دکتر محمد مهدی فروردین، نماینده مردم شهرستان، به همراه وزیر راه و شهرسازی و هیئت همراه از گنبد های نمکی محور جدید فیروزآباد – فراشبند بازدید کرد.

وزیر راه: تاکنون هیچ تصمیمی راجع به مسیر شیراز- بوشهر گرفته نشده، به شایعات فضای مجازی توجه نکنید/محور فیروزآباد- فراشبند در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد

به گزارش نخل بیدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم، طی بازدید امروز نماینده و وزیر راه و شهرسازی، که از قطعه ۳ب مسیر جم به فیروزآباد در حوزه استحفاظی فراشبند آغاز شد، اسلامی وزیر راه قول مساعد دادند که هر چه زودتر پروژه تعریض و روکش آسفالت این مسیر ارتباطی به اتمام و نقاط حادثه خیز آن هم برطرف گردد.

اسلامی با بیان اینکه این مسیر حد فاصل پلیس راه فراشبند به جم با طول ۴۰ کیلومتر با اعتبار اولیه ۳۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی سازمان راهداری پیش بینی شده است.
ترانزیتی بودن محور و تردد بالا و قرارگیری در کریدور اتصال جنوب به مرکز کشور سبب شده است به طور میانگین روزانه ۵۴۰۰ تردد از این مسیر ثبت شود  که از این حجم ۲۴ تا ۴۴ درصد آن مربوط به وسائل نقلیه سنگین می باشد.
همچنین اجرای عملیات بهسازی و روکش همزمان با کنترل ۲۴ ساعته ترافیک (عدم انسداد مسیر) بر دشواری کار افزوده است.

در ادامه نماینده مردم با وزیر راه و هیئت همراه با توقف در دوراهی دارالمیزان اصلاح این تقاطع را از پیمانکار و مدیرکل راه و شهرسازی خواستار شدند.
بازدید از مجتمع رفاهی کیلاق و توقف‌های متعدد و بازدید حین کار از کارگاههای بین راهی شرکت پیمانکار رهگشایان توران و همچنین بازدید از جاده جدید فیروزآباد – فراشبند و گنبد های نمکی نیز انجام گرفت.

دکتر فروردین تسریع در اتمام این پروژه چندین ساله را یکی از مطالبات مهم مردم فراشبند و فیروزآباد برشمرد.

حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند و رحمانی رئیس شورای شهرستان فراشبند نیز با حضور در این محل و تاکید بر حق پایمال شده مردم و ۱۴ سال چشم انتظاری، خواستار افتتاح هرچه سریعتر محور فیروزآباد -فراشبند و تعیین تکلیف و از سر گیری پروژه مسیر فراشبند – مسقان – شیراز با توجه به شایعات منتشر شده در روزهای اخیر شدند.

در پایان وزیر راه و شهرسازی با تکذیب هرگونه تصمیم گیری در مورد مسیر شیراز به بوشهر ضمن تاکید بر پیگیری‌های مستمر دکتر فروردین، قول مساعد دادند که به یاری خدا، در دهه فجر امسال شاهد بهره برداری از مسیر جاده جدید فیروزآباد – فراشبند باشیم.

پایان خبر