حجت الاسلام ابراهیمی: روحانیون و طلاب علوم دینی، پا به پای دیگر نیروها هم در آموزش و هم در خطوط مقدم و هم در شب های عملیات در کنار هدایت ها و راهنمایی های دینی، اسلحه به دست با دشمن می جنگیدند.

به گزارش نخل بیدار، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته فراشبند ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، به دنبال بحث هفته های گذشته پیرامون  امر به معروف و نهی از منکر، گفت: پی‌بردن و آگاهی یافتن به آسیب هایی که بر اثر ترک امر معروف به وجود می‌آید برای فرد و افراد جامعه مهم است، مثلاً امنیت و سلامت دو موضوع بسیار مهم و حیاتی است برای هر جامعه به شمار می‌آید، هرگاه مردم به ضرورت این دو امر مهم پی ببرند، همکاری آنها بیشتر می‌شود. مانند  کسانی که امروز ها  مسائل بهداشتی و سلامت را رعایت می کنند.

وی افزود: اگر همین حس مشترک در آحاد مردم نسبت به عنصر امر به معروف و نهی از منکر پیش بیاید و مردم متوجه آثار و پیامدهای خطرناک ناشی از ترک این دو شوند، یقیناً برای احیای این فریضه، تلاش بیشتری می‌کنند و هیچ‌کس نمی‌گوید ربطی به من ندارد و یا بگوید شما چه کاره هستید که می‌خواهید مرا امر به معروف و نهی از منکر کنید.

امام جمعه فراشبند دگرگونی ارزشها و عوض شدن جای هر کدام از این دو را  از جمله آثار ترک این دو فریضتین دانست و افزود: در این صورت، به تدریج بدی‌ها پس از گذشت یک مرحله زمانی، در منظر مردم خوب و پسندیده جلوه خواهد داد و دیگر نه احساس مسئولیت می‌کنند و نه حساس می‌شوند. چنین رخدادی را دگرگونی ارزش ها یا انقلاب  ارزش ها می نامند.

وی ادامه داد: حضرت سیدالشهدا آقا اباعبدالله الحسین علیه السلام فرمود: مردم آیا نمی بینند که به حق عمل نمی‌شود و از باطل هم رویگردان نیستند، یعنی جای حق و باطل عوض شده، در این صورت هر مومنی آرزوی ملاقات با پروردگار خود می کند، یعنی اگر کشته شود بهتر است تا این وضعیت را ببیند.

خطیب نماز جمعه فراشبند آثار دوم ترک امر و معروف و نهی از منکر را گرایش مردم به فرهنگ بیگانه دانست و افزود: با کمرنگ شدن ارزش ها و زوال قبح گناه، مردم به تدریج به سمت فرهنگ بیگانگان می‌روند و فرهنگ غربی که فاقد ارزش های معنوی و اعتقادات دینی است، یعنی همین چیزهای بی هویت، بی ارزش و مفاسد اجتماعی که شبکه های بی غیرت و بی اخلاق غربی، شب و روز تبلیغ آن را می کنند، به عنوان مثال آزادی مطلق در روابط جنسی و نامشروع، همجنس‌بازی، نوشیدن مشروبات الکلی، قماربازی از نمونه‌های بارز اقلام فرهنگی است که در بازار فرهنگی غرب رواج دارد و در دین مبین اسلام حرام شمرده می‌شود.

وی اظهار داشت: جای بسی تأسف است که در کشور ما و سایر کشورهای مسلمان، عده‌ای بی‌دین و بی هویت، با سمت همین منکرات می‌روند و بعضاً تبلیغ آن را هم می کنند و می گویند این کارها از مظاهر آزادی است.

حجت الاسلام ابراهیمی، آثار سوم ترک امر به معروف و نهی از منکر را به مسخره گرفتن ارزش‌ها دانست و افزود: کسانی که اندیشه های آلوده را در ذهن و ضمیر خود پرورش داده اند و دست و چشم و دامان خود را به گناه آلوده ساخته اند به تمسخر ارزش ها می پردازند. چرا که میخواهند با سبک جلوه دادن ارزش‌ها، خود را تبرئه و طرفداران خود را بیشتر کنند. قرآن ریشه این کار را عدم تعقل می داند و می فرماید زمانی که شما مسلمانان یکدیگر را به نماز فرا می خوانید و اذان می گویید آنها، آن را به مسخره و بازی می‌گیرند. این بدان جهت است که عقل و اندیشه خویش را به کار نمی گیرند.

وی افزود: امام صادق علیه السلام می فرماید: وای بر کسی که به منکر امر کند و از معروف نهی نماید.

امام جمعه فراشبند در خطبه های دوم نماز جمعه با تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس به همه مردم عزیز و انقلابی ایران، رهبر بزرگ و فرزانه انقلاب، سپاهیان، ارتشیان، بسیجیان و خانواده شهدا، آزادگان سرافراز، جانبازان صبور و همه نیروهای نظامی و انتظامی و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، یکی از اقشار موثر و تاثیرگذار در طول هشت سال دفاع مقدس را قشر روحانیت دانست و گفت: روحانیون و طلاب علوم دینی، پا به پای دیگر نیروها هم در آموزش و هم در خطوط مقدم و هم در شب های عملیات در کنار هدایت ها و راهنمایی های دینی، اسلحه به دست با دشمن می جنگیدند، از این رو آمار شهدای روحانیت نسبت به جمعیت خود بیشتر از همه اقشار است و این آمار چیزی است که از طرف اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام گردیده است.

وی افزود: بعضی از مردم بی اطلاعند و فکر می‌کنند که روحانیت فقط در لباس تبلیغی و فرهنگی وارد جبهه می شدند، خود حقیر، همیشه به عنوان نیروی رزمی، تبلیغی عمل می‌کردم. در کربلای ۵ ابتدا با گردان امام علی علیه السلام شما فراشبندی ها و فیروز آبادی ها به فرماندهی شهید علی اکبر حبشی. در جبهه‌ای جنگ بودم، بعد از شهادت علی اکبر، مجروح شدم و دوازده روز در حال بستری و نقاهت بودم و با ادامه عملیات وارد گردان امام محمد باقر مرودشتی ها شدم در حالی که هنوز خوب نشده بودم و باند روی زخم بود.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به اینکه روحانیت هم شهید تقدیم این نظام کرده و هم رزمندگان زیادی داشته است، گفت: در شهرستان فراشبند هم، روحانیون شهیدی، مانند شهید عوض رفعت پناه، علی اکبر محمدی داریم و هم رزمندگانی مانند حجت الاسلام اسلامی، پناهیان امام جمعه سابق، محمد علیپور، خنجری حکیمی و امثالهم.

وی افزود: در حوزه علمیه شهید دستغیب و حکیم، قریب ۳۰ شهید و ٣٠ جانباز داریم و اکثر طلاب، جزء رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستند. الان هم شهدای مدافع روحانیت داریم، شهدای امر به معروف و نهی از منکر روحانیت داریم.

خطیب نماز جمعه فراشبند ادامه داد: گردان رزمی تبلیغی روحانیت و طلاب علوم دینی در طول سال فعالیت و اعزام به نقاط مختلف دارد، مانند اعزام به مناطق مرزی کشور.

وی تصریح کرد: منتی نیست که بخواهیم بر کسی بگذاریم، اما بی‌انصافی است که بعضاً بگویند روحانیون فقط می خورند و می خوابند، مگر مردم صحنه های مختلفی از حضور روحانیت در مناطق سیل زده و زلزله زده هر سال مشاهده نمی کنند. در همین بیماری کرونا پا به پای کادر پرستاری پیش نرفته اند و بر مردگان کرونایی نماز نمی‌خوانند.

امام جمعه فراشبند اظهار داشت: اگر روحانیت نبود این مقدار اعتقاد به دین مذهب هم نبود، این مبارزات خستگی‌ناپذیر روحانیت شیعه بوده که اسلام و تشیع را زنده نگه داشته است. اگر آنها نبودند معلوم نبود که ما الان دارای چه دین و مذهبی بودیم. فلذا جای تشکر از روحانیت دارد که همیشه در همه صحنه‌ها و سختی ها، همراه مردم بوده اند و خود را خدمتگزار مردم دانسته و می دانند.

حجت الاسلام ابراهیمی با توجه به روند افزایشی شیوع کرونا در شهرستان، از همشهریان عزیز خواست تا بیشتر از همیشه پروتکل های بهداشتی را رعایت  و از جلسات گعده ای و دورهمی ها خود داری کنند.

وی با ابراز تأسف از اینکه، به دلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی، عدم استفاده از ماسک و فاصله گذاری ها و جلسات دورهمی در ماه اخیر، آمار بیماران کرونایی شهرستان بسیار بالا رفت، از شهروندان خواست که ضمن رعایت اصول و شرایط بهداشتی، از داروی امام کاظم علیه السلام حتما غفلت نکنند.

حجت الاسلام ابراهیمی، داروی امام کاظم در دسترس همه است و هر کس می تواند در منزل درست کند و میل نماید، ترکیب این دارو عبارت است از زیره سبز، هلیله سیاه، شکر سرخ، از هر کدام به اندازه هم گرفته و به صورت پودر در آورده و سه شب پشت سر هم قبل از خواب، یک قاشق چایخوری بدون آب میل کنید و ده شب نخورید، باز هم سه شب میل کنید و ده شب نخورید، همینطوردادامه بدهید، البته داروی تابستانه آن با زمستانه آن کمی متفاوت است، همه عطاری ها معمولاً دارند مخصوصاً عطاری حکیم و جناب آقای دکتر خانی که انصافاً حکیمی بسیار مجرب با معلومات پزشکی اسلامی، سنتی و حتی به روز است. برای بیماری‌هایی مثل دیابت، فشارخون، چربی خون، سنگ کلیه، چربی کبد و سایر بیماریها تاکنون طبابت موفقی داشته اند. خداوند ایشان را و همه اطبای دلسوز و مهربان را در پناه خود محافظت فرمایند.

وی تاکید کرد: ما باید به سراغ داروهای گیاهی و طب اسلامی برویم، الحمدلله دین و مذهب ما در این باره بسیار غنی است. منتها نمی‌شود در بعضی از بیماری‌ها از دو روش درمانی استفاده کرد، یا از طب اسلامی استفاده کنید یا طب روز، بینابین نباشد.

امام جمعه فراشبند به یک نکته مهم در مورد داروی امام کاظم علیه السلام اشاره کرد و گفت: حدود یکی دو ساعت قبل از خوردن این دارو و دو ساعت بعد از آن نباید آب خورده شود و خود دارو هم بدون آب میل بفرمایید، تا اثرگذار باشد و الا تأثیری نخواهد داشت.

پایان خبر