همزمان با آغاز هفته تعاون، سرپرست این اداره به اتفاق جمعی از پرسنل و تعاونگران شهرستان با فروغی فرماندار فراشبند دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی فراشبند، در این دیدار مختاری سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تبریک هفته تعاون، گزارشی از عملکرد تعاونی های شهرستان را ارائه و اظهار داشت: مجموعاً ۱۳۶ تعاونی در سنوات گذشته در شهرستان به ثبت رسیده است که ۸۷ شرکت در دست اجرا،۳۴ تعاونی غیر فعال و ۱۰ تعاونی در حال بهره برداری است که مجموعاً حداقل ۶۲۰ نفر فرصت شغلی در شهرستان ایجاد نموده است. 

وی هدف از این دیدار را بیان مسائل و مشکلات تعاونگران و استفاده از رهنمودهای فرماندار جهت حل مشکل و ایجاد نقشه راه پیشرفت تعاون شهرستان ذکر کرده وعنوان داشت: عمده مشکلات تعاونی ها در فراشبند عدم تخصیص تسهیلات ارزان قیمت، عدم ثبت برند مناسب و برندسازی، بازاریابی محصولات تولیدی و عدم وجود نمایشگاه یا بازارچه دائم جهت فروش محصولات در شهرستان می باشد که جهت حل مشکلات قدمهایی برداشته شده است که نیاز مبرم به توجه ویژه فرماندار دارد.

سپس مدیران عامل تعاونی های حاضر در جلسه به بیان مشکلات و دیدگاههای خود پرداخته و خواستار حمایت فرماندار و مسئولین از بخش تعاون بخصوص در زمینه کاهش بروکراسی اداری و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت شدند.

در پایان فروغی فرماندار فراشبند نیز ضمن تبریک هفته تعاون به تعاونگران ؛ تعاون و تشکیل تعاونی را یکی از بهترین و مناسب ترین راهها برای سرمایه گذاری و ایجاد کارگاههای تولیدی و خدماتی ذکر کرده و افزود: تعاونگران می توانند با شناسایی فرصت های برتر سرمایه گذاری شهرستان ، استفاده از حمایت های قانونی حوزه تعاون و همچنین بستر مناسب ایجاد شده در شهرک صنعتی شهرستان، زمینه لازم را برای تحول بخش تعاون و ایجاد اشتغال پایدار در این بخش فراهم نمایند.

وی با اشاره به حمایتهای مناسب صورت گرفته از طرف دولت از تعاونی ها در سنوات اخیر بویژه پرداخت تسهیلات ارزان قیمت ۶ درصد به میزان بیش از ۹۸۰۰۰ میلیون ریال که در سالهای اخیر کم سابقه بوده است؛ اعلام آمادگی نمود، کما فی السابق در کنار تعاونی ها و همگام با آنها برای رفع مشکلات آنها تلاش نمایند .

پایان خبر