با توجه به روزهای پایانی سال و قطعی آب در برخی از مناطق بالا دست شهر فراشبند و حواشی های ایجاد شده از سوی سایت محلی آبپا، خبرنگار نخل بیدار به سراغ مدیر آبفا شهرستان فراشبند رفت تا علت یا عوامل ایجاد مشکلات و ابهامات موجود در این رابطه را پاسخ دهند.

به گزارش نخل بیدار، مشروح بیانات مهندس فرجی مدیر آب و فاضلاب شهرستان فراشبند به شرح زیر است:

مدتی است که درسایت آبپا مطالبی برعلیه اداره آبفا چاپ وبدور از هرگونه شفافیتی فقط در جهت جذب مخاطب و تشویش افکار عمومی انعکاس یافته است. بنابراین این امور حق قانونی خود میداند جهت تنویر افکارعمومی مطالبی را باستحضار مردم شریف وفهیم فراشبند برساند:

از عمده مطالب ارسالی از سوی مدیران سایت محلی آبپا قطع آب طی دو روز گذشته در نقاطی از شهر عنوان گردید که این قطعی نشات گرفته از بارش اخیر و درپی آن شستشوهای مکرر شهروندان بوده که بدلیل افزایش حجم تنظیفات کمبود آب مشاهده گردیده است که امری بدیهی بوده وهمه ساله در بهمن واسفند ماه این وقایع نمودار می گردد.

مطلب دوم تاکید در اجاره بها چشمه باچون است.از سال ۹۷ تاکنون بدلیل حفر دوحلقه چاه آهکی وافزایش ۴۰ لیتری دبی تولید آبفا نیاز به اجاره آب چشمه باچون نبوده است. در سال۹۸ با شروع وشیوع ویروس کرونا وافزایش تنظیفات عمومی کمبود آبی در سطح شهرستان مشاهده گردید. با مراجعه به کشاورزان حقابه بگیر باچون تقاضای اجاره چشمه نمودیم که درابتدا راضی به اجاره نبودند ولیکن طی چندین مرحله برگزاری جلسه با سی وسه سهامدار راغب به این کار مرحله پیگیری وقیمت گذاری ماهانه آب دریافتی برحسب حجم آب دریافتی از سوی آبفا شهرستان اعلام و بر اساس مراحل قانونی این مرحله میبایست از طریق کارشناس رسمی دادگستری بررسی و رقم ریالی آن اعلام می گردید که باگذشت چهارماه از برگزاری جلسات محلی وبازدید کارشناس واعلام نرخ پرداختی ماهانه بمبلغ پنج میلیون وهشتصد هزارتومان مشخص وبه شهرستان ابلاغ گردید.

باتوجه به نظرات کشاورزان بارقم هشت الی نه برابری نسبت به این مبلغ وفرصت سوزی چندماه تا اوایل ماه مهر وغیر قابل قبول بودن این مبلغ برای ذیحساب استان عملا اجاره منتفی گردید.

در حال حاضر نیز بارایزنی بعمل آمده با فرماندار محترم در جهت برگزاری جلسه فیمابین کشاورزان وآبفا، امیدوارم اجاره این چشمه بانرخ منطقی وقابل قبول مسئولین ستادی مهیا گردد.

درحال حاضر هم اکیپ زحمتکش وبی ادعای آبفا در حال رفع مشکل چند ده ساله محله مسجد شهدا هستند

جهت اطلاع عزیزان از ابتدای سال جدید با ادغام دو اداره خدماتی روستایی وشهری حجم اقدامات ومشکلات چند برابر گردیده است.

رفع مشکلات آب سه شهر و هفتاد روستا با اعتبارات اندک جاری هم همت بالا وهم شجاعت ومدیریت جهادی به همراه داشته و آبفا شهرستان افتخاردارد که اعلام کند در حال حاضر پروژه هایی دردست اقدام دارد وانشاالله با توکل به خدا وحمایت مسئولین شهرستانی درراس نماینده فهیم ودلسوز وپرتلاش هرچه سریعتر برمشکلات موجود فائق آید.

پروژه های در دست اقدام به قرار ذیل است:
اجرای کف شکنی چاه خانیک
تعیین پیمانکارجهت کف شکنی چاه پهناپهن
تعیین پیمانکارجهت حفرچاه مجموعه خرمایک
تعیین پیمانکارجهت حفر چاه بزن
جهت اطلاع عزیزان مرحله مناقصه تمامی این پروژه ها به پایان رسیده است
اجرای سه کیلومتر توسعه شبکه شهرک امام علی (ع) منصورآباد
اجرای ۱۱/۸ کیلومتر اصلاح شبکه منطقه دژگاه
اجرای سه کیلومتر اصلاح شبکه درروستاهای مختلف شهرستان
اجاره یک حلقه چاه استیجاری در منطقه خرمایک
اصلاح شبکه ونصب شیرآلات درروستای خوشاب وجانی آباد
اجرای مطالعات شبکه گذاری روستاهای ایل سالار و باچون ونارک

و ان شاالله در روز آینده نیز در جهت اصلاح شبکه محله فروغی نیز اقدامات مثبتی در حال وقوع است.

پایان خبر