حجت الاسلام ابراهیمی: راهپیمایی عظیـم یوم الله ۲۲ بهـمن دارای پیام‌های متعددی برای سردمداران کفر جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار بود.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته فراشبند با تقدیر از حضور پر شور و شعور مردم در راهپیمایی چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: ملت ایران، امسال در فضای بیماری کرونا و در روز ۲۲ بهمن، یک راهپیمایی متفاوت برگزار کرد. این بیماری که می تواند بهانه ای باشد برای خیلی ها که در خانه بمانند، اما هم دیدید که چگونه نوجوانان و جوانان، همراه با پیران از زن و مرد در یک رزمایش موتوری و خودرویی به خیابان‌ها آمدند و چهل و دومین تولد انقلاب را جشن گرفتند.درود بر شرافت و درود بر غیرت آنان.

وی افزود: خدای بزرگ را شاکریم که رویش های انقلاب بسیار بیشتر از ریزش های آن است، این رفتار متفاوت از سال‌های گذشته بیانگر این است که ما پای این انقلاب ایستاده‌ایم، یعنی اینکه ما برای خدا انقلاب کرده ایم نه برای شکم و لذا با همه تحریم‌ها ناجوانمردی ها و کاستی ها، کماکان مانند پدران شهیدمان، برادران شهیدمان، عموها و دایی های شهیدمان، راسخ و استوار ایستاده ایم.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: بدون شک این همبستگی و حضور حیات بخش، پایه‌های انقلاب را محکم و امید دشمن را به یاس تبدیل کرد.

وی افزود: این حضور برای دولت و گروه وزارت خارجه یک تذکر مهم بود که ما نیاز به مذاکره با کشورهای عهدشکن نداریم و اگر بخواهیم به مذاکره برگردیم طبق فرمایش رهبری باید نسبت به آمریکا راستی‌آزمایی کنیم.

حجت الاسلام ابراهیمی، راهپیمایی عظیـم یوم الله ۲۲ بهـمن را دارای پیام‌های متعددی برای سردمداران کفر جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار خواند و افزود: مردم با این حماسه بزرگ ثابت کردند که در دفاع از اسلام و ایران عزیز و مقابله با زیاده خواهی‌های استکبار جهانی همچون گذشته در صحنه حاضر بوده و در حفاظت و صیانت از دستاورد‌ها و ارزش ها، آرمان‌ها و اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی هیچ گونه کوتاهی نخواهند کرد.

وی خطاب به بعضیها که خودشان و دختر و پسرشان، همه کارمند این دولت و نظام مند، اما یک نفرشان در راهپیمایی شرکت نکردند و دریغ از اینکه در شب ۲۲ بهمن یک الله اکبر گفته باشند، گفت: به نظر شما آیا این ادای دین است، تشکر است. کسی که از این نظام تشکر نکند قطعاً از خدا هم تشکر نخواهد کرد.

امام جمعه فراشبند فرا رسیدن ماه رجب را به همه رجبیون تبریک گفت و افزود: امیدواریم بتوانیم از آن همه رحمت و برکات این ماه خدا بهره مند گردیم.

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه شهادت امام هادی علیه السلام را تسلیت گفت و میلاد سراسر نور امام محمد باقر شکافنده علوم و دانش را تبریک گفت.

وی افزود: مرحوم امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران فرمودند: ملت ایران سه مأموریت دارد مأموریت اول سرنگونی رژیم طاغوت است و دوم استقرار جمهوری اسلامی ایران و سوم سپردن این انقلاب به دست صاحب اصلی اش است.

امام جمعه فراشبند ادامه داد: امام باقر علیه السلام فرمود: سوگند به خدا، قیام قائم علیه السلام تمام نمی شود مگر اینکه در میان جنگ عرق بریزیم و خون ها بریزد.

وی با اشاره به اینکه حکومت جهانی حضرت مهدی با جهاد، مبارزه، شهادت‌طلبی، رنج و زحمت سامان می یابد، نیاز به نیروهای آماده و پرتوان و زمینه‌سازی های حساب شده دارد، گفت: الحمدالله ارتش و سپاه پاسداران ما در حال تدارک این کار هستند و با تربیت نیروهای حشدالشعبی در کشورهای مسلمان این مهم را برآورده خواهد کرد.

نکته دیگری که امام باقر علیه السلام فرمود، این است که همانا اگر یا آن قائم علیه السلام پدیدار شود هر یک از شما به اندازه چهل مرد نیرو می‌یابد و دل‌های شما همچون پاره های آهن شود که اگر آن پاره ها را به کوهها بزنند آنها را از جا بر می‌کنند، آنگاه شما حاکمان زمین می شوید و خزانه‌دار آن خواهید بود.

خطیب نماز جمعه فراشبند با اشاره به خصوصیات برادریِ اهل ایمان با یکدیگر به روایتی از امام صادق علیه السلام اشاره کرد که فرمود: اهل ایمان برادر یکدیگرند و فرزندان یک پدر و مادر باشند و چون از مردی رگی زده شود دیگران برایش بیداری و بی خوابی می کشند، چنانچه گاهی مومنی را شب خواب نبرد، سپس معلوم شود که به یکی از برادران ایمانی اش بلایی رسیده است.

 وی افزود: جابر جعفی گوید: در برابر امام باقر علیه السلام بودم که دل گرفته شدم، به حضرت عرض کردم گاهی بدون اینکه مصیبتی به من برسد یا ناراحتی به سرم بریزد، اندوهگین می شوم، تا آنجا که خانواده و دوستم اثرش را در رخسارم مشاهده کنند. فرمود ای جابر خدای عزوجل مومنین را از طینت بهشتی آفرید و از نسیم روح خود در آنها جاری ساخت از این روست که مومن برادر پدر و مادری مومن است. زیرا طینت به منزله پدر و نسیم به جای مادر است) پس هر گاه به یکی از آن ارواح در شهری اندوهی رسید آن روح دیگر اندوهگین شود زیر از جنس اوست.

حجت الاسلام ابراهیمی ادامه داد: امام صادق(ع) می فرماید: مومن برادر مومن است، مانند یک پیکری که هرگاه عضوی از آن دردمند شد، اعضای دیگری هم احساس درد کنند و روح های آنها نیز از یک روح است. آن شعر بنی آدم اعضای یکدیگرند، هم مضمون همین روایت است.

خطیب نماز جمعه فراشبند، اضافه کرد: امام صادق علیه السلام فرمود: مومن برادر مومن است، چشم اوست. راهنما و دلیل اوست، نسبت به او خیانت نمی‌کند، ستم نمی‌کند، غل و غش روا نمی دارد و با او خلف وعده نمی‌کند.

وی با بیان اینکه یک انسان اگر بخواهد قدرتمند شود احتیاج به برادر دارد،گفت: در زندگی عشیره‌ای و طایفه‌ای، هر خانواده ای تلاش می‌کرد که فرزندان پسرش را بیشتر کند، چون در جنگ ها موفق تر بودند. لذا برادر برای برادر، پشت است، مظهر قدرت است. انسان برای قدرتمند شدن احتیاج به چشم دارد انسان نابینا ضعیف است. انسان برای قوی شدن احتیاج به راهنما و راهبر و امام دارد. کسی که بتواند او را در بزنگاه ها هدایت کند.  انسان‌ها برای قوی شدن به افراد امین و عادل و پاک سیرت نیاز دارند، به آدم‌هایی که اهل غل و غش نباشند، اهل خلف وعده نباشند و لذا همه این اوصاف در یک انسان مومن، موجود است.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: مومن چون به خداوند تبارک و تعالی اعتقاد راسخ دارد، اهل پارسایی و تقوا و طهارت است. برای برادر مومنش مظهر قدرت است، انقلاب اسلامی با همین پشتوانه شکل گرفت و الا هیچکس زورش به شاه نمی رسید.

وی ادامه داد: مومن باید به مومن فایده برساند و ضرر را از دور کند. همانگونه که امام صادق علیه السلام فرمودند مومنین خدمتگزار یکدیگرند. امام فرمودند مسلمان، برادر مسلمان است. ستمش نکند و رهایش نسازد.

 امام جمعه فراشبند تصریح کرد: مومنین در هنگام سختی ها و فشار و غربت و تنهایی و قحطی، مواظب یکدیگر هستند. اموال خود را میان یکدیگر تقسیم می‌کنند، اهل خسّت و بخل نیستند و از او غافل نمی شود و خود را خدمتگزار می داند.

پایان خبر