در راستای تشدید بازرسی بهداشتی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در گام سوم پیشگیری از کرونا، در هفته گذشته از ١٩٠ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی با هدف  نظارت بر نحوه اجرای پروتکل های بهداشتی بازدید شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، معاون بهداشتی شبکه و رئیس مرکز بهداشت شهرستان، گفت: در برنامه تشدید نظارت های بهداشتی که از تمامی اماکن و مراکز از جمله ادارات، بانک ها، دفاتر پیشخوان، کارگاهها و قهوه خانه ها، نانوایی ها و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی انجام می شود، بازرسان بهداشت محیط، ضمن نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی، آموزشهای لازم را نیز به متصدیان واحد های صنفی و مسئولان ادارات ارایه می دهند.

«اکبر نوربخش»، با اشاره به عملکرد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان فراشبند، افزود: از ١٩٠ بازدیدهای انجام شده از سوی بازرسان بهداشت محیط شهرستان فراشبند در هفته گذشته، بیش از ١٨٠ مورد بازرسی بهداشتی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، انجام شد، که برای هفت واحد صنفی اخطار بهداشتی صادر و یک واحد صنفی نیز به دلیل بی توجهی به مصوبه ستاد کرونا و رعایت نکردن مسائل بهداشتی تعطیل و به مراجع قضایی معرفی شد.

او، پنج مورد بازدید از مطب های پزشکان و مراکز بهداشتی درمانی، چهار مورد بازدید از ادارات، شش مورد پیگیری شکایت سامانه‌ ۱۹۰، پیگیری ١٩ بیمار مبتلا به کرونا و ١۵ مورد نمونه برداری میکروبی از آب آشامیدنی را از دیگر فعالیت‌های بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان فراشبند در هفته گذشته برشمرد.

نوربخش، نظارت کارشناسان بهداشت محیط فراشبند بر نحوه دفن بهداشتی اجساد مشکوک و یا مبتلا به کرونا را از دیگر فعالیت های بازرسان بهداشت محیط عنوان کرد و گفت: در همین راستا، کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند در هفته ای که گذشت، بر نحوه دفن بهداشتی دو جسد فوتی مبتلا به کرونا، نظارت کامل داشتند.

او با توجه به اهمیت بهداشتی و لزوم رعایت شرایط مرتبط با دفن اجساد مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا، گفت: کارشناسان بهداشت محیط، از مرحله تحویل جسد از بیمارستان ها تا دفن بهداشتی اجساد در سطح شهرها و تمامی روستاها، نظارت کامل دارند.

معاون بهداشتی شبکه و رئیس مرکز بهداشت شهرستان فراشبند، از مردم و خانواده های متوفی خواست تا در تمام مراحل تحویل جسد تا دفن اموات، همکاری لازم را با کارشناسان بهداشتی داشته باشند.

او با بیان اینکه اجساد بیماران مشکوک و یا مبتلا به کرونا در شهرستان یا روستاها با رعایت مسائل بهداشتی و با حضور کارشناسان بهداشت محیط امکان پذیر است، خاطرنشان کرد: اجساد در سطح شهرستان با هماهنگی شهرداری و در روستاها با هماهنگی دهیاران دفن می شود.

نوربخش به شهروندان اطمینان خاطر داد که تمامی کارکنان این شبکه، همچنان به صورت شبانه‌ روزی و با تمام توان برای حفظ سلامت شهروندان در تلاش هستند و با متخلفانی که بخواهند سلامت عمومی را با مخاطره مواجه سازند، مطابق مقررات برخورد می کند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان فراشبند از مردم خواست که در صورت مشاهده هر گونه تخلف و یا رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی، مراتب را به شماره ١٩٠ سامانه رسیدگی به شکایات مردمی گزارش دهند.

پایان خبر