در ادامه اجرای طرح ضربت بازرسی و نظارت مشترک از واحدهای تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، با حضور بازرسان بهداشت محیط، نماینده دادستان و مامور اداره صمت فراشبند بر نحوه اجرای پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده به واحدهای صنفی از سوی مرکز سلامت کار در این شهرستان نظارت شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فراشبند، کارشناس بهداشت محیط شبکه با اشاره به اینکه واحدهای عرضه گوشت و مرغ با توجه به نوع خدمتی که به عموم جامعه ارایه می کنند، جزء مراکز حساس محسوب می شوند، گفت: به همین دلیل حفظ زنجیره سرد محل نگهداری لاشه گوشت در کنترل میزان آلودگی آن از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا با گذشت ۲۴ ساعت، باعث ایجاد محیط اسیدی و جلوگیری از رشد میکرو ارگانیسم می شود.

مهندس «عادل معصومی» با توجه به لزوم رعایت بهداشت مواد غذایی بر اساس دستورالعمل های بهداشتی و الزامات سلامت محیط کار در فروشگاه های عرضه مرغ و گوشت از جمله شستن مرتب دست ها با آب و صابون، استفاده شاغلان از وسایل حفاظت شخصی مانند ماسک و دستکش، افزود: بر همین اساس داشتن کارت بهداشت، برای تمامی دست اندرکاران فروشگاه عرضه مرغ و گوشت الزامی است.

او اضافه کرد: افرادی که چیدمان گوشت در قفسه ها و یخچال ها را انجام می دهند نیز موظف به استفاده از دستکش یک بار مصرف هستند.

این کارشناس بهداشت محیط با تاکید بر اینکه عرضه مرغ، گوشت، ماهی و میگو باید به صورت بسته بندی و با مجوز سازمان دامپزشکی انجام شود، ادامه داد: مراکز عرضه مرغ و گوشت باید در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، از عرضه گوشت، مرغ، ماهی و میگو به صورت روباز خودداری کنند.

معصومی گفت: هرگونه قطعه بندی، خُرد کردن، فرآوری و طعم دار کردن گوشت مرغ در واحدهای صنفی فراشبند، به دلیل احتمال انتقال آلودگی با ذرات متحرک آلوده، ممنوع است.

او افزود: در این بازرسی به دلیل استفاده برخی از واحدهای صنفی عرضه کننده گوشت مرغ از دستگاه خُردکن، دستگاه خُردکن گوشت از سوی بازرسان بهداشت محیط، غیرفعال شد.

پایان خبر