حجت الاسلام ابراهیمی: ما در کشور ظرفیت های زیادی داریم، آن چیز که نداریم تصمیم مدیران و دولتی که با نگاه به درون، بتواند از این ظرفیت‌ها استفاده کند و مجری اقتصاد مقاومتی باشد.

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته فراشبند ضمن سفارش خود و نمازگزاران به تقوای الهی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در تاریخ ۲۶ آذرماه در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت شهید سلیمانی که فرمود: تشییع میلیونی شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس در عراق و ایران اولین سیلی سخت به آمریکایی‌ها بود، اما سیلی سخت‌تر، اخراج آمریکایی از منطقه است. آمران و قاتلان سردار سلیمانی نیز باید انتقام پس بدهند و این انتقام در هر زمانی که ممکن باشد قطعی است، گفت: این معنایش این است که انتقام ادامه دارد و قاتلان فکر نکنند که انتقام تمام شده است و باید انتقام سخت و سخت‌تر از آمریکایی‌ها که به صراحت گفتند ما دستور کشتن سلیمانی را داده‌ایم، بگیریم و حال انتقام شهید عزیز دیگرمان فخری زاده نیز باید به آن اضافه کنیم، باید ضرباتی محکم، درس دهنده، عبرت دهنده و بازدارنده برای همیشه به دشمنان بدهیم که تا ابد کسی تصور ترور و حمله به ایران و ایرانی را نداشته باشد.

امام جمعه فراشبند به نکته دیگری از سخنان امام خامنه ای در مورد رفع مشکلات اقتصادی کشور اشاره کرد که فرمودند: برای رفع مشکلات مردم و درست شدن آینده کشور به وعده های این و آن اعتماد نکنید، چون هم ترامپ به ملت ایران بدی کرد و هم اوباما و الان هم نوبت بایدن است.

وی با اشاره به اینکه باید چشممان به توان داخلی، ظرفیت های داخلی و تکنولوژی و فناوری تولید داخل باشد، گفت: دولت و مجلس می داند کل بودجه کشور در ظرف یک سال بین ۵۰ تا ۶۰ میلیارد دلار است. سوال این است که آیا این درآمد و ارز حاصل از صادرات در گرو برجام و ارتباط با غرب است یا اینکه به راحتی می شود فقط با کشورهای همسایه و آفریقایی آنرا به دست آورد.

خطیب نماز جمعه فراشبند تاکید کرد: عزیزان؛ ما مجاور کشورهایی هستیم که سطح علمی و فناوری آنها از ما پایین تر است، اگر می بینید که کشور چین در همه این کشورها فعال است به دلیل دیپلماسی فعال مسئولان چین است، نه چون دولت محترم ما که تمام چشمشان به دست غربی هاست. تا زمانی که دولت نگاه خود را تغییر ندهد، همین آش و همین کاسه.

حجت الاسلام ابراهیمی اظهار داشت: ما امیدمان به دولت آینده است که یک دولت جوان انقلابی و استکبارستیز بر سر کار آید که این مهم بستگی به انتخاب خود مردم دارد، یک اقتصاد پویا، قوی و قدرتمند به عواملی نیاز دارد که در کشور موجود است، نظیر سرمایه انسانی فعال، جوان و نخبه و خلاق که دارد. امکانات و کارخانجات تولید کننده که داریم. فناوری لازم و علم روز که الحمدالله داریم، شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری که داریم، بازار و راه‌های آبی، خاکی، هوایی و ریلی که داریم، نفت و گاز و معادن که داریم، منابع طبیعی و وسعت سرزمینی که داریم. یک برنامه به نام سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که داریم، آن چیز که نداریم تصمیم مدیران و دولتی است که بتواند از این ظرفیت‌ها استفاده کند و مجری اقتصاد مقاومتی باشد، با نگاه به درون و این مهم احتیاج به وحدت مردم و هم افزایی بر سر یک دولت انقلابی دارد که در خرداد ماه سال آینده باید گره بخورد.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه، ولادت با سعادت حضرت زینب سلام الله علیها و روز پرستار را به همه مردم ولایتمدار و عاشقان ولایت و پرستاران و پزشکان جهادگر عرصه سلامت، تبریک گفت و برای پرستاران و پزشکان عزیزی که در راه مبارزه با ویروس کرونا محکم ایستاده اند و جان خود را صرف سلامتی مردم کرده اند خالصانه دعا کرد.

وی از مردم عزیز خواست که با رعایت موارد و ضوابط بهداشتی مراعات حال پرستاران و پزشکان ایثارگرمان را داشته باشند.

امام جمعه فراشبند در خطبه های اول نماز جمعه نیز پیرامون ستایش و ثنا قبل از دعا اشاره کرد و گفت: حارث بن مغیره می گوید شنیدم که امام صادق علیه السلام فرمودند: برای به دست آوردن حاجات دنیوی و اخروی خویش اول خداوند متعال را ستایش کنید، حمد و ثنای الهی را به جای آورید و سپس بر محمد و آلش درود بفرستید، انگاه حوائج خود را از خدا بخواهید و بهتر این است پایان دعا نیز مجدداً درود بر محمد و آلش بفرستید.

وی افزود: محمد بن مسلم می گوید به امام صادق عرض کردم که چگونه خدا را ستایش کنم، امام فرمود: میگویی ای کسی که به من از رگ گردن نزدیک تری، ای کسی که هرچه را بخواهی انجام دهنده آنی، ای کسی که میان مرد و دلش حائل میشوی، ای کسی که در برترین نظر اندازهایی و ای کسی به مانندش چیزی نیست، خب این یک نوع تمجید و تعریف از خداست، سپس صلوات بر محمد و آل محمد میفرستی.

حجت الاسلام ابراهیمی ادامه داد: سپس امام صادق (ع) فرمود: جز این نیست که آداب دعا همان مدح است و سپس ستایش و بعد اقرار به گناه. آنگاه درخواست. همانا به خدا سوگند هیچ بنده ای از گناه بیرون نشده، جز با اقرار به آن. (کافی ج ۴ ص ٢٣٧)

پایان خبر