فرماندار فراشبند:

به گزارش نخل بیدار، روح الله انصاری فرماندار این شهرستان در نشستی خبری که به مناسبت سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص مبارزه با قاچاق کالا وارز برگزار نمود بیان داشت: استکبار جهانی در ادامه ی حربه های به کار گرفته بر ضد نظام جمهوری اسلامی، اکنون از مسیر جبهه اقتصادی وارد شده اند.

وی وابستگی به نفت و واردات را دو‌معضل مهم نامید و خاطر نشان کرد: نقاط ضعف موجود در اقتصاد کشور از نظر وابستگی به درآمدهای نفتی، اتکاء مصرف به واردات و وابستگی بسیاری از صنایع از نظر قطعات و فناوری، این امید را برای آنها به وجود آورده است تا امروز از حربه فشار و تحریم اقتصادی استفاده کنند.

انصاری افزود: قاچاق کالا در بسیاری موارد، با ایجاد و تشدید رویه های مغایر با اقتصاد ارتباط دارد و از این رو، مبارزه با قاچاق یکی از شیوه ها و ابزارهای اصلاح نقاط ضعف اقتصاد در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است.

قاچاق کالا، معلول عوامل مختلفی بوده است که مبارزه با آن، نیازمند عزم ملی و توجه دقیق به شاخص های علمی است.

فرماندار شهرستان فراشبند بهترین راه مبارزه با قاچاق را ایجاد اشتغال پایدار و فرهنگ سازی مناسب دانست و افزود: تجارب قبلی نشان داده که در مبارزه با قاچاق کالا، برخورد قضائی چندان مثمرثمر نبوده و توجه به راهکارهای فرهنگی، پیش گیرانه و ایجاد شغل نقش موثرتری در کاهش قاچاق خواهد داشت.

روح الله انصاری
فرماندار شهرستان فراشبند

 

انتهای پیام/