حجت الاسلام ابراهیمی: از آنجا که حکومت و نظام ما، یک نظام اسلامی و انقلابی است، شورای نگهبان که حافظ نظام، اسلام و قانون اساسی است، نباید اجازه دهد افرادی که دارای تفکر غربی و صهیونیستی هستند به عرصه انتخابات راه پیدا کنند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی نهاد امامت جمعه، حجت‌الاسلام ابراهیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته فراشبند (٩٩/١٠/١٩) با تقدیر از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی که به طور مستمر به شهرستان‌های خود سرکشی می کنند و به دنبال حل مشکلات و رفع آن هستند، گفت: کار مجلس کار نظارتی و تقنینی است نه اینکه پرداختن به مشکلات آب و برق و گاز و راه و معیشت مردم، اینها وظیفه دولت است، اما از آن جایی که بیشترین مشکلات معیشتی و اقتصادی برای مردم از بی تدبیری و خیانت برخی از دستهای پنهان که به منظور بد بین کردن مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، مجلس محترم و قوه قضاییه وارد میدان شدند تا بلکه بتوانند امید که قرار بود دولت تدبیر و امید به مردم بدهد و مردم را محتاج یارانه ۴۵ هزار تومانی ننماید ولی با بی تعهدی و عمل نکردن به وعده هایش، امید مردم را تبدیل به یاس کرد، را دوباره برگردانند، تا بلکه مرهمی باشد بر زخم این مردم.

وی افزود: البته سیاست دولت برای نور چشم های خود و مسئولان اشرافی گرا و حامیان بزرگ دولت بدنبود، برای حقوق بگیران نجومی بد نبود، برای امثال برادران فلان و بهمان بد نبود.

امام جمعه فراشبند، اظهار داشت: مردمی که یک بار مار گزیده شده بودند اما با شانتاژ تبلیغاتی ایام انتخابات مجدداً مارگزیده شدند مستحق این همه گرانی و رکود هستند، اما بقیه مردم چه گناهی دارند.

وی تصریح کرد: به بعضی از آقایان یادآوری می‌کنم یادتان هست آن روزی که بین مردم خط کشی کردید، هنوز صدای ضبط شده تان موجود است که بیشتر این مواهب و نعمت را برای طرفداران خود می خواستید و اعلام کردید طرفداران ما در اولویت هستند. اشکال ندارد حداقل به همین گفته خودتان عمل کنید و ۲۴ میلیون طرفدار خود را در باب مسکن و ارز، سکه و طلا و قوت روزانه به زحمت نیندازید، امیدوارم که طرفدارانتان به این نتیجه رسیده باشند که دیگر هیچ امیدی به شما نیست و باید به فکر یک دولت جوان انقلابی بود، انقلابی نه راستی و نه چپی که مردم دیدند هر دو جناح درست عمل نکردند، هرچند جناح اصلاح‌طلبان بسیار بد عمل کرده، چون اکثراً تفکراتشان غربی است و جمهوری اسلامی هیچ نسبتی با غرب و غربگرایان ندارد.

خطیب نماز جمعه فراشبند خطاب به شورای محترم نگهبان که حافظ نظام، اسلام و قانون اساسی است، گفت: از آنجا که حکومت و نظام ما یک نظام اسلامی و انقلابی است نباید اجازه داد افرادی که دارای تفکر غربی و صهیونیستی هستند به عرصه انتخابات راه پیدا کنند، تا بعداً از مردم بخواهیم که غرب گرایان را کنار بزنند و به فرد انقلابی رای بدهند. شورای محترم نگهبان نباید مردم را در تحیر و سرگردانی بگذارد، شورای نگهبان نباید با کسی تعارف کند، فقط و فقط افراد انقلابی را تایید صلاحیت نماید. اگر یک نفر انقلابی و یکنفر دارای تفکر غربی در کنار هم بگذارند و با تبلیغات سهمگین خارجی و داخلی مردم را از فرد انقلابی بترسانند در این صورت مقصر کیست؟ در صدر عالی‌ترین قوای جمهوری اسلامی، افراد غیر انقلابی جایی ندارند، خواهش ما این است که در این دوره فقط و فقط افراد انقلابی معرفی نمایند، افرادی که بعد از انتخابش بعضاً نگویند که فلانی در گذشته با رژیم صهیونیستی جلسه داشته یا جلسات سری و مخفی با سازمان‌های جاسوسی داشته است.

وی خطاب به مردم نیز گفت: مسئله فتنه ۸۸ باید برای شما مردم، درس بزرگی باشد و مسئله برجام نیز که سراسر خسارت بود و دولت محترم با چشم امید به غرب و عمل نکردن به اقتصاد مقاومتی، زندگی معیشتی مردم را دچار بحران جدی نمود و همه وعده های انتخاباتی باد هوا شد و کار به اینجا کشید که شما مردم در صف‌های طولانی روغن و مرغ عزت تان شکسته شد، دیگر نباید تاثیرات و القائات غربی و حامیان غربی در ذهن و فکر شما اثرگذار باشد و بخواهید به کسی رای بدهید که انقلابی نیست.

حجت الاسلام ابراهیمی اضافه کرد: امروز برای همه واضح است یک فرد انقلابی باید چه ویژگی هایی داشته باشد به عنوان مثال عرض می کنم حضرت آیت الله رئیسی فرد انقلابی است، آیا امروز انقلابی بودن و شجاعت و صداقت او، پاکدستی و سلامت نفس او، تلاش بی‌وقفه و مدیریت او برای مردم روشن نشده است. نکند فرضاً کسی در فصل انتخابات پیدا بشود و بگوید آنها اگر آمدند بین شما مردها و زن ها دیوار می کشند و شما فریب بخورید.

امام جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه، رحلت عالم فرزانه مکتبی و ولایی، شاگرد مخلص امام و یارو یاور صمیمی رهبری، حضرت آیت الله علامه فیلسوف و جامع علم معقول و منقول، شیخنا الاستاد محمدتقی مصباح یزدی را به محضر قطب عالم امکان، ولی الله الاعظم، امام زمان و رهبر عالیقدرمان امام و قائدنا الخامنه‌ای و همه علما و مراجع عظام، طلاب حوزه‌های علمیه و دوستداران ایشان و مخصوصاً خانواده محترمشان تسلیت و تعزیت گفت و از خداوند متعال برای آن مرحوم، مغفرت و آمرزش و برای بازماندگان صبر و اجر کثیر مسئلت کرد.