حجت الاسلام ابراهیمی: وظیفه آموزش و پرورش و معلمان انقلابی و مومن است، که نگذارند اهداف دشمن با دست خودمان در کشور و در رکین ترین رکن کشور یعنی آموزش و پرورش پیاده شود، و بنیان نظام خانواده دینی و مذهبی سست و انتظامات خانواده غربی که برهنگی و عریان است پیاده شود.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و با گرامیداشت سالروز شهادت‌ حضرت آیت الله مدنی، دومین شهید محراب و شهادت آیت الله قدوسی، سرتیپ وحید دستجردی ورئیس علی دلواری، گفت: عزاداری های ما تمام شد و خدا را شکر قریب ۸۰ درصد الی ۸۵ درصد از عزاداران پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند و باید از آنها تشکر کرد، اجر همه آنها با سید الشهدا باد، اما جای تاسف است که در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی عده زیادی از مردم برای تفریحات و سرگرمی‌های خود به شمال کشور و در کنار دریا رفتند در حالی که آنگونه که تصاویر نشان می‌داد برعکس عزاداران حسینی که پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند، توجهی به رعایت پروتکل های بهداشتی نداشتند و تا یک هفته آینده ممکن است که دوباره بیماری کرونا اوج بگیرد، آنگاه بعضاً همین مردمی که به امام حسین احترام نگذاشتند و روز حزن و اندوه اهل بیت را روز تفریح و سرگرمی برای خود قرار دادند به اضافه حامیان آنها در خارج از کشور، یک صدا عزاداران حسینی را متهم می‌کنند. یعنی با کمال بی شرمی، مردم عزادار را متهم می نمایند.

وی افزود: در زیارت عاشورا می خوانیم اَللّهُمَّ اِنَّ هذا یَوْمٌ تَبرَّکَتْ بِهِ بَنُو اُمَیَّهَ وَ ابْنُ آکِلَهِ الَْآکبادِ اللَّعینُ ابْنُ اللَّعینِ عَلى لِسانِکَ وَ لِسانِ نَبِیِّکَ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ، یعنی خدایا این روز عاشورا روزی است که بنی امیه آن را مبارک میمون دانستند، پسر آن زن جگرخوار (معاویه ) آن ملعون پسر ملعون، بر زبان تو و زبان پیامبرت، یعنی لعنت خدا بر کسانی که حسین علیه السلام را به شهادت رساندند و سپس روزهای عاشورای هر سال را مجلس جشن شادی می‌گیرند، حال رواست عده‌ای که ادعای مسلمانی و شیعه گری می کنند، روز تاسوعا و عاشورای حسینی روز سرگرمی و تفریح برای خود قرار دهند، آیا این عمل همراهی با بنی‌امیه نیست، اگرچه قصد خاصی نداشته باشند اما این کار یک نوع همراهی با دشمن است، که شیعیان باید از آن پرهیز کنند.

خطیب نماز جمعه فراشبند، نکته دیگری که قابل ذکر است را مشاهده یک حرکت خزنده گونه ی مرموز در کشور دانست و افزود: این حرکت، ارزش‌های انقلاب و اصل نظام و ولایت فقیه را مورد هدف قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه، دشمن در حال ضربه زدن به نظام، نفوذ در میان مسئولان و اجرای سندهای ضد بشری و سست کردن پایه‌های خانواده اسلامی و قرآنی است، اظهار داشت: یکی از نمونه های بارز آن، همین سند ۲۰۳۰ شرم آور سازمان ملل است، که قبلاً بعضی از مسئولان ما پنهانی امضا کرده بودند و با واکنش تند و سخت رهبری مواجه شدند و همین چند روز پیش، رهبری فرمودند: شنیده‌ام سند ۲۰۳۰ در گوشه و کنار به وسیله آدم های ناباب یا غافل اجرا می‌شود، یعنی کاری که به وسیله نظامی از انجام آن ناتوان است، با نفوذ و از راه‌هایی مانند سند ۲۰۳۰، انسانهایی تربیت کند که مثل او فکر و اهداف او را پیاده کند، تا زمینه غارت ملت‌ها فراهم شود و این وظیفه آموزش و پرورش است، وظیفه معلمان انقلابی و مومن است، که نگذارند اهداف دشمن با دست خودمان در کشور و در رکین ترین رکن کشور یعنی آموزش و پرورش پیاده شود، و بنیان نظام خانواده دینی و مذهبی را سست کرده و انتظامات خانواده غربی که برهنگی و عریان است پیاده کنیم.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: آیا وظیفه رسانه ها، صدا و سیما و مسئولان شبکه های مجازی و فعالان مجازی نیست که با این توطئه خزنده مبارزه کنند و نهی از منکر نمایند؟

وی با اشاره به تبلیغات خزنده و سمی، بعضی از رسانه‌ها و روزنامه‌ها، که علناً تبلیغ نوعی شورش و ایستادگی در مقابل حاکمیت نظام و تضعیف ولایت فقیه می‌کنند، گفت: شماها در نیمی از روزنامه های رسمی کشور می بینید که آنچنان با پول بیت المال به نفع دشمن مقاله می نویسند و یا ستون می‌زنند که دشمن را نیز دچار تعجب می کند، مثلاً فلان هیئت علمی دانشگاه که مصاحبه وی در روزنامه شهرستان هم‌ درج شده می‌نویسد که دو سد بر سر راه ایران آینده وجود دارد، سدی به نام فقر، خشم و نفرت و سدی به نام امید، عقلانیت و زندگی.

امام جمعه فراشبند افزود: این مقاله ادامه می‌دهد در شاخه اول شهروندانی نا امید و بدون باور به امکان اصلاح وضعیت قرار دارند و در شاخه دوم شهروندانی قرار دارند که بیم از ویرانی و سرنوشت های خاورمیانه ای دارند، الی آخر مقاله.

وی ادامه داد: خوب کسی که این سخنان پر از یاس و تخریب چهره نظام و انقلاب می‌خواند، اگر تحلیل سیاسی نداشته باشد، اگر آگاهی از مشکلات و معضلات کشور نداشته باشد، اگر خبر از بی‌تدبیری بعضی از مسئولان دولتی نداشته باشد، اگر خبر از خسارات برجام و قس علی ذالک نداشته باشد، چه فکری می‌کند. وقتی که مردم را نوید به قیام علیه انقلاب می‌دهد و سرنوشتی همچون بهار عربی برای کشور رقم می‌زند آیا آن جوان بیکار را تحریک نمی کند، آیا آن جوانی که مشکل شغل و مسکن دارد را تحریک نمی کند؟ آیا آن کسی که با افکار لیبرال گرایی زندگی می کند و عشقش رفتن به کشورهای غربی و همچون غربی ها زندگی کردن است را علیه نظام و انقلاب تحریک نمی کند، آیا نفوذ دشمن و وسوسه دشمن در بعضی ها اثرگذار نیست؟ آیا همسو با دشمن نمی‌شود و به دنبال انقلاب‌های مخملی گام بر نمی‌دارد؟

حجت‌الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: واقعاً گوینده این متن و نویسنده آن از سر دلسوزی نوشته است، یا از سر غرض و ندانم کاری؟ آیا سردبیر این روزنامه هر چیزی به نظرشان زیبا آمد باید بنویسند؟ آیا نباید بخوانند و اشکال متن را که مشحون از یاس و ناامیدی مردم است و چهره نظام را تخریب می‌کند و در پازل دشمن حرکت می‌کند را اصلاح نمایند؟ ما احتیاج به تقویت نظام و رهبری داریم نه تضعیف آن، عوض اینکه به دولت برآمده از تفکر خودشان تذکر دهند، همه تیرکش ها را به سمت رهبری گرفتند آیا این کمال بی انصافی نیست؟ آیا نباید جواب اینها را داد؟

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه فواید زیادی بهمراه دارد و در آخرت نیز از ثواب زیادی بهره خواهد برد، افزود: عدالت خواهی انسان های مومن و آزاده برای ستمگران و مستکبران عالم کابوس وحشتناکی درست می کند، زیرا می‌دانند شعار امر به معروف و نهی از منکر اولاً با فطرت انسان‌ها هماهنگ است، زیرا هیچ کس نیست که عدالت را دوست نداشته باشد و ظلم و بی عدالتی را مذمت نکند و ثانیاً اگر این شعار بین‌المللی شود و به شکل آرمان‌های انسانهای عدالتخواه، دین مدار، آزاده و شجاع درآید، می‌تواند پایه‌های ظلم و ستم را به لرزه در آورد و کاخ مستکبران عالم را ویران نماید.

وی افرود: حضرت امام خمینی رحمه الله علیه با توجه به همین نکته مهم می‌فرماید: دشمنان می‌دانند اگر عدل اسلامی پیدا بشود، برای توطئه گرها برای ظالم ها، برای چپاول گرها دیگر راهی باقی نمی‌ماند، برنامه اسلام در این است که دیکتاتورها به کلی در دنیا نابود شوند و عدالت اجتماعی جاری شود.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: نتیجه فرمایش امام عزیز این می‌شود که با امر به معروف تحقق زمینه‌های عدالت اجتماعی در جامعه فراهم می شود و زمینه های رشد و توسعه در جامعه برای همه مردم ایجاد می‌شود.

وی اظهار داشت: ما امروز در جامعه خودمان بیشتر از هر زمان دیگری احتیاج به امر به معروف و نهی از منکر داریم، شما امروز نابسامانی‌هایی در کشور مشاهده می‌کنید که مردم و مسئولان باید متذکر به آن شوند، در سال جاری گرانی اجناس در همه چیز افسار گسیخته شد و عامل آن هم، همه ما می‌دانیم که هم از ناحیه تحریم‌هاست، هم از ناحیه بی‌تدبیری هاست، هم از ناحیه بی‌عدالتی‌هاست، هم از ناحیه بعضی از مسئولان و هم از ناحیه بعضی از مردان تجار و بازاری هاست، تا این ها اصلاح نشود این مشکلات هم هست.

خطیب نماز جمعه فراشبند تاکید کرد: اگر این روند ادامه پیدا کند و دولت و مجلس برای آن فکر نکنند دیگر کمتر جوانی می‌تواند ازدواج کند، کمتر جوانی می تواند وسیله سواری بخرد، کمتر جوانی می‌تواند برای خود خانه و کاشانه بسازد.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: ما خوشحال بودیم که این مجلس محترم شورای اسلامی بتواند با یک برنامه کوتاه مدت جلوی این همه گرانی‌ها را بگیرد اما خبری نیست. اگر این روند در مجلس ادامه پیدا کند، مردم از آنها نیز نا امید خواهند شد، همانطور که امیدی به دولت نیست، دولت محترم برای آقازاده‌ها و لیبرال‌ها و اشراف گرایان بد نبود آن ۴ درصد ها را خوب پر کرد و رونق اقتصادی را برای آنها خوب به بار آورد.

امام جمعه فراشبند افزود: ما مردم از نمایندگان مجلس می‌خواهیم که اولاً در درون خود ستاد امر به معروف و نهی از منکر راه بیاندازند و به عنوان یک طرح در مجلس مطرح نمایند و سپس به سراغ دولت بروند و از این همه بی عدالتی که به سبب عملکرد نادرست به وجود آمده بر سر آنها فریاد بزنند و امور را اصلاح نمایند.

وی تصریح کرد: با امر به معروف و نهی از منکر، درآمد‌ها حلال و کسب و کار مشروع می شود، مسئولان و مردم از رفتن به سمت و سوی درآمدهای نامشروع و رانت خواری و دلال بازی دور می‌شوند. البته این مهم در صورت فراگیر می‌شود که فضای عمومی جامعه فضای امر به معروف و نهی از منکر باشد.

حجت الاسلام ابراهیمی اظهار داشت: ما معتقدیم هر کسی که میخواهد امر به معروف کند خودش نیز باید عامل به آن باشد، نه مثل بعضی ها که با شمایلی موجه و مومنانه در این سال‌های گذشته در حال اختلاس بودند و مسئولیت های مهم هم اداره می‌کردند و مردم هم موعظه می‌نمودند، آنها قطعاً دزد منافقند که باید شدیداً عقوبت ‌شوند و اگر کسی هم می‌خواهد نهی از منکر کند، باید خودش از ارتکاب منکر پرهیز نماید، تا نهی از منکر او اثرگذار باشد و از ثواب دنیا و آخرت بهره‌مند شوند.

پایان خبر