حجت الاسلام ابراهیمی با قدردانی از نطق میان دستور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و دفاع انقلابی وی از حقوق مردم و بیان شجاعانه مشکلات شهرستان و مطالبات مردم خواستار تقویت تفکر انقلابی در مجلس شد.

به گزارش نخل بیدار، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند با قدردانی صمیمانه از نطق میان دستور جلسه علنی نماینده محترم شهرستان که حقیقتاً حرف دل مردم این دیار بود، گفت: نماینده مردم شهرستان در این نطق، تذکرات بجا و بموقعی در باب عدم بازگشایی مدارس، رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی، ریشه کنی فقر و فساد و تبعیض و بی عدالتی دادند، که بنده نیز از این نطق صریح و پر محتوا حمایت می کنم.

وی افزود: نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در بخشی از این نطق با اشاره به اینکه به واسطه سوء مدیریت برخی مسئولان نجومی بگیر و عافیت طلب، تحریم‌های خصمانه دشمنان دامنگیر کشور شده است و علاوه بر ویروس کرونا ویروس های دیگری مانند ویروس گرانی، تبعیض و تورم وجود دارد، ضمن تایید این مطلب، خواستار تقویت این تفکر انقلابی در مجلس شد و افزود: نمایندگان مجلس باید در این مدت باقیمانده از عمر دولت تا می توانند بر نظارت‌ خود بر دولت بیفزایند. چون گاهاً پالس هایی مخابره می‌شود که بعضی از همین نجومی بگیر ها و لیبرال گراها می خواهند فشار را بر گُرده مردم مضاعف کنند.

امام جمعه فراشبند، همچنین افزود: نمایندگان مجلس باید با کمک قوه قضاییه نگذارند که نابسامانیهایی در کشور ایجاد شود و هر جا که مشاهده کردند که کجی و امر ناصوابی وجود دارد آن را اصلاح کنند.

معالجه اقتصاد کشور در گرو نجات یافتن از دست لیبرالگراها است

حجت‌الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب که فرمودند: «مسئولان باید در سه زمینه اقتصاد، امنیت و فرهنگ تلاش های خود را افزایش دهند، در زمینه اقتصاد نگاه صحیح و اصولی این است که بیرون داشته باشیم و به این منظور که با خارج ارتباط را قطع کنیم، باید بدانیم علاج در داخل است، گرانی‌های اخیر توجیه ندارد و باید حل شود»، گفت: ما منتظر تحریم های همه جانبه و توطئه‌های دشمنان نیستیم. اما عاملی که به نظر می‌رسد مهمتر از اینهاست، بی تدبیری در مدیریت کلان اقتصادی و عدم هماهنگی بین اجزای اقتصادی دولت است. اعتماد به مشاوران اقتصادی که با مبانی عدالت اجتماعی از نظر اسلام بیگانه‌اند، به اضافه ی فساد مالی و اداری که در بین برخی از بخش ها وجود دارد، تا اینها تصفیه نشوند و خود دولت، تصمیم جدی برای این کار نداشته باشد امیدی به بهبودی اقتصاد نیست.

وی افزود: شما ببینید در بورس با مردم چه معامله کردند، فکر می کنید واقعاً این‌هاسهوی بود؟ آیا میلیون ها تُن مواد غذایی و دامی در گمرکات کشور را دپو کردند تا احساس کمبود در بعضی از اقلام ضروری مردم پیش بیاید، اینها سهوی بود؟

امام جمعه فراشبند با تاکید بر اینکه با نجات از دست این لیبرالگراها، اقتصاد کشور معالجه می شود، تصریح کرد: معالجه این بیماری مزمن در اقتصاد کشور مخصوصا این هشت سال گذشته، یک رئیس‌جمهور انقلابی و جوان فکر و پر انرژی است که نگاهش به غرب نباشد، نگاهش به دستان خلاق و هنرمند و نخبه داخلی باشد. همین نگاهی که موشک با برد ۲۰۰۰ کیلومتر می‌سازد.

وی افزود: خطا است اگر بگوییم نمی‌توانیم بهترین خودرو را بسازیم بلکه باید گفت دولت چنین تصمیمی را ندارد.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به اینکه رهبری عزیز فرمودند: «انتخابات آمریکا به ما ارتباطی نخواهد داشت. سیاست ما در مقابل آمریکا با آمدن و رفتن آدم ها تغییر نخواهد کرد، سیاست ما حساب شده و مشخص است.»، گفت: بنده به کسانی که آمال و آرزوهایشان قبله گاه آمریکاست عرض می کنم، همین دیروز بود که کاخ سفید از طرف بایدن اعلام کردند که تهران باید به مفاد برجام پایبند باشد، عجیب است که کسی که همه هستی اش را داده است تا شما گره‌ها را باز کنید و نکردید، بلکه بیشتر هم کردید و این شما بودید که یک طرفه از برجام خارج شدید، خودتان را طلبکار می دانید و باز ما را بدهکار.

وی این خصلت آمریکا را خوی سُبعیت یک گرگ دانست و افزود: هنوز غربگراها متوجه گرگ بودن انها نشده‌اند، شغال همان برادر سگ زرد است. الان در آمریکا جای سگ و شغال عوض شده اتفاق خاصی نیفتاده است و شما لشکرکشی ۲۵ هزار سرباز آمریکایی و ایستادن در مقابل مردم خود را دیدید، شما نشانه هایی از بی هویتی و دموکراسی فرهنگ غرب را مشاهده کردید.

خطیب نماز جمعه فراشبند ادامه داد: بایدن اعلام می‌کند به اعمال محدودیت ها در برنامه هسته‌ای ایران اعتقاد دارد و درباره این کشور با شرکای اروپایی رایزنی خواهد کرد، حال تحویل بگیرید کسانی که اعتقاد داشتید اگر بایدن بیاید همه چیز درست می شود. خاطر شما ترامپیست ها بایدنیست ها مکدر نکنم، اگرچه مکدر نخواهد شد، اما جهت اطلاعتان، تا قبل از برجام حدود ۸۵۰ نهاد و شرکت و شخصیت تحریم کرده بودند، و بعد از برجام دولت اصلاحات، حدود ۷۵۰ تحریم داشتیم، یعنی در شانزده سال دولت خاتمی و احمدی‌نژاد ۸۵۰ و در ۸ سال دولت تدبیر ۷۵۰ مورد تحریم شدیم.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه های اول نماز جمعه به فرمایش پیامبر اعظم، اشاره کرد و گفت: رسول خداصلی الله علیه وآله روزی به اصحابش فرمود: ملعون است هر مالی که زکاتش داده نشود، ملعون است هر بدنی که زکاتش داده نشود، اگر چه ۴۰ روز یکبار باشد. اصحاب عرض کردند، یا رسول الله! زکات مال را می دانیم زکات بدن چه باشد؟ فرمود این است که آفت و آسیبی ببیند و اینجا رخسارشان دگرگون شد، چون پیغمبر رنگ آنها را دگرگون دید، فرمود: دانستید مقصودم چه بود؟ گفتند: نه یا رسول الله. پیامبر فرمود: گاهی ممکن است تن انسان خراشی رسد و یا پایش به سنگی بخورد، بلغزد، سُر بخورد، بیمار شود، به تنش خاری نشیند و مانند اینها.

وی افزود: امام صادق علیه السلام فرمودند: مومن نزد خدا ارجمند است، تا آنجا که اگر بهشت را با هر چه در آن است از خدا بخواهد به او عطا کند و کافر نزد خدا پست و خوار است، تا آنجا که اگر دنیا را با هر چه در آن است از خدا خواهد بود، به او دهد، خدا به وسیله بلا از مومن دلجویی کند. خداوند مومن را از دنیا پرهیز دهد، چنانچه پزشک بیمار را پرهیز دهد.( کافی جلد سه صفحه ۳۵۷).
امام‌جمعه فراشبند ادامه داد: امام صادق علیه السلام فرمود: خدای عزوجل می فرماید اگر بنده مومنم دل آزرده نمی‌شد، سر کافر را با دستمالی آهنین می بستم که هرگز دردسر نگیرد.
امام صادق فرمود برای بنده نزد خدا مقامی است که به آن نرسد جز به وسیله یکی از دو امر: یا رفتن مالش و یا رسیدن بلایی به تنش.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: ما در هر شرایطی باید سعی کنیم که ایمانمان را از دست ندهیم. امروز ها که به تدبیر دولت محترم، همه چیز گران شده است و خیلی‌ها مخصوصاً فقرا توان خرید بعضی از قوت روزانه خود ندارند و یک روز در صف مرغ، روز دیگر درصف برنج و روز بعد تر در صف روغن باعث شده که بعضی ها هم به در و دیوار و به همه مسئولان بد و بیراه بگویند.

وی اظهار داشت: باید مواظب باشیم، ایمانمان را ضعیف نکنیم، ایمانمان را از دست ندهیم. بعضی‌ها می‌خواهند ملت را دچار گرانی و تورم ۳۰۰ درصد کنند تا به اربابان خود بگویند که نظام جمهوری اسلامی ایران ناکارآمد است و بعضی از این کارها تعمدی است که بگویند اگر رفاه می‌خواهید در گرو رفع موشک به ارتباط با آمریکا و غرب است.

امام جمعه فراشبند افزود: این دست‌ها شیطانی است، بدانید که حزب شیطان شکست خورده است. باید صبور باشید باید این فتنه‌ها را از سر بگذرانید باید به خدا توکل کنید، شما مردم ایران پرچمدار رویت خورشید و طلیعه دار حکومت منجی عالم بشریت مهدی فاطمه هستید.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: امروز دشمنان شما به آخر خط رسیده اند، همه باید گوش به فرمایشات ولی فقیه باشند نه این و آن، کسی که داعیه گردان خط‌شکن دارد باید بداند تا رسیدن به خط دشمن و فتح آن دردسرها دارد، دردسرهایی که هم از ناحیه دشمن است و هم از ناحیه نفوذی ها و منافقین داخلی.

خطیب نماز جمعه فراشبند افزود: قرآن در سوره آل عمران آیه ۲۰۰ می فرماید: ای کسانی که ایمان آورده اید صبوری کنید و استقامت ورزید و از مرزها مراقبت نماید و از خدا بترسید باشد که رستگار و خوشبخت شوید. فلذا پیروزی و رستگاری در گرو صبر و استقامت و مراقبت از مرز اسلام و دین و مذهب است. صبر و استقامت در مقابل توطئه‌های دشمنان و در مقابل فتنه‌های داخلی و همین نابسامانی هایی که در بازار ارز و مسکن و معیشت ایجاد کردند. از خداوند بخواهید که شیطان جنی و انسی ایمانتان را ندزدد و نسبت به یاری خدا و پیامبر و امام زمان دچار تردید نشوید. اگر پنج شش ماه دیگر مواظبت کنید، امید است با انتخاب صحیح و درست شما مردم بر این مشکلات فائق آییم.