در راستای مقابله با کرونا، ازمراکز تهیه وتوزیع مواد غذایی، اصناف و اماکن عمومی فراشبند بازدید شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان، گفت: این برنامه نظارت مشترک، با توجه به شیوع و گسترش بالای بیماری کرونا در این شهرستان و با هدف نظارت بر رعایت دستورالعملهای بهداشتی از جمله استفاده از ماسک از سوی کسبه و مشتریان و خودداری از تجمعات در سطح شهر انجام شد.

«اکبر نوربخش» تغییر وضعیت آبی شهرستان به رنگ زرد را ناشی از عادی انگاری و سهل انگاری برخی از افراد دانست و افزود: بی توجهی و عادی انگاری، موجب افزایش آمار مراجعان مشکوک به بیماری کرونا به مراکز منتخب در سطح شهرستان شده است.

او با تاکید بر لزوم استفاده ماسک، از خانواده ها و والدین خواست تا از فرزندان خود بخواهند در هنگام خروج از منزل، از ماسک استفاده کنند.

معاون بهداشتی شبکه و رئیس مرکز بهداشت شهرستان فراشبند، افزود: استفاده منظم این افراد از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، خطرات کمتری را برای سایر افراد جامعه و خانواده بویژه سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه ای ایجاد می کند.

نوربخش ضمن قدردانی از همکاری و همراهی صنوف و کسبه از ابتدای شیوع کرونا، از مردم شریف و فهیم این شهرستان خواست تا در کنار کارشناسان بهداشت با همدلی و همکاری و با کمترین آمار ابتلا و آلودگی از موج چهارم کرونا عبور کنیم.

این بازدید با حضور «حمدالله عربلو» معاون فرماندار، سرهنگ «شیر محمد شیخی» جانشین نیروی انتظامی، نماینده اتاق اصناف و کارشناس بهداشت محیط شبکه انجام شد.

پایان خبر