سرپرست اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی فراشبند: اجرای طرح مشوق بیمه سهم کارفرمایی فرصت طلایی جهت ایجاد اشتغال و کمک مناسبی به کارفرمایان در شرایط حاد اقتصادی امروز است. 

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی فراشبند پنجمین جلسه کارگروه اشتغال این شهرستان با حضور فرماندار،معاونت برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری،شهرداران،جمعی از روسای ادارات و سازمانهای شهرستان در محل فرمانداری برگزار گردید. 

لیلا مختاری سرپرست اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی و دبیرکارگروه اشتغال شهرستان ضمن اشاره به وضعیت حاد حاکم بر اقتصاد کشور و شهرستان به دلیل شیوع بیماری کرونا و همچنین تحریم های ظالمانه ابرقدرتها بر علیه کشور،اجرای طرح مشوق بیمه ای سهم کارفرما و طرح توسعه مشاغل خانگی را گام موثری در راستای ایجاد اشتغال پایدار برای کارجویان، کمک به کارفرمایان جهت جذب نیروی جدید،ارائه آموزش های تخصصی به متقاضیان و ترویج فرهنگ کارآفرینی در سطح جامعه دانسته و خواستار همکاری مستمر دستگاههای اجرایی شهرستان در جهت اجرای هرچه بهتر طرحها و جذب حداکثر سهمیه ی تخصیصی به استان در شهرستان شدند.

سرپرست اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی فراشبند در ادامه اظهار داشت بر اساس این طرح کارفرمایانی که نیروهای تحصیلکرده را به خدمت بگیرند از تخفیف کل سهم بیمه کارفرما و همچنین حق بیمه بیکاری معاف خواهند شد. همچنین نیروهایی که در این طرح بکار گرفته می شوند بایستی دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر بوده و دارای حداکثر ۳۸ سال تمام باشند و سابقه تامین اجتماعی آنها کمتر از ۳۶ ماه باشد.

وی در پایان اضافه کرد: کارفرمایان بایستی دارای کد بیمه کارگاهی باشند و هیچ محدودیتی در تعداد نیروی بکار گرفته ندارند و در صورت برخورداری از مزایای این طرح حق بیمه سهم کارفرما به صورت نقدی بحسابشان واریز می‌شود که کارفرمایان متقاضی می‌توانند جهت استفاده از مزایای این طرح  به کاریابی شهرستان مراجعه نمایند.

فروغی فرماندار و رئیس کارگروه اشتغال فراشبند نیز ضمن اشاره به وضعیت سخت اقتصادی حاضر با توجه به تحریم های ظالمانه و همچنین شیوع ویروس کرونا در کشور و جهان و فلج نمودن بخش بزرگی از اقتصاد دنیا،گزارشی از آخرین وضعیت اجرای طرح ۲۰۰ نفر اشتغال در شهرستان را ارائه و اظهار داشتند توقف فاز ۲ پالایشگاه گاز دالان به دلیل عدم تخصیص ارز مورد نیاز صورت گرفته است که موضوع از طریق شرکت نفت در دست پیگیری می باشد و همچنین دو طرح فاز ۳ معدن سرمه و عملیات اجرایی شرکت ذرب ایران مجری پرورش شتر در منطقه دژگاه نیز به جد در دست اجراس که تا کنون مجموعاً ۱۵۹ نفر در دو پروژه مذکور مشغول بکار گردیده اند. وی  اشتغال را مشکل اساسی کشور و شهرستان اعلام و اظهار داشتند حل مشکلات اشتغال شهرستان تنها با ورود بخش خصوصی و سرمایه گذاری آنها در شهرستان محقق می گردد لذا هیچ دستگاه اجرایی در سطح شهرستان حق مانع تراشی در سر راه سرمایه گذاران را نداشته و در صورت احراز هرگونه تخلف با مدیران مربوطه برخورد خواهد شد.

علی مردانلو معاونت برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری فراشبند نیز ضمن تقدیر از عملکرد برخی ادارات شهرستان در ثبت بروز اطلاعات اشتغال ایجاد شده در سامانه رصد، اظهار داشتند با توجه به اینکه ملاک آمار اشتغال شهرستان سامانه رصد می باشد می طلبد تمامی دستگاههای اجرایی شهرستان در راستای بهبود عملکرد و ثبت بروز اطلاعات در سامانه مذکور بکوشند.

وی در پایان اظهار داشت عملکرد ثبت اشتغال دستگاههای اجرایی در سامانه رصد در پایان سال مبنای ارزشیابی مدیران شهرستانی قرار خواهد گرفت و آمار ثبت شده نیز بصورت دو هفته یکبار از طرف فرمانداری و اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان رصد می گردد.

پایان خبر