حجت‌الاسلام ابراهیمی: باید در انتخابات آیند،  فردی انقلابی را انتخاب کرد که تاوان این همه خسارت برجامی و غیر برجامی را از غرب بگیرد و به آنها درس عبرت بدهد. اگر کسی نقض عهد کند و پیمان را بشکند با واکنش سخت دولت و ملت انقلابی ایران مواجه می‌شود.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته فراشبند که به دلیل روند افزایشی کرونا تعطیل بود، به صورت مجازی خطبه خواند و گفت: خداوند در آیه ٢٨ سوره آل عمران می فرماید: «لَا یَتَّخِذِ الْمُؤْمِنُونَ الْکَافِرِینَ أَوْلِیَاءَ مِنْ دُونِ الْمُؤْمِنِینَ ۖ وَمَنْ یَفْعَلْ ذَٰلِکَ فَلَیْسَ مِنَ اللَّهِ فِی شَیْءٍ إِلَّا أَنْ تَتَّقُوا مِنْهُمْ تُقَاهً ۗ وَیُحَذِّرُکُمُ اللَّهُ نَفْسَهُ ۗ وَإِلَى اللَّهِ الْمَصِیرُ»؛ افراد با ایمان نباید به جای مومنان کافران را دوست وسرپرست خود انتخاب کنند و هر کسی چنین کند، هیچ رابطه‌ای با خدا ندارد و پیوند او به کلی از خدا گسسته می شود، مگر اینکه از آنها تقیه کنید و به خاطر هدف های مهمتری کتمان نمایند. خداوند شما را از نافرمانی خود برحذر می دارد و بازگشت شما به سوی خداست.

وی با اشاره به تاثیر انتخابات آمریکا بر دنیا، گفت: انتخابات آمریکا برای همه کشورها اثرگذار است منتهی به میزان استقلال، هویت و اقتدار آن کشورها بستگی دارد. بر کشوری مثل ما که ۴۰ سال مورد تحریم آمریکا هستیم، هیچ فرقی نمی‌کند که رئیس جمهور چه کسی باشد. چون کسانی که کشور آمریکا را اداره می‌کنند، روسای جمهور آنها نیستند بلکه اتاق فکری است که سیاست‌های کلی آمریکا در ارتباط با دنیا را ریل گذاری می کنند.

امام جمعه فراشبند افزود: سیاست های کلی و اصولی آنها چه در قالب حزب دمکرات باشد و جمهوریخواهان، یکی است،هرچند در روش ممکن است متغیرهای وجود داشته باشد.

خطیب نماز جمعه فراشبند تصریح مرد: نکته مهمی که سیاستمداران ما، دولت ما و مردم ما باید بدانند این است که کشور ما با توجه به جمعیت ۸۰ میلیون نفری و چهار فصل بودن آن و با وجود این همه نعمت که در کشور موجود می باشد، کل ارز نیاز سالانه آن۶۰ میلیارد دلار است که این ۶۰ میلیارد را می توان با همین کشورهای همسایه به دست آورد.

وی خطاب به بعضی از مسئولان که تمام توجه خود را به رابطه با آمریکا و چند کشور اروپایی معطوف داشته اند،گفت: آیا دنیا همین چهار کشورها هستند یا اینکه دنیا بیش از ۲۰۰ کشور است؟ چرا لیبرال گراها و نفوذی ها، دست از دامن آمریکا و انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها بر نمی دارند؟ آیا آنها در ظرف این ۴۰ سال به ما ظلم نکرده اند، تحریم نکرده‌اند، به منافقان و گروه‌های ضد انقلاب کمک نکرده‌اند؟ خوابید یا در حال خیانت به آب و وطن خود هستید؟

امام جمعه فراشبند ادامه داد: اگر نظام و ولایت فقیه را قبول ندارید حداقل آزاده باشید، به فکر استقلال و عظمت کشور و آبا و اجداد خویش باشید، ما چه نیازی به آمریکا داریم که عده‌ای برای انتخاب آقای بایدن کف می‌زنند و فلان مسئول ادعا دارد که ما در سال ۹۵ و ۹۶ ثمره مذاکره با دنیا را چشیدیم. کدام ثمره؟ کدام نتیجه؟

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: برجام قراردادی بود سرتاسر خسارت و مصیبت. نفعش برای آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها بود و بدبختی اش برای مردم ایران. خوابید یا بیدار؟ خسارت برجام آنقدر واضح است که اگر به چوپان دروغگو هم بگویند که نظر شما در مورد برجام مثبت است یا منفی؟ مطمئن باشید می گوید: منفی.

امام جمعه فراشبند افزود: ما امروز در کشور با توجه به تحولات بازار ارز و سکه و طلا و معیشت مردم، دو گروه داریم که هر دو برای نظام مسموم و خطرناک اند.
یک گروه با نظر سوداگرانه و منفعت طلبانه، که آنها تعیین قیمت می‌کنند و قیمت ارز و سکه و خودرو و قس علی ذلک را روز به روز افزایش داده و می دهند، کما اینکه پراید ۲۰ میلیون تومانی را به ۱۵۰ میلیون تومان رساندند و دولت هم با بی‌تدبیری و عدم التزامات عملی به افزایش آن، دست به تحرکاتی زد و ارز ۲۵۰۰ تومانی را به ۳۲ هزار تومان رساند، و هنوز هم به نظر بعضی آقایان جای بیشتری دارد.

وی ادامه داد: همین آقایان و طرفدارانشان در دولت قبل که پراید از ۱۲ میلیون تومان به ۱۷ میلیون تومان رسید، آسمان را به زمین دوختندو شب و روز انتقادهای تند و پرخاشگرانه داشتند، اما امروز ساکتند و نظاره‌گر.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح مرد: یادتان هست در زمان انتخابات، چه تبلیغاتی راه انداختید که ما می‌خواهیم چرخ اقتصاد مملکت را درست کنیم، مردم به ما رای بدهید، ما قانوندانیم و مجتهد سیاسی و دیپلمات مجتهد در عرصه سیاست داریم، زبان دنیا را بلدیم.
این بود زبان‌دنیا؟ خودتان هم می‌دانید که چه کار کردید؟ اما چون از روی دانستنی کردید و می کنید به فکر مردم نیستید.

وی گروه دوم را کسانی دانست که با شبکه سیاسی آمریکا در ارتباطند و آمریکائیها در وجود آنها نفوذ کرده است، و با تأثر از افکار آمریکایی می خواهند کشور را اداره کنند و یا روی تصمیمات مسئولان نظام اثر می گذارند و یا جلوی اقدامات انقلابی آن را می‌گیرند. اینها بدتر از گروه اول هستند و همان کسانی هستند که امام عزیز ما درباره آنها فرمود: اینها غربزده ها هستند و من از ملت ایران می خواهم که اینها را کنار بزنند. تعدادشان خیلی زیاد نیست، اما فضولی شان زیاد ادعایشان زیاد. روشنفکران اسلامی روشنفکرهای وارداتی را کنار بزنند، من التماس می کنم به ملت ایران که این غرب زده ها را کنار بگذارند.

وی تصریح کرد : همه ما باید به فکر انتخابات آینده باشیم و کسانی که دچار عوارض ناشی از تفکر غرب گرایی هستند را برای همیشه کنار بزنیم چرا که تا اینها بر مسند قدرت هستند، کشور از نظر اقتصادی به استقلال نخواهد رسید. باید فردی انقلابی را انتخاب کرد که تاوان این همه خسارت برجامی و غیر برجامی را از غرب بگیرد و به آنها درس عبرت بدهد. اگر کسی نقض عهد کند و پیمان را بشکند با واکنش سخت دولت و ملت انقلابی ایران مواجه می‌شود.

پایان خبر