معاون‌ بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان فراشبند از برخورد قاطع با متخلفان بهداشتی و صدور بیست اخطار کتبی در یک روز، در راستای مهار بیماری کرونا خبر داد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، «اکبر نوربخش» با اشاره به عملکرد بازرسی واحد بهداشت محیط فراشبند که با هدف مقابله با موج سوم کرونا در روز گذشته ۱۹ مهر انجام شد، گفت: در صورت بی توجهی واحد های صنفی به هشدارهای بهداشتی و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی، طبق قانون با آنها، برخورد و به مراجع قضایی معرفی می شوند.

او با تاکید بر الزام استفاده از ماسک به ویژه در مکان های عمومی و شلوغ، افزود: تمامی اصناف، همچنان ملزم به استفاده از ماسک ورعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی هستند.

نوربخش بیان داشت: در روز گذشته از ۳۵ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و ۳ واحد صنفی دیگر از جمله کافی نت و پوشاک بازدید شده از سوی بهداشت محیط، برای ۲۰ واحد متخلف بهداشتی، اخطار کتبی با مهلت ۴۸ ساعت صادر شد.

معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان فراشبند، پیگیری تلفنی پنج بیمار کرونایی که در منزل قرنطینه هستند، پایش نحوه رعایت و ماندگاری در قرنطینه ۱۴ روزه بیماران مبتلا با حضور در درب منازل از دیگر اقدامات انجام شده از سوی بازرسان بهداشت محیط در روز گذشته بود.

نوربخش یاد آورشد: شهروندان محترم نیز ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، موارد تخلف بهداشتی را به سامانه ۱۹۰ گزارش کنند.

پایان خبر