حجت الاسلام ابراهیمی با گرامیداشت روز خبرنگار و با تأکید بر این که در جنگ رسانه ای فعلی باید مراقب خط تحریف از سوی دشمن و ایادی آن در داخل باشیم، گفت: مقابله با خط تحریف؛ رسالت خبرنگاران در گام دوم انقلاب است و اهالی رسانه بویژه صدا و سیما باید خط تحریف را بشکنند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته فراشبند ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: برای شکستن تحریف در وهله نخست، اهالی رسانه انقلابی و صدا و سیما در اسرع وقت باید وارد عمل شود.

وی افزود: یک خبر جعلی مانند فروش جزیره کیش را در رسانه های غربی بولد می کنند، بلافاصله همه رسانه‌های معاند و شبکه‌های مجازی و ماهواره‌ای آنقدر با آب و تاب روی این مسئله مانور می‌دهند که نه تنها مزدوران داخلی و رسانه‌های همسو با غرب روی این مسئله کار می‌کنند، که در شبکه های مجازی مردم عزیزمان نیز بدون تحقیق و بدون مطالعه این خبر را دست به دست می کنند و اکثر مردم ایران نگران می‌شوند و می‌گویند واقع دولت جزیره کیش را به چینی ها فروخته است پس چه فرقی بین این دولت است با دولت آریامهری.

امام جمعه فراشبند این تحریف و تبدیل موضوع را کار همیشگی دشمن دانست و افزود: مسئله تحریف در قرآن هم بارها به آن اشاره شده است و کانون‌های ثروت و قدرت با تحریف سخنان پیامبران و با افسون خواندن معجزات پیامبر، ارزش کار پیامبران را پایین می آورند و مردم را از انبیا دور می‌کنند، مگر در مسئله غدیر تحریف صورت نگرفت.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید از تاریخ درس عبرت بگیرند، گفت: رسانه های انقلابی و مخصوصاً صدا و سیما در همان روز اول واکنش نشان بدهند از مسئولین امر دعوت نمایند و حقیقت را برای مردم توضیح بدهند.

خطیب نماز جمعه فراشبند ادامه داد: اینکه رسانه ملی بعد از گذشت روزها واکنش نشان بدهد این ضعف رسانه است. صدا و سیمای ما خیلی از جاها انقلابی عمل نمی کند، ضعف زیادی دارد دلسوزان باید به رسانه تذکر بدهند، مجلس شورای اسلامی باید تذکر بدهد.

حجت الاسلام ابراهیمی، با تاکید بر توجه به تحریف رسانه ای، اظهار داشت: در مسئله برجام و خسارت محضی که بر کشور وارد شد آنجا هم تحریف موضوع شد، آنجا هم اعلام کردند که در روز امضای برجام، همه تحریم‌ها لغو می‌شود چه تحریم اقتصادی و چه غیر اقتصادی.

خطیب نماز جمعه فراشبند تصریح کرد: اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها، دولت محترم و وزارت خارجه و همه مردمی که طرفدار برجام بودند و همه رسانه‌های همسو با دولت شب و روز از محسنات برجام گفتند و منتقدین برجام را بی سواد و کاسب تحریم می خواندند و همه چیز مردم را به برجام گره می‌زدند و مردم هم خیلی‌ها به همین باور رسیدند در حالی که خلاف این را ثابت می کرد و امروز برای همه روشن شد که در برجام، آنهایی که سود بردند غربی‌ها بودند و به قول رهبر انقلاب برجام خسارات فراوانی وارد کرد.

وی با بیان اینکه چرا یک خبر غیر واقعی جای خود را به این خبر واقعی می‌دهد، گفت: چون مردم عوض این که چشم و گوششان به انبیا باشد به اولیا باشد به رهبرشان باشد، به دیگران است.

امام جمعه فراشبند با اشاره به اینکه پیغمبر، امام و ولی فقیه دیده‌بان اند، افزود: جای دیده بان در نوک قله است و بر همه اشراف دارد، کسانی که در پایین قله هستند باید نگاه کنند و ببینند او چه می‌گوید او چه گرا می دهد. کسی که پشت توپ خانه نشسته است باید بر اساس گرایی که او می دهد شلیک کند و الّا گلوله اش به خطا می رود به همین دلیل رهبر انقلاب فرمود اگر تحریف شکست بخورد تحریم شکست می‌خورد.

وی بر لزوم توجه به اصل دشمن شناسی تأکید کرد و افزود: امروز ما باید بدانیم که دشمن در عرصه رسانه و فضای مجازی چه اهداف و برنامه هایی دارد. مقام معظم رهبری اخیراً نکات بسیار مهمی فرمودند که کشور از یک سو دچار تحریم است و از سویی گرفتار خط تحریف است که بی شک در این خصوص رسانه ها تأثیر غیرقابل انکاری دارند و ما باید از طریق فعالیت های صحیح رسانه ای با رویکرد انقلابی مانع از موفقیت خط تحریم و تحریف شویم.

امام جمعه فراشبند ادامه داد: امروز دشمن شکست خورده ما چون از طریق جنگ نظامی نمی تواند با ما درگیر شود به جنگ تحریف روی آورده است و لذا ما باید بیدار باشیم تا فریب نخوریم.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از سخنان خود، ولادت امام موسی بن جعفر علیه السلام را تبریک گفت.

خطیب نماز جمعه فراشبند ضایعه تاسف آور و دردناک انفجار در بندر بیروت پایتخت لبنان که منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از مردم لبنان گشت و خسارات زیادی بر مردم و دولت وارد شد را تسلیت گفت و افزود: ما با شهروندان عزیز لبنانی احساس همدردی می‌کنیم و خود را در کنار آنها می دانیم، برای کشته شدگان آنها طلب رحمت و برای زخمی‌ها طلب شفا و صحت و برای بازماندگان آنان طلب صبوری و بردباری از خداوند منان مسئلت داریم.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه های نخست خود، با تبریک عید بزرگ ولایت و امامت بر همه شیعیان و آزادگان جهان، گفت: پیامبر خدا فرشته ای دیدند که نامش محمود بود و بین دو شانه اش نوشته بود «محمد رسول الله و علی وصیه» محمد (ص) پیامبر خداست و علی جانشین اوست. پیامبر از او پرسید از چه زمانی این نوشته بین دو کتف توست، گفت: دو هزار سال پیش از آنکه خداوند حضرت آدم را خلق کند.

وی افزود: رسول خدا فرمود: یا علی تو برادر منی و من برادر تو، فرشتگان به وسیله محبت و دوستی تو به خدای متعال تقرب می جویند. دوست داران تو در آسمان بیشترند از دوستان تو در زمین، یا علی جمعیت تو جمعیت من و حزب تو حزب خداست. فان حزب الله هم الغالبون.

امام جمعه فراشبند ادامه داد: پیامبر اکرم صلوات الله فرمودند: هرکس از علی جدا شود از من جدا شده و هر کس از من جدا شود از خدا جدا شده( مناقب خوارزمی صفحه ۱۰۵). در مسند احمد بن حنبل از سدی از ابوصالح روایت شده ک گفت: چون وفات عبدالله بن عباس نزدیک شد، گفت: اللهم انی اتقرب الیک بولایت علی بن ابیطالب؛ پروردگارا من به وسیله علی بن ابیطالب پیشگاه تو تقرب میجویم.

حجت الاسلام ابراهیمی اظهار داشت: ابن عباس در نزد اهل سنت به اندازه ابوبکر و عمر محترم است و آشکارا می گوید: من دارای ولایت علی هستم خدایا با این ولایت به حضور تو شرفیاب می‌شوم.
وی ادامه داد: پیامبر اعظم فرمود: در سفر معراج شبی که مرا به آسمان ها بردند و پرده ای و درختی و برگی و میوه ای را ندیدم مگر اینکه بر روی آن نوشته شده «علی» و همانا نام علی بر هر چیزی نوشته شده است.

خطیب نماز جمعه فراشبند در ادامه افزود: در حدیثی از ابابکر بن ابی قحافه آمده که روزی خلیفه اول به مردم خطاب نمود و گفت: مردم به دامن علی چنگ بزنید، زیرا شنیدم از رسول خدا که فرمود علی بعد از من با فضیلت ترین کسی است که آفتاب بر او طلوع و غروب می‌کند.

وی افزود: ابن ابی الحدید معتزلی شارح نهج البلاغه از علمای بزرگ اهل سنت در قصیده عینیه که بهترین قصائد اوست و سال‌ها در اطراف ضریح سابق امیرالمومنین علیه به خط طلایی منقوش بود می‌گوید: من به آن برقی که ظلمت شب را شکافت، گفتم: ای برق اگر از نجف گذشتی به آن تربت پاک بگو: آیا میدانی چه کسی را در تو به ودیعت نهاده اند؟ موسی بن عمران، عیسای مسیح و پیامبر اسلام در اینجایند، نور خداوند ذوالجلال در توست. تا آنکس که چشم بصیرت دارد، به تماشا آید. به خدا قسم اگر علی نبود، نه دنیایی بود و نه مردنی در روی زمین مورد می آمدند، حساب ما روز قیامت به وسیله او به خدا عرضه می شود، پشتیبان و پناهگاه ما در آن روز هول انگیز اوست، ای علی من مکتب اعتزال را برگزیده ام ولی به خاطر تو همه شیعیان را دوست دارم.

امام جمعه فراشبند اضافه کرد: علامه امینی رحمه الله علیه می‌فرماید: نبوت بی علی ناقص است، نبوت بی ولایت علی ناقص است و ولایت الله بی ولایت پیغمبر ناقص است و ولایت خدا و رسول خدا بدون ولایت علی ناقص است.

حجت الاسلام ابراهیمی اظهار داشت: معنای این نقص این است که همه اعمال ما از نماز و روزه حج و زکات و غیره نیز ناقص است و چیز ناقص در نزد خدا و رسول پذیرفته نیست، چیز ناقص مثل خانه بی سقف است، مثل ماشین‌بی چرخ است، مثل لامپ بدون برق و مثل اسلحه بدون گلوله است.

پایان خبر