حجت الاسلام ابراهیمی، هتک حرمت روزنامه فرانسوی به ساحت قرآن کریم و پیامبر اعظم اسلام حضرت محمد بن عبدالله(ص) به بهانه آزادی بیان را محکوم کرد و گفت: هتک حرمت ادیان الهی و پیامبران آسمانی هرگز نمی‌تواند شباهتی به آزادی بیان داشته باشد، بلکه اینها همه فتنه انگیزی اتاق فکر غرب بی دین و غرب کفر پیشه است.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته فراشبند ضمن سفارش خود و نمازگزاران به تقوای الهی، گفت: همزمان با بازگشایی مدارس طرح استفاده دانش‌آموزان از تبلت و موبایل باعث دغدغه خاطر بسیاری از خانواده ها مخصوصاً خانواده فقرا و مستمندان شده است. آیا دولت محترم فک کرده است که خانواده هایی وجود دارند که قدرت خرید تبلت و موبایل ندارند، خانواده هایی که توان خرید لباس و لوازم التحریر برای فرزندان خود ندارند و به برکت تدبیرات دولت تدبیر و امید، قیمت یک گوشی موبایل حداقل ۵ میلیون و یک تبلت ۱۰ میلیون تومان است، چگونه می‌توانند اینها را تهیه کنند، این ابتکار کمک به خانواده های بی بضاعت و کم بضاعت است یا فشار بیشتر به آنان.


وی خطاب به دولت، گقت: شما که این طرح را دادید، باید برای این خانواده ها فکری می کردید وامی در نظر می‌گرفتید از وام بی‌بهره تا اقساط طولانی مدت، یا اعلام کنید که الزامی در کار نیست.

امام جمعه فراشبند افزود: لازم است در تحویل لوازم التحریر، لوازم التحریر ایرانی را به رایگان در اختیار نیازمندان قرار دهید، شماها باید کاری کنید که مرهمی بر زخم این بینوایان بگذارید، نه مشکلات آنان را مضاعف کنید.

خطیب نماز جمعه فراشبند خطاب به سیستم آموزش و پرورش و آموزش و پرورش شهرستان، گفت: ما چند سالی است که در کنکور، قبولی پزشکی نداریم، باید ببینیم ای عیب کار کجاست، شاید از سیستم آموزشی باشد، شاید هم از سستی و کاهلی در امر آموزش باشد.

وی تصریح کرد: این همان چیزی است که رهبر انقلاب فرمودند: باید سطح و کیفیت مدارس دولتی به گونه‌ای باشد که دانش آموزان احساس نکنند با تحصیل در این مدارس، امکان قبولی آنها در کنکور کمتر است و خانواده‌ها نیز تصور کنند فرزندانشان را به یک جای بی پناه می فرستند.

حجت الاسلام ابراهیمی با تاکید بر کیفیت بخشیدن به آموزش، افزود: امروز نیاز است که معلمان دلسوز و مجرب سکان آموزش را در دست داشته باشند، باید به کیفیت بیشتر بپردازیم. معلمان راهنما نحوه تدریس معلمان را بررسی کنند سطح دانشِ، دانش آموزان هر کلاس را امتحان کنند، اگر معلمی کم کاری می‌کند و بیشتر وقت دانش‌آموزان را تلف می نماید به او تذکر بدهند، معلم‌ها تمرین دروس را از دانش‌آموزان بخواهند، آنها را مثل فرزندان خود بدانند با تمام وجود تلاش کنند که نمرات واقعی آنها بالا رود و به کسی صوری نمره ندهند.

وی به خاطره ای از سال اول دبیرستان خود و سختگیری های معلمان آن زمان پرداخت و گفت: سال اول دبیرستان بنده نمره ریاضی ام شده بود نوزده و نیم و آن معلم ریاضی نیم نمره اضافه نکرد که بشود ۲۰، اما حالا میشنوم هم در آموزش و پرورش و هم در دانشگاه، بعضی از معلمان و اساتید نمره فله ای می‌دهند، این را در دانشگاه که خودم چند واحد تدریس می‌کنم، شاهد آن هستم، بنده چون سخت میگیرم به من اعتراض می کنند، این وظیفه مدیر آموزش و پرورش است که نظارت بیشتر و جدی تری داشته باشند.

خطیب نماز جمعه فراشبند اظهار داشت: نکته دیگری که رهبر انقلاب به آن متذکر شدند در مورد رابطه امارات متحده عربی با اسرائیل غاصب بود. مقام معظم رهبری فرمودند: امارات سه خیانت کرده خیانت به ملت های عرب، خیانت به دنیای اسلام و خیانت به کشورهای منطقه، این لکه ننگ بر آنها خواهد ماند، چون پای صهیونیست‌ها را به منطقه باز کردند و مسئله فلسطین را که مسئله غصب یک کشور است را به فراموشی سپردند.متاسفانه بعضی از کشورهای عربی آن را تایید کردند بعضی ها هم سکوت کردند، بعضی ها هم گفتند ما در امور دیگران دخالت نمی کنیم.

وی افزود: انسان به یاد این آیه شریفه می‌افتد که قرآن در سوره مبارکه مائده آیه ۵۴ می فرماید: ای اهل ایمان هر کسی از شما از دینش برگردد زیانی به خدا نمی رساند، خدا به زودی گروهی را می‌آورد که آنان را دوست دارد و آنان هم خدا را دوست دارند، در برابر مؤمنان فروتن اند و در برابر کافران سرسخت و قدرتمندند، همواره در راه خدا جهاد می کنند و از سرزنش هیچ سرزنش کننده ای نمی‌ترسند، این فضل خداست که به هر کسی بخواهد می دهد.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: بدون شک کشورهایی مثل کشور سعودی و امارات همه پرده ها را کنار زدند و با دشمنان خدا و رسول و مومنان ارتباط رسمی برقرار کرده‌اند جزء همین مرتد های روزگار هستند و کسانی مانند جمهوری اسلامی ایران و جبهه مقاومت همان کسانی هستند که خداوند آنها را برگزیده تا در مقابل دشمنان خدا و رسول و مومنان سخت‌گیر باشند و در مقابل مؤمنان فروتن و مهربان.

وی افزود: ما باید قدر خودمان را بدانیم که حقیقتاً ملتی برگزیده هستیم که خداوند ما را دوست دارد و ما خدا و رسول او را دوست داریم ما ملتی اهل بیتی هستیم.

امام جمعه فراشبند در بخشی از خطبه های نماز جمعه در ادامه خطبه های هفته گذشته، در مورد امر به معروف و نهی از منکر، گفت: با امر معروف و نهی از منکر انسان‌های معتقد و پایبند به خوبیها و دور شدن از بدی ها را می شود ساخت، می توان برای انقلاب کادرسازی کرد و در جامعه سازی و تمدن سازی نقش مهمی ایفا کرد.

وی افزود: یک مسئول نمونه کسی است که پایبند به فروعات باشد، پایبند به اخلاق، احکام و اعتقادات باشد، باید آنقدر پیراسته و پارسا باشد که بشود امام جامعه، بشود پشت سر او نماز خواند.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به اینکه در حکومت پیامبر و امام علی علیه السلام، استانداران و فرمانداران آن امام جامعه بودند، امام جمعه و جماعات بودند، مردم پشت سر آنان نماز می خواندند، گفت: یکی از شرایط امامت جمعه این است که باید با تقوا باشد، دارای ورع و عدالت باشد، آیا امروز فرمانداران و استانداران ما، وزرای ما، نمایندگان مجلس ما و دیگر مسئولان و کارگزاران ما این شایستگی‌ را دارند که مردم پشت سر آن نماز بخوانند؟

وی افزود: یکی از کارگزاران نمونه در زمان خلافت ابوبکر و عمر و عثمان مه استاندار بر مدائن گردیدند، سلمان فارسی بود، که با اشاره و اجازه حضرت علی قبول مسئولیت کرد و بعد که آقا امیرالمومنین علی علیه السلام به عنوان خلیفه انتخاب شد، این مسئولیت را ادامه داد، شما دقت بفرمایید که اساس راه و روش حکومت سلمان در مدائن عراق بر اساس چه عناصری صورت گرفت، آیا همین عناصر و مولفه‌ها نباید سرمشق مسئولان نظام ما باشد.

امام جمعه فراشبند اولین مولفه حکومت سلمان را ترویج معروف و ارزش ها و جلوگیری از منکرات وزشتی ها عنوان کرد و افرود: یعنی سلمان(ره) اساس کار و برنامه خود را بر اساس عنصر امر به معروف و نهی از منکر قرار داد. آیا مسئولان ما اینگونه عمل می کنند؟ در حالی که تعداد زیادی از آنان هر روز در حال محاکمه هستند و مرتکب فساد اقتصادی فرهنگی و سیاسی شدند.

وی شاخصه دوم سلمان فارسی را اجرای احکام الهی دانست و افزود: سلمان فارسی جدای از اینکه یک استاندار نمونه در امر سیاست و کشورداری بود، یک قاضی برجسته و عادل و دانایی بود که قضاوت هم می کرد. شما داستان دستگیری دزد های قهار و ماهر مدائن را شنیدید، تازه وارد مدائن شده بودند، آمدند خدمت سلمان، عرض کردند یا سلمان، شهر ما دزدان زیادی دارد، ما شب ها آرام و قرار نداریم، کسی نیست که بتواند با آنها مبارزه کند، شما چاره ای بیاندیشید، سلمان اهل بیت فرمود: باشد، شما امشب راحت بخوابید، هیچ کس حق ندارد از خانه اش خارج شود، من می دانم که چگونه با دزد ها برخورد کنم.

خبر در شهر پیچید که سلمان دستور داده امشب هیچ کسی حق ندارد از خانه اش بیرون بیاید، این خبر به گوش دزدها رسید، آن‌ها خوشحال شدند و گفتند چه بهتر در یک شب خلوت بهتر می شود دزدی کرد. سلمان محمدی که دارای ۱۰ درجه از ایمان است و از صحابه کسی بالاتر از سلمان نداریم به یکی از سگ ها گفت برو به سگها بگو سلمان می گوید، امشب همه شما باید در شهر پاسداری دهید، بگذارید که همه دزدها وارد شهر شوند، همین که همه وارد شدند حمله می کنید و محاصره اش می نمایید،تا صبح آنها را نگه دارید سپس مسئولان آنها را دستگیر کنند و حکم خدا در مورد آنان اجرا نماییم، سگها همگی طبق دستور سلمان عمل کردند و همگی دستگیر شدند و جامعه مدائن از لوث افراد دزد پاک شد.

امام جمعه فراشبند اظهار داشت: جای تاسف است که فلان مسئول که وظیفه دارد دزدها را بگیرد، خود دزد می‌شود و یا شریک دزد و این به خاطر فراموشی امر به معروف و نهی از منکر است.

وی افزود: مردم هر مسئولی را دیدند که به وظیفه‌اش عمل نمی‌کند و یا اقدام خلافی را مرتکب می‌شود، ابتدا خصوصی تذکر دهد و اگر اصلاح نشد باید دسته جمعی او را امر به معروف و نهی از منکر کنند.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: ما در کشور مسئولان خوب و دلسوز و مومن هم داریم و اگر آنها نبودند این همه پیشرفت و ترقی در زمینه‌های مختلف نداشتیم، اما در کشور اسلامی یک دزد هم زیاد است، تا چه رسد که دهها دزد داشته باشیم.

وی افزود: خداوند به آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه توفیق بیشتر عطا کند که در حال مبارزه با متخلفین است و روح امید را دوباره به کشور برگردانده است.

حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه فراشبند هتک حرمت روزنامه فرانسوی به قرآن کریم و پیامبر اعظم اسلام حضرت محمد بن عبدالله(ص) به بهانه آزادی بیان را محکوم کرد وگفت: هتک حرمت ادیان الهی و پیامبران آسمانی هرگز نمی‌تواند شباهتی به آزادی بیان داشته باشد، بلکه اینها همه فتنه انگیزی اتاق فکر غرب بی دین و غرب کفر پیشه است.
وی خطاب به غربی ها، گفت: اگر آزادی بیان تا این حد در کشورهای شما غربی‌ها آزاد است؟ چرا کسانی که در باره هولوکاست، این دروغ بزرگ یهود، مطلب می‌نویسند آزادی نیست و بلافاصله با آنان برخورد می کنید و آنها را روانه زندان می نمایید.

پایان خبر