نشست اضطراری ستاد شهرستانی کرونا شهرستان فراشبند با هدف بررسی روند پیشرفت بیماری، بررسی راهکارهای پیشگیری از افزایش بیماری، آسیب‍های احتمالی سویه جدید ویروس کرونا موسوم به اومیکرون و راهکار‌های جلوگیری از گسترش و مقابله با این ویروس در دفتر فرماندار شهرستان فراشبند در حال برگزاری است.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، «صادق فروغی» فرماندار شهرستان در این نشست با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کووید۱۹ و آغاز موج ششم سویه «او میکرون» از تمامی ارگان ها و اصناف و مردم خواست نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی و تزریق دُز سوم واکسن اقدام کنند و نظارت ها و محدودیت ها نیز با شدت بیشتری اجرا شود تا بتوانیم از این موج عبور نماییم.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند نیز در این نشست گزارشی از روند واکسیناسیون کرونا و چالش‌های پیش رو ارایه کرد و از افزایش آلودگی به گونه جدید ویروس کووید۱۹ به نام اومیکرون در شهرستان فراشبند خبر داد و گفت: در صورت رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی و پیشگیرانه، اومیکرون به سویه غالب تبدیل خواهد شد.

دکتر «حسن کرمی» با اشاره به اینکه اومیکرون جهش‌هایی در خود دارد که ممکن است در افرادی که دوباره به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند مشکلاتی ایجاد کند، تاکید کرد: در این شرایط، واکسن می‌تواند بهترین، راحت‌ترین و عملی‌ترین راه ممکن باشد.

دکتر کرمی از مردم خواست تا با تزریق دُز سوم واکسن، اطرافیان و عزیزان خود را به مشارکت در این ایمن سازی ضروری تشویق کنند.

او تاکید کرد: ابتلا به کرونا مختص به گروه سنی خاصی نیست و این خطر، بی رحمانه تمامی عزیزان ما را تهدید می کند؛ در چنین شرایطی لازم است همه از خود و دیگران در برابر این ویروس منحوس مراقبت کنیم.

دکتر کرمی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی و همه راه‌های پیشگیری از ابتلا به کرونا در مورد اومیکرون نیز مؤثر و کاربردی دانست و افزود: این نوع جهش‌، منجر به افزایش سرعت انتقال ویروس، عفونت‌زایی و فرار از سیستم ایمنی شده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، ملزم شدن کارکنان ادارات به تزریق دوز سوم واکسن و در غیر این صورت اعمال کردن غیبت برای آنان، تشدید بازرسی و نظارت بر اصناف، اماکن عمومی و ادارات، اماکن ورزشی و تفریحی و فرهنگی با محوریت شبکه بهداشت و درمان، انجام تبلیغات محیطی و آموزش همگانی برای افزایش حساسیت بین مردم برای رعایت بیشتر شیوه نامه های بهداشتی در سطح شهرها و روستاهای شهرستان و انجام واکسیناسیون، تعطیلی تمامی کلاس های مدارس و دانشگاههای شهرستان و برگزاری کلاس ها به صورت غیر حضوری و مجازی، تعطیلی تمامی فعالیت ها و مسابقات ورزشی از جمله سالن ها و باشگاهها در فضای سر پوشیده و باز تا اطلاع بعدی، تعطیلی آرامستان ها و مراسم های ترحیم در آرامستان و مساجد، ممنوعیت تمامی مراسم های دهه فجر در فضای بسته، چاپ نکردن آگهی ترحیم از سوی چاپخانه ها، ممنوعیت برگزاری مراسم های هنری و فرهنگی و تئاتر در تالارها و همچنین فعالیت آرایشگاهها با رعایت نوبت دهی را از جمله مصوبه های این نشست عنوان کرد.

او با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه ستاد کرونا، ارایه هرگونه خدمات اداری در تمامی ادارات، باید با ارائه کارت واکسن انجام شود، گفت: تردد خودروهای شخصی به شهرهای در وضعیت قرمز و نارنجی مشروط به تزریق واکسن و نبودن شرایط قرنطینه و تردد به شهرهای در وضعیت زرد و آبی مشروط به نبودن در شرایط قرنطینه و همچنین تردد خودروهای شخصی در درون شهر که مالکان آنها در وضعیت بیماری قرار دارند ممنوع بوده و چنانچه راننده خودرویی رعایت ننماید اعمال قانون خواهد شد.

پایان خبر