حجت الاسلام ابراهیمی: با آمدن یک دولت جوان انقلابی و انتصاب مدیران در تراز انقلاب، معضلات و مشکلات زیادی از پیش پای مردم برداشته می شود.

به گزارش نخل بیدار، امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه فراشبند که با توجه به بحران کرونا به صورت مجازی برگزار  شد، با بیان اینکه اقتصاددانان می‌دانند که یک اقتصاد پویا و فعال و غیر وابسته به عواملی از جمله نیروی کار، زمین و طبیعت، امکانات زیربنایی و روبنایی، فناوری پیشرفته و سرمایه نیاز دارد، گفت: الحمدلله همه این عوامل در کشور ما وجود دارد آن چیزی که باید اینها را به یکدیگر پیوند بزند مدیر مدبر، آگاه، متخصص، متعهد و دلسوز است.

وی با اشاره به اینکه آن چیزی که در این دولت کم بوده است مدیر در تراز انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: اکثر مدیران ما دارای تفکر غربی هستند که با آمدن یک دولت جوان انقلابی و انتصاب مدیران در تراز انقلاب، قطعاً می‌تواند معضلات و مشکلات زیادی را از پیش پای مردم بردارد.

وی اظهار داشت: نمایندگان محترم انقلابی مجلس می‌دانند که این لایحه بودجه ۱۴۰۰ که دولت برای تصویب و اصلاح به مجلس فرستاده است، عوض اینکه بر اساس اقتصاد مقاومتی، ظرفیت‌های داخلی، صرفه جویی و وابستگی کمتر به نفت باشد، با رویکرد اقتصاد غربی و سرمایه‌داری بسته شده است.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: به قول کارشناسان اقتصادی، بودجه ۱۴۰۰ بدترین بودجه در طول انقلاب است. البته جای تشکر دارد که نمایندگان محترم در مواد زیادی از آن توانسته اند تغییرات ایجاد کنند و جای تأسف است که حتی در بودجه هم چشم دولت به دست غرب و آمریکاست. واقعاً جای تاسف است که به هیچ وجه حاضر نیستند آمریکا و اروپا را کنار زده، به توان و همت و دانش ایرانی توجه کنند.

وی تصریح کرد: بعضی‌ها قائلند که اقتصاد ما واگنی است و باید به لوکوموتیو آمریکایی و اروپایی وصل شود، در حالی که همه عوامل یک اقتصاد پویا و کارآمد در کشور موجود است. امروز خود آمریکائیها می‌گویند قطار اقتصادی ما از کار افتاده و تا ۵ الی ۱۰ سال آینده، یک کشور کاملاً ورشکسته خواهیم بود، اما بعضی ها آمریکایی تر از آمریکایی‌ها می‌گویند: خیر، ما قبول نداریم. ما قبول نداریم لوکوموتیو باشیم واگن بودن بهتر است، دردش کمتر است ما دوست نداریم رعیت انقلاب اسلامی باشیم، بهتر اینکه زیر سایه آمریکا زندگی کنیم.

امام جمعه فراشبند افزود: امیدوارم که اینها عاقل شوند و دست از جهالت و لجاجت بردارند و با تفکر ناب اسلامی و انقلابی، به فکر مصلحت کشور و استقلال همه جانبه کشور باشند.

تعرفه گرمسیری برق در فراشبند باید به شش ماه در سال افزایش یابد

حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه، با تبریک ۱۶ آذر، روز دانشجو به همه دانشجویان، یکی از شاخصه های دانشجویی رامطالبه گری دانست و گفت: دانشجو باید فعال، خلاق، اهل فکر و اهل درس باشد. دانشجو باید سیاسی باشد اما سیاست زده نباشد. مستقل و آگاهانه فکر کند اما کورکورانه تقلید نکند. دانشجو باید نقاد و نقد پذیر باشد و از مسئولان مطالبه گری کند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان مشکلات زیادی دارد، افزود: بر دانشجویان لازم است مواردی از مهمات آن را از آقای نماینده، فرماندار و دیگر مدیران شهرستان مطالبه نمایند و به شدت هم پیگیر آن باشند تا به ثمر بنشیند.

امام جمعه فراشبند با تقدیر از اینکه، جنبش دانشجویی در شهرستان، طی یک نامه از جناب آقای دکتر فروردین، نماینده محترم شهرستان فراشبند، مسئله برق گرمسیری را دنبال می کنند، گفت: بنده نیز حمایت کرده و از ایشان می‌خواهم تا تابستان آینده این کار را عملی بسازند و مصوبه آن را از جناب وزیر نیرو دریافت نمایند، که مدت ۶ ماه از تعرفه برق گرمسیری، جهت شهرستان گرمسیری فراشبند لحاظ گردد.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه، شهادت سومین شهید محراب، حضرت آیت الله دستغیب در ۲۰ آذر سال ۶۰ توسط منافقین خبیث را به ملت انقلابی تبریک و تسلیت گفت و به همه منافقین، معاضدین و معاندین و دشمنان داخلی و خارجی لعنت ابدی فرستاد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، رحلت مجاهد انقلابی و عالمی نستوه، رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم‌ و عضو مجلس خبرگان رهبری، حضرت آیت الله محمد یزدی را به رهبر انقلاب و حوزه‌های علمیه، شاگردان آن مرحوم و خانواده محترم ایشان و ملت انقلابی ایران تسلیت گفت و برای آن عالم فرزانه، رحمت و برای بازماندگان ایشان، صبر و غفران الهی، از درگاه خداوند متعال مسألت کرد.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه اول نماز جمعه، گفت: خداوند در سوره فصلت آیه ۳۰ می فرماید: إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلَائِکَهُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّهِ الَّتِی کُنْتُمْ تُوعَدُونَ؛ به یقین آنان گفتند پروردگار ما خداوند یگانه است، سپس استقامت کردند، فرشتگان بر آنان نازل می‌شوند می‌گویند نترسید و غمگین باشید و بشارت باد بر شما به آن بهشتی که به شما وعده داده است.

وی افزود: در آیات قبل از این آیه، سخن از منکران لجوجی است که بر کفر خود پافشاری می‌کنند و خداوند آنها را به عذاب ها و کیفر های مختلف تهدید می‌کند. اما در این آیه و چند آیه بعد، سخن از مومنانی است که در ایمانشان راسخ و پابرجا هستند و خداوند به هفت پاداش و موهبت که برای آنها قرار داده شده است، اشاره دارد.

امام جمعه فراشبند ادامه داد: مؤمنانی که گفتند پروردگار ما خداست، پس معلوم می شود که کسانی هستند که پروردگارشان خدا نیست خدایشان بت ها و صنم هاست، خدایشان ابرقدرتها و ابر ثروت هاست. خدایشان هوای نفس است. همانگونه که خداوند در سوره جاثیه آیه ۲۳ می فرماید: پس آیا کسی که معبودش را هوای نفسش قرارداده، دیدی؟ اینها کسانی نیستند که در راه خدا و صراط مستقیم ایستادگی کنند و همه سختی‌ها و فشارها را برای او تحمل نمایند، آنان که گفتند پروردگار ما خداست و سپس در راه احیای ارزش‌های دینی استقامت ورزیدند، جنگ‌ها کردند، شهدا را تقدیم کردند به درجه جانبازی رسیدند، تحریم‌های دشمنان را تحمل نمودند، واجبات الهی را انجام دادند و محرمات را ترک کردند، پشت به هوای نفس خود کردند و از آمال و آرزوهای دراز گذشته گذشتند و پاکی جسم و جان خود را از هر چیز مقدم دانستند، آنها کسانی هستند که فرشته ها بر آنان نازل می شوند و بشارت بهشت را به آنان می‌دهند.

وی ابراز امیدواری کرد که ملت انقلابی نیز با عمل به این آیه شریفه کما فی السابق، این راه خدا و رسول و این راه امام و شهدا را با قدرت طی نمایند، تا مشمول برکات این آیه و آیات بعد از این آیه

شوند.

پایان خبر