مانع اذان شود، بله رعایت حال همسایه ها هم باید کرد، صدای دستگاه صوتی را تا آخر باز نکنید و غیر از اذان چیز دیگری مخصوصاً صبحگاهان پخش نکنید.

وی اظهار داشت: نماز به قدری مهم است که حضرت ابراهیم نبی علیه السلام هدف خود را از اسکان زن و فرزند در صحرای بی آب و علف مکه، اقامه نماز معرفی می کند نه انجام مراسم حج.

امام جمعه فراشبند ادامه داد: خداوند در سوره ابراهیم آیه ۳۷می فرماید: رَبَّنَا إِنِّی أَسْکَنْتُ مِنْ ذُرِّیَّتِی بِوَادٍ غَیْرِ ذِی زَرْعٍ عِنْدَ بَیْتِکَ الْمُحَرَّمِ رَبَّنَا لِیُقِیمُوا الصَّلَاهَ فَاجْعَلْ أَفْئِدَهً مِنَ النَّاسِ تَهْوِی إِلَیْهِمْ وَارْزُقْهُمْ مِنَ الثَّمَرَاتِ لَعَلَّهُمْ یَشْکُرُونَ‌‌‌‌؛ یعنی این زن و بچه را که در این صحرای خشک و بی آب و علف و قرار دادم برای اقامه نماز است.

قرآن به حضرت ابراهیم و اسماعیل علیه السلام دستور می‌دهد که مسجدالحرام را برای نمازگزاران آماده و تطهیر و پاکیزه نمایید و زکریا و مریم و ابراهیم و اسماعیل را جزء خادمین مسجد معرفی می‌نماید.

وی بیان داشت: خوشا بحال کسانی که اذان گوی مسجد می‌شوند و خوشا به حال کسانی که مسجدساز جزء هیئت امنا مسجد می شوند تا مساجد را آباد و پاکیزه نگه دارند.

خطیب نماز جمعه فراشبند عنوان‌ کرد: مساجد ما امروز احتیاج به امام جماعت فعال و هیئت امنا فعال دارد، بعضی حاضر نیستند عضو هیئت امنا باشند و برای آبادی مساجد خود بکوشند و بدا بحال کسانی که دائم غر می‌زنند و یا بلندگوی مسجد را خراب میکنند، یا سیم ها را قطع می کنند یا به موذن تذکر می‌دهند که صدای اذان پخش نشود.

وی افزود: امام حسین علیه السلام ظهر عاشورا برای اقامه نماز سینه خود را سپر تیرهای دشمن قرار داد و لذا مسلمانان و مومنان باید به نماز جماعت و مخصوصا نماز جمعه که حج فقرا است اهمیت بدهند و نماز خود را در مساجد اقامه کنند.

حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه های دوم نماز جمعه این هفته فراشبند با تبریک هفته عفاف و حجاب به همه بانوان و دختران محجوب و معفوف این سرزمین، برای کسانی که در حمله رژیم منحوس پهلوی بابت اعتراض به کشف حجاب در سال ۱۳۱۵ در مسجد گوهرشاد به شهادت رسیدند طلب رحمت و مغفرت و برای قاتلان و مسببان این امر، طلب لعنت و خذلان و خواری در دنیا و آخرت کرد.

وی خطاب به همه زنان و دختران کشورمان گفت: حجاب و چادر برای یک زن مسلمان حکم تاج و عمامه دارد، تاج را بر سر هر کسی نمی دهند بلکه بر سر پادشاه می‌گذارند، عمامه را بر سر هر کسی نمی نهند بلکه بر سر عالم دین و عالم با تقوا می‌گذارند.

امام‌جمعه فراشبند افزود: استعمارگران تلاش می‌کنند این تاج را از سر زنان برگیرند و همچون زنان غربی بی حجاب و بی عفت کنند.

وی با اشاره به اینکه زنان بی حجاب و عفاف هیچ ارزشی نزد خدا و پیامبر و عقلای جامعه ندارند، افزود: ارزش زن و کرامت او در حفظ شئونات دین است و الا می‌شود یک شی بی ارزش.

خطیب نماز جمعه فراشبند افزود: آنهایی که می گویند، حجاب مانع پیشرفت است، مانع ورزش و کسب و کار است و چادر دیسک گردن می آورد بدون شک حرفهایشان از القائات شیطانی است، اینگونه زن ها همان کسانی هستند شیطان می‌گوید پدر و مادرم فدای این زنان باد.

حجت‌الاسلام ابراهیمی در ادامه با تبریک هفته بهزیستی به همه خدمتگزاران به افراد معلول و جامعه هدف، گفت: انقلاب اسلامی از همان آغازین انقلاب به فکر معلولان و نیازمندان جامعه بود و نهادی مثل بهزیستی، کمیته امداد و بنیاد مسکن در همین راستا به وجود آمدند.

وی با اشاره به عملکرد بهزیستی شهرستان فراشبند افزود: از سال ۸۲ تا امروز بر اساس آمار اداره بهزیستی در شهرستان، ۱۲۳ واحد مسکونی به جامعه معلولان واگذار گردیده است و برای تعدادی از آنها ایجاد اشتغال پایدار شده است.

امام جمعه فراشبند، حمایت از زنان بی سرپرست و بد سرپرست و افراد معتاد بهبود یافته، پرداخت حق بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی، پرداخت تسهیلات اشتغالزایی قرض الحسنه به کارفرمایان، برگزاری مکرر کارگاه و جلسات آموزشی در زمینه های آسیب های اجتماعی،نگهداری و توانبخشی معلولین ذهنی زیر ۱۴ سال در مرکز شبانه روزی مهرآفرینان محسنین و خدمات را از خدمات بهزیستی شهرستان فراشبند و از برکات این انقلاب است.

وی افزود: با وجود اینکه ما دچار تحریم و کرونا و بعضاً سیاستهای بی تدبیر بعضی از مسئولان هستیم و در بُعد معیشتی دولت نتوانست به وعده‌های خود عمل کند، اما اداره جاتی مانند کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به جامعه محرومان و معلولان خدمات بسیار خوب و چشمگیری داشته است که نباید اینها را فراموش کنیم.

خطیب نماز جمعه فراشبند ابراز امیدواری کرد که این مجلس انقلابی بتواند با مدیریت کردن خود و مراقبت از دولت به رفع مشکلات و معضلات کشور بپردازد.

وی با قدردانی از شهروندان عزیزی که برای پیشگیری از کرونا، از ماسک استفاده می کنند، گفت: خوشبختانه فرهنگ استفاده از ماسک روز به روز در حال بهتر شدن است و مردم عزیز متوجه شدند که بهترین و موثرترین راه جلوگیری از ویروس کرونا، استفاده از ماسک است.

حجت الاسلام ابراهیمی تاکید کرد: نه تنها مسئولان بلکه مردم باید مدام به یکدیگر تذکر بدهند، همه اصناف و اقشار باید رعایت کنند تا وضعیت این بیماری در شهرستان از زرد به سفید تنزل پیدا کند و کسانی که مبتلا به این بیماری شده اند دست کم تا دو هفته تا سه هفته در خانه بمانند و خود را قرنطینه کنند.

امام جمعه فراشبند ضمن تذکر مجدد به همه شهروندان گرامی در راستای رعایت صرفه جویی در مصرف آب و برق برای فصل گرم تابستان از نماینده محترم شهرستان خواست با توجه به گرمای بسیار زیاد هوا در شهرستان فراشبند،(حدود ۵٠درجه) نسبت به افزایش ۳ ماه اردیبهشت، شهریور و مهرماه به سه ماه گرمسیری خرداد، تیر و مرداد ماه با نرخ برق منطقه یک گرمسیری اقدام کند.

وی احتساب تعرفه برق فراشبند به منطقه یک گرمسیری، به مدت شش ماه از سال( از اردیبهشت تا مهرماه) را حق مردم این منطقه دانست و از نماینده مردم و مسئولان شهرستان خواست که در این خصوص از هیچ کوششی دریغ نکنند.