حجت الاسلام ابراهیمی: باید به فکر انتخابات آینده باشیم و با تبیین مسائل و مشکلاتی که برای کشور به وجود آورده‌اند و دائم نیز شبهه افکنی کرده و دست به تحریف واقعیات می‌زنند مبارزه کرد، تا مردم با انتخاب روشن خود، دولتی جوان و انقلابی و دشمن ستیز را در راس حکومت قرار بدهند، تا با تعامل با دو قوه دیگر، به جهاد و تلاش همه جانبه دست زنند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته فراشبند که به صورت مجازی بیان شد با اشاره به وضعیت اقتصاد کشور و معیشت مردم، گفت: امروز همه می‌پرسند که «چرا وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم، روز به روز بدتر از روز قبل است، پس دولت چه می کند؟ اینها که می‌گفتند ما دولت تدبیر و امید هستیم و برای پیشرفت کشور و رفاه عمومی مردم برنامه داریم، کجا رفت آن تدبیر؟ چه شد آن وعده و وعیدها؟

وی افزود: جواب این است که عده ای در بدنه دولت، نفوذی آمریکا هستند با سیاست‌های آمریکا بیشتر همگن اند تا سیاست‌های اقتصاد مقاومتی. اینها سیاست‌های اقتصادی لیبرال گرا را بیشتر قبول دارند تا سیاست‌های اقتصادی مقاومتی اسلام و لذا اینها گاهی به صورت عمد و متعمداً به دنبال ارتعاش و تزلزل در بازارند تا مسئله اقتصاد مملکت را به آمریکا گره بزنند، به همین دلیل میلیون‌ها تن روغن و برنج و گندم و مواد غذایی را در گمرکات نگه می دارند، تا در زمان منتخب مردم آمریکا آقای بایدن وارد بازار کنند و قیمت‌ها را کاهش بدهند و کاهش قیمت‌ها را ثمره رای آوردن بایدن مطرح نمایند و این گونه به مردم القا کنند که بایدن بهتر از ترامپ هست و ما می‌توانیم با مذاکره، چالش‌های میان دو کشور را برطرف کنیم.

امام جمعه فراشبند با اشاره اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند: «دشمن تلاش می‌کند روی ذهن مسئولان کار کند تا به یک جمع بندی غلط برسانند»، افزود: اینکه عده‌ای تمام توجهشان ذکر و فکرشان در ارتباط با آمریکاست و استراتژی آنها این است که بدون ارتباط با آمریکا مشکل کشور حل نمی شود، دقیقاً افرادی هستند که متاثر از افکار غربی و مادی گرایی می باشند و آن دستی که از آمریکا به سوی ایران دراز شده این ها آن را با اشتیاق در دست گرفته اند.

وی تصریح کرد: اینها می‌خواهند کشور را با مدل آمریکایی اداره کنند، مدل آمریکایی یعنی حقوق نجومی، یعنی دزدی و اختلاس، یعنی سرمایه‌داری یعنی وابستگی در مقابل رفاهیات، یعنی دادن عزت در مقابل حمایت آمریکایی مانند بن سلمان ها و بن خلیفه ها.

امام جمعه فراشبند با بیان اینکه، این قوم، گوش شنوا ندارند، اهل منطق نیستند و از اسلام انقلابی فاصله دارند، اینها با تفکر اسلام آمریکایی بزرگ شدند درس خوانده اند و پرورش یافته اند. زندگی در آمریکا را بر زندگی در ایران ترجیح می‌دهند، عاشق تحصیل در کشورهای غربی هستند و دوست دارند بچه های خود را در آمریکا و اروپا به دنیا آورند، اظهار داشت: تا اینها در راس امورند، اقتصاد کشور دچار چالش است و مشکلات کشور را به نظام ولایی و اسلام انقلابی نسبت می دهند.

وی تصریح کرد: باید به فکر انتخابات آینده باشیم، باید با تبیین مسائل و مشکلاتی که برای کشور به وجود آورده‌اند و دائم نیز شبهه افکنی کرده و دست به تحریف واقعیات می‌زنند مبارزه کرد، تا مردم با انتخاب روشن خود، دولتی جوان و انقلابی و دشمن ستیز را در راس حکومت قرار بدهند، تا با تعامل با دو قوه دیگر به جهاد و تلاش همه جانبه دست زنند، آنگاه خواهید دید که با امید به خدا و همراهی مردم، یکی پس از دیگری مشکلات از سر راه برداشته خواهد شد.

حجت الاسلام ابراهیمی مشت را نشانه خروار دانست و افزود: شما شاهد این مطلب هستید که از روزی که آیت الله رئیسی در راس قوه قضاییه قرار گرفته‌اند چگونه با فساد و رانت خواری مبارزه کرده و بیش از یکهزار کارخانه که بر اثر بی تدبیری دولت و افراد سودجو و لیبرال مسلک تعطیل شده بود و هزاران کارگر مظلوم نیز بیکار شده بودند دوباره به حیات اقتصادی خود برگشتند و امید به خانواده‌های آنان برگشت.

وی تصریح کرد: کشور ما الحمدلله آنقدر ظرفیت دارد که اگر همه ظرفیت‌های آن را از قوه به فعل در آورند، می تواند یکی از بزرگترین و پویاترین اقتصادهای جهان را داشته باشد.

امام جمعه فراشبند تاکید کرد: باید با فکر انقلابی و جهادی کشور را اداره کرد نه با فکر افکار پوسیده غرب گرایان و و خود باختگان خودفروشان.

امام جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه به روایتی در مورد قرض‌الحسنه پرداخت و گفت: شخصی بر امام صادق علیه السلام وارد شد و عرض کرد: «مقداری به من قرض عنایت کنید تا به وقت استطاعت، قرض شما را ادا کنم. امام علیه السلام فرمود: «آیا کشت و زراعت داری که هنگام برداشت محصول قرضت را ادا کنی؟» عرض کرد: نه به خدا قسم. امام فرمود: «آیا تجارت و بازرگانی داری که هنگام فروش قرضت را ادا کنی؟» عرض کرد: نه به خدا قسم. امام فرمود: «آیا مالی و ملکی داری که بفروشی و قرضت را ادا کنی؟» عرض کرد: نه به خدا قسم. آنگاه امام فرمود: اینک تو از کسانی هستی که خداوند برای تو در مال و ثروت ما حقی قرار داده است. سپس دستور داد کیسه ای را که در آن پول بود آوردند، امام دست در آن کرد و مشتی پول بیرون آورد و به او داد. بعد فرمود: «از خدا بترس و اسراف مکن، سختگیر مباش، میانه رو باش، زیاده روی و تبذیر هرآینه اسراف است که خداوند فرمود: زیاده‌روی نکنید.

وی افزود: نکات مهمی از این روایت برداشت می‌شود، نکته اول اینکه خداوند در مال و ثروت ثروتمندان حقی برای سائل و محروم قرار داده است ورای خمس و زکات و صدقه که سزاوار است به آن بپردازیم، تا حق مال نیز ادا شود.

دوم اینکه اسراف و زیاده‌روی از هر کس سر بزند حرام است، چه انسان ثروتمند و چه فقیر.

سوم اینکه با توجه به آیه قرآن اسراف کنندگان برادران شیطانند.

چهارم اینکه در مخارج و هزینه ها باید میانه‌رو باشیم، نه افراط و نه تفریط بلکه حد میانه را حفظ کنیم.

حجت الاسلام ابراهیمی خاطر نشان کرد: در این وضعیت بد معیشتی و گرانی و تورم، هیچ امری بهتر از کمک های مومنانه و مواسات و برادری نیست، که لازم است همه هوای یکدیگر را داشته باشیم.

پایان خبر