سرهنگ عابدی: بیش از ۸۰ برنامه مختلف جهت هفته دفاع مقدس در فراشبند پیش بینی شده است.

به گزارش نخل بیدار، سرهنگ دوم پاسدار محمود عابدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراشبند عصر روز گذشته در نشست خبری که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد به تشریح برنامه های این هفته در سطح شهرستان پرداخت.

سرهنگ عابدی ضمن گرامی داشتن یاد و خاطره شهدا، رزمندگان و جانبازان ۸ سال دفاع مقدس این هفته را یاد آور ایثارگری ها و مقاومت ملت ایران در برابر دشمنان نامید.

فرمانده سپاه فراشبند افزود: در این جنگ نابرابر همه مذاهب، گروه ها و جناح های سیاسی در کشور نقش خود را به خوبی ایفا نمودند و ائتلافی که به سرکردگی آمریکای جهانخوار با رژیم بعث عراق صورت گرفته بود نتوانست اهداف خود را پیش ببرد.

وی تصریح کرد: در این دفاع مقدس آموختیم نباید به ذلت تن داد و سر خم کردو باید ایستادگی و مقاومت نمود و در برابر کدخدا و استکبار ایستاد.


سرهنگ پاسدار عابدی، افزود: دوران ۸ ساله ی دفاع مقدس انقلاب را بیمه کرد و این که میگوییم  «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» باید همه روزهای ما نیز مانند دفاع مقدس باشد چرا که تشابهات بسیار زیادی بین دفاع مقدس و واقعه عاشورا وجود دارد و همین تشابهات است که به دفاع ما تقدس بخشید.

وی با اشاره به برکات جنگ هشت ساله، ادامه داد: درست است جنگ خانمان سوز است اما برکات بسیار زیادی نیز داشت و نمونه آن میدانی بود برای شناخت جوانان و برخی چهره های گمنام که به واسطه ی دفاع مقدس برجسته شدند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فراشبند با اشاره به شرایط امروز جامعه بخاطر ویروس کرونا از کادر درمان، مردم عزیز شهرستان، تراکتور داران و مسؤلین مربوط که در حال مبارزه با این ویروس منحوس هستند تقدیر نمود و تلاش امروز جهادگران عرصه سلامت را همانند دوران دفاع مقدس نامید.

وی از مردم و نهاد هایی که در بحث کمک مؤمنانه که تاکید مقام معظم رهبری بود همکاری نموند چه آنهایی که در تهیه بسته های کمک معیشتی همکاری نمودند و چه آنهایی که در همکاری با مغازه ها و منازل کرایه های خود را بخشیدند قدردانی کرد.

سرهنگ عابدی، برنامه های پیش بینی شده این هفته را بیش از ۸۰ برنامه نامید و بیان داشت: برنامه ها با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام خواهد شد.

وی، تجلیل از برترین‌های بسیج، رژه خودرویی، نشست های روشنگری، دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران، برگزاری یادواره های شهدا، به صدا درآوردن زنگ مقاومت در مدارس، مسابقات ورزشی، غبارروبی قبور مطهر شهدا، همایش عاشورایی، همایش میقات الصالحین، برپایی میز خدمت در ادارات و دیدار با امام جمعه، برگزاری جلسات خاطره گویی و برپایی زیارت عاشورا در ادارات را از مهم ترین برنامه های پیش بینی شده ی در این هفته برشمرد.

پایان خبر