عدم رعایت نکات ایمنی توسط شهرداری فراشبند باعث رخ دادن حادثه دلخراش رانندگی شد

به گزارش نخل بیدار شهرداری فراشبند که چند روزی است در حال لکه گیری خیابان های سطح شهر می باشد ، اقدام به بستن کامل یک باند از مسیر دوطرفه کرده و تعمیرات را انجام می دهد‌.

در نتیجه شهروندانی که قصد عبور از مسیر مورد نظر را دارند علیرغم اینکه هیچگونه نیرویی جهت راهنمایی و تأمین، جهت تردد در مسیر جایگزین وجود نداشت، لاین مخالف را جهت تردد انتخاب می کنند که بارها در سطح شهر و هنگام لکه گیری ها و بستن خیابان، شاهد عبور و مرور به این شکل بودیم.

امروز نیز که بلوار امام خمینی (ره) فراشبند جهت انجام لکه گیری یکطرفه شده بود از صبح شاهد عبور خودروها بصورت دوطرفه در لاین مخالف بودیم که متاسفانه هیچ گونه علایم اخباری ممنوعیت تردد در لاین مخالف و یا ایجاد جاده جایگزین پیش بینی و به مردم اعلام نشده بود.

متاسفانه عصر امروز یکی از خودروهایی که قصد عبور از لاین مخالف را داشت و به سبب مسدود بودن مسیر اصلی به لاین مخالف رفته بود با موتورسواری که از روبرو در حرکت بود برخورد نمود که متأسفانه حادثه ای ناگوار بوجود آورد که باعث حضور اورژانس در صحنه تصادف و اعزام مصدوم به بیمارستان شد.

به نظر می رسد اگر این کار در یک روز تعطیل و خلوت انجام پذیرد و هماهنگی های لازم در شورای ترافیک شهر و ارگان های دست اندرکار انجام شود هیچ زمانی شاهد چنین اتفاقات جبران ناپذیری نخواهیم بود.

قابل ذکر است شهرداری می‌تواند پیش از انجام تعمیرات و مسدود کردن خیابان ها از طریق رسانه های جمعی مسیر جایگزین را به مردم اعلام و مدت زمان انسداد را اعلام نموده و در حین انجام عملیات لکه گیری در طول مسیر مامورین خود را جهت راهنمایی شهروندان مستقر نماید.

 

انتهای پیام/