حجت‌الاسلام ابراهیمی: نیروی دریایی سپاه، توانست بزرگترین نمایش قدرت را در مقابل قدرت دریایی آمریکا و حامیان او در دریای عمان به نمایش بگذارد و اثبات کند که دیگر آنها ابر قدرت دریا نیستند، از این پس، جمهوری اسلامی است که می تواند در هر جایی از آب‌های منطقه ابراز قدرت کند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند حجت‌الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته، با گرامیداشت یوم اله ١٣ آبان، روز استکبار ستیزی، تقارن سیزدهم آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی امسال با شکست مفتضحانه آمریکای جنایتکار در برابر دلاورمردان سپاه پاسداران در آبهای نیلگون خلیج فارس و دریای عمان را نشان از اقتدار نظامی کشور دانست و گفت: مردم ایران وقتی می‌گویند مرگ بر آمریکا برای این کارشان سند دارند، دلیل و علت دارند، هرچند بعضی ها ناراحت می‌شوند که چرا کدخدای ما را ناراحت می کنید. نمونه بارز آن هم این دزدی دریایی پریروز است که محموله نفتی ما را به یک کشتی سعودی انتقال می‌دهند و به سمت یک منطقه نامعلوم اعزام می نمایند، این یعنی گردن‌کلفتی و قلدری و لذا باید گردن کلفت را شکست.

وی افزود: نیروی دریایی سپاه ما که الحمدالله با اتکال به خداوند متعال، توانستند بزرگترین نمایش قدرت را در مقابل قدرت دریایی آمریکا و حامیان او در دریای عمان به نمایش بگذارند و اثبات کنند که دیگر آنها ابر قدرت دریا نیستند، از این پس جمهوری اسلامی است که می تواند در هر جایی از آب‌های منطقه ابراز قدرت و عرض اندام کند.

امام جمعه فراشبند، تصریح کرد: این عملیات غرور آفرین، پیام های مهمی برای دنیا و حامیان آمریکایی در منطقه خواهد داشت. دنیا فهمیده است که دیگر نمی توان به قدرت آمریکا در دریا اعتماد کرد. کشورهای عرب منطقه بدانند که دست دوستی به طرف ایران اسلامی دراز کردن بهتر از دوشیده شدن آنها توسط آمریکا است. اسرائیل غاصب هم بداند رجز خوانی آنها در مقابل ایران، یک بوق توخالی بیشتر نیست و مردم ما نیز بدانند که ضریب امنیت دریایی ما در مسئله صادرات و واردات به یک نقطه اطمینان بخش رسیده است و دیگر آمریکایی‌ها قدرت چکاندن ماشه و هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ما را نخواهند داشت.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: آن روز که ما جزو کشورهای عقب مانده علمی و تسلیحاتی و نظامی بودیم گذشت، آن روز که ما حتی در سیاست، طفیل قدرت‌های بزرگ و دنباله رو راه آنها بودیم گذشت. انقلاب اسلامی؛ ما را از خمودگی و بی هدفی و دنبال رویی درآورد و ملتی سربلند، قدرتمند و هدفمند قرار داده است که امروز خیلی‌ها غبطه آن را می خورند.

 

وی دیگر مناسبت های سیزدهم آبان ماه را روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا دانست و گفت: تسخیر این لانه جاسوسی فساد توسط دانشجویان پیرو خط امام انجام گرفت، این اقدام کار بسیار بزرگی در آن زمان بود چرا که زمینه‌ساز بسیاری از تحولات بعدی در کشور شد و از این بابت که کشوری ضعیف با اتکال به خداوند متعال توانست ابرقدرتی بلوک غرب را بشکند و آنها را ضربه فنی کند. ضربه‌ای که هیچ کشوری نمی توانست حتی تصور آن را بکند.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به اینکه سفارت هر کشور در خاک سرزمینی دیگر کشور به منزله حاکمان کشور است، افزود: به عبارتی دیگر تسخیر این سفارتخانه جاسوسی، یعنی تسخیر خود آمریکا، یعنی فتح آمریکا، به دلیل همین اهمیت بود که امام رحمت الله علیه فرمودند انقلاب دوم.

خطیب نماز جمعه فراشبند، اضافه کرد: اهمیت دیگر این فتح این بود که ما هویت باطنی پلید و زشت استکبار را نیز برملا کرده ایم، زیرا توانستیم به کشف اسناد محرمانه و انتشار آن، فعالیت گسترده جاسوسی آمریکا و دخالت های پیدا و پنهان آمریکا در طول دوران حکومت پهلوی و سپس تلاش آمریکا برای واژگونی و سرنگونی انقلاب اسلامی را بر همه جهانیان برملا کنیم و سپس ارتباط مان را با آمریکا قطع نماییم. لذا اگر رهبری می‌فرمایند آمریکایی ها و حتی اروپایی ها مورد اعتماد نیستند. دلیل داریم و در مجموع بیش از یک قرن می‌گذرد که اینها بر ملت ما و کشور ما جفا کرده‌اند و هرگز نگذاشته‌اند که آب خوش برگلوی ما پایین برود. بنابر این ما حق داریم که تا زمانی که آمریکایی‌ها سیاست شان در مقابل ما عوض نشده است و دنبال روابط حسنه نیستند و در امور کشور ما دخالت می‌کنند، بگوییم: مرگ بر آمریکا

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه، با گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل، گفت: هر اقدام غیر مسلحانه ای که موجب کاهش آسیب پذیری نیروی انسانی، ساختمان‌ها، تاسیسات، تجهیزات، اسناد و شریان‌های کشور در مقابل عملیات خصمانه دشمن شود را پدافند غیرعامل گویند. به عبارت ساده‌تر، مجموعه اقداماتی که به کار گرفته می‌شود تا در صورت بروز جنگ، خسارات احتمالی به حداقل میزان خود برسد.

وی افزود: در پدافند عامل، فقط نیروهای مسلح مسئولیت دارند اما در پدافند غیرعامل تمام نهادها، نیروها، سازمان‌ها صنایع و شرکت‌ها و حتی مردم عادی می‌توانند نقش مهم و موثری ایفا کنند. بنابر این ما باید در مقابل عملیات احتمالی دشمن، چه در بعد سخت افزاری و چه در بعد نرم افزاری به استحکام و ایمن سازی مراکز حیاتی حساس کشور بپردازیم.

امام جمعه فراشبند، تقویت اینترنت ملی را یکی از این گزینه‌ها دانست و افزود: اگر سامانه نرم‌افزاری ایستگاه های توزیع بنزین که در هفته گذشته توسط هکرهای دشمن هک شد وابسته به غرب نبود و جزء زیر ساخت های اینترنت ملی خودمان بود، هرگز دشمن نمی تواند به ما ضربه بزند. پس اینترنت ملی یعنی پدافند غیر عامل، کشاورزان با ایجاد سیل بند، جلوی سیل را می گیرند که زمین ها و محصولات شان از بین نرود این یعنی پدافند غیرعامل. در زمان جنگ سنگرهای زیرزمینی درست میکردیم، این یعنی پدافند غیر عامل. بنابراین هر کاری که ما در زمینه حفاظت از خودمان، از جامعه و شهر و دیارمان انجام بدهیم می شود پدافند غیرعامل.

وی حفاظت از زیرساخت‌های کشور از تاسیسات و تجهیزات، حتی استمرار بخشی به خدمات ضروری کشور مانند حفاظت از پمپ بنزین ها، منابع آب و برق و گاز همه اینها در حوزه پدافند غیرعامل هستند که نیازمند توجه بیشتری است.

حجت‌الاسلام ابراهیمی از رسانه ملی و استانی خواست که به شرح و بسط تعریف پدافند عامل و غیرعامل بپردازد و مردم شریف را توجیه کنند، باید فرهنگ‌سازی کرد و مردم را بیش از پیش آگاه نمود و هر کسی به وظیفه خود عمل نماید.

 

خطیب نماز جمعه فراشبند در خطبه اول نماز جمعه با اشاره به آیه ٢٣٢ سوره بقره که می فرماید: هنگامی که زنان را طلاق دادید و عده خود را به پایان رساندند، مانع ازدواج مجدد آنها با شوهر سابق شان نشوید، این ازدواج مجدد در صورتی است که در میان آنها به طرز پسندیده‌ای توافق و رضایت برقرار شود، گفت: این آیه خطاب به خانواده‌ها است که اگر زنی طلاق گرفت و خواست دوباره با همان مرد زندگی کند و مرد هم راضی است، مانع نشوید.

وی افزود: در دوران جاهلیت، زن حق انتخاب همسر نداشت همه کاره مردها بودند اما اسلام به زن ها نیز اهمیت داده و نظر آنان را نیز مانند نظر مردان می داند.

امام جمعه فراشبند گفت: یکی از یاران پیامبر به نام معقل بن یسار خواهری به نامِ جملاء داشت که از همسرش عاصم بن عدی طلاق گرفته بود، بعد از پایان عده مایل بود بار دیگر به عقد همسرش درآید، ولی برادرش از این کار مانع شد که همین آیه ٢٣٢ سوره‌ بقره نازل شد و او را از مخالفت با چنین ازدواجی نهی کرد.

وی افزود: و نیز گفتند که آیه هنگامی که نازل شد که جابر بن عبدالله با ازدواج مجدد دخترعمویش با شوهر سابق خویش، مخالفت می ورزید و لذا در جاهلیت چنین حقی به غالب بستگان نزدیک می دادند که در امر ازدواج زنان و دختران خویشاوند دخالت کنند، اما اسلام از دخالت مردان ولو اینکه برادر، عمو و دایی باشد نهی کرده است و می فرماید: اینها هیچگونه ولایتی بر خواهر و یا دختر برادر و خواهر خود ندارند.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: در چنین موردی که زن و مرد بعد از طلاق دوباره رضایت به تجدید زندگی دارند حتی پدر و جد پدری هم نمی‌توانند دخالت کنند. در جاهلیت، زن در زنجیر اسارت مرد بود، تمامی سرنوشت زنان در دستان مردان بود هیچ کسی به خواسته و میل زنان اهمیت نمی‌داد،اما اسلام با این تفکر جاهلی و مستکبرانه به شدت مبارزه کرد و به همان اندازه که به نظرات مردان توجه دارد به نظرات زنان نیز توجه دارد.

حجت الاسلام ابراهیمی ادامه داد: قران می‌فرماید؛ مزاحم ازدواج مجدد زنان با شوهران قبلی خود نشوید، افراد لجوجی هستند که بعد از طلاق دادن زن، بازهم اسباب آزار زن مطلقه خود می شوند و دست از دخالت بی جای خود بر نمی دارند و لذا قرآن به آنها هشدار می دهد که اولاً نباید دخالت کنند، ثانیاً زنان مطلقه در ازدواج مجدد خود، هیچگونه نیازی به جلب موافقت اولیاء خود ندارند و مخالفت آنها بی اثر است.

وی افزود: زنان تا زمانیکه ازدواج نکرده اند احتیاج به اذن و اجازه ولی، یعنی پدر و یا جد پدری دارند، اما همین که مطلقه شدند دیگر نیازی به ولایت آنها نیست و خودشان می توانند راساً اقدام به ازدواج کنند. در چنین وضعی وقتی پدرم نمی تواند در ازدواج مجدد او دخالت کند، دیگران قطعاً نمی‌توانند دخالت کنند.

قرآن می فرماید: عمل به این دستورات هم موجب تزکیه است و هم موجب طهارت، یعنی هم آلودگی ها را که بر اثر افکار جاهلانه و اشتباه، دامنگیر خانواده‌ها می‌شود برطرف می سازد و هم مایه نمو و تکامل و خیر و برکت است.

وی تاکید کرد: مردم باید بدانند که قوانین الهی در مسئله ازدواج و طلاق، مفیدتر از قوانین و رسوم مردم است. زیرا احکام خداوند از جمله احکام ازدواج و طلاق همگی برخاسته از علم نامحدود است که ما بر آن اطلاعی نداریم. لذا کسانی که در راه ازدواج مشروع مجدد زن و مرد کارشکنی می‌کنند باید در ایمان خود به خدا و روز قیامت شک کنند. چون خداوند دستور به جلوگیری نکردن می‌دهد و آنها جلوگیری می‌کنند و این بزرگترین هشدار است برای مسلمانان چه مردان و چه زنان که نباید در زندگی زن و مرد دخالت کنند و باعث افتراق و جدایی آنها شوند. همه باید بترسند از قیامت و عذاب وحشتناک الهی.

پایان خبر