به مناسبت هفته سلامت مردان ایرانی، در نشستی که با حضور رابطان سلامت ادارات در شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند برگزار شد، عوامل خطر ساز انتقال بیماری در محیط کار بررسی شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، کارشناس بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت و درمان این شهرستان با اشاره به عوامل خطر ساز انتقال بیماری کرونا در محیط کار، با توجه به شروع موج چهارم این بیماری و شیوع بیشتر کرونای انگلیسی در بین افراد جامعه و بالاتر بودن میزان شیوع آن و خطرناک بودن از لحاظ میزان کشندگی بالاتر، رعایت دستورالعمل های بهداشتی در محیط کار از سوی کارکنان ادارات و همچنین مراجعان به ادارات را لازم و ضروری دانست.

«صدیقه احمد آبادی» با تاکید بر اینکه کارکنان ادارات الگوی مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی هستند، یادآور شد: گندزدایی سطوح عمومی محیط کار و استفاده نکردن از وسایل مشترک در ادارات مانند خودکار، قندان، در پیشگیری از انتشار ویروس از اهمیت بالایی برخوردار است.

او، ماسک را به عنوان مهمترین وسیله حفاظت فردی در پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا عنوان و بر استفاده از ماسک در محیط کار تاکید کرد.

در این نشست آموزشی، همچنین آموزش های لازم در رابطه با نکات استفاده صحیح از ماسک و انواع ماسک ها و نحوه گند زدایی ماسک به رابطان سلامت ادارات ارائه شد.

پایان خبر