به گزارش   به نقل از روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان فراشبند، پنجمین نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان با حضور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار فراشبند و دیگر اعضای کارگروه در سالن شهید سلیمانی فرمانداری فراشبند برگزار شد.

محمود رحمانی معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری فراشبند ضمن اشاره به اهمیت برگزاری مستمر جلسات کارگروه اشتغال اظهار داشت ایجاد اشتغال و کارآفرینی باید در سر لیست عملکردی ادارات و سازمانهای شهرستان قرار گیرد و ضمن توجه به پایداری اشتغال موجود تلاش گردد با استفاده از ظرفیتهای شهرستان اشتغال جدید ایجاد و در سامانه رصد بروز ثبت گردد.

وی حضور بنیاد علوی در شهرستان را در کنار بنیاد برکت فرصت مناسبی برای حل محرومیت های مناطق روستایی و عشایری شهرستان عنوان و اظهار داشت تسهیلات حمایتی و فعالیت های بنیاد علوی در کنار مشارکت مردم در شهرستان میتواند به حل مشکلات بیکاری شهرستان بویژه جوانان کمک کند.

لیلا مختاری سرپرست اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی فراشبند و دبیرکارگروه اشتغال شهرستان در این جلسه به بیان آمار عملکرد سامانه رصد، تسهیلات جذب شده حوزه مشاغل خانگی … پرداختند و خواستار همکاری و مساعدت بیش از پیش ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان در تحقق برنامه های عملکردی مد نظر کارگروه اشتغال شهرستان شدند.

وی با اشاره به حضور بنیاد علوی در شهرستان و انتخاب فراشبند بعنوان تنها شهرستان فارس در اجرای طرح های بنیاد، اعلام داشتند هدف بنیاد مذکور محرومیت زدایی در منطقه با ایجاد اشتغال و حمایت از فعالان اقتصادی است که می طلبد دهیاران و شوراهای روستا با شناسایی پتانسیل ها و مزیت های منطقه خود از این فرصت کمال استفاده را ببرند.

فارسی نماینده بنیاد علوی در شهرستان نیز به بیان اهداف بنیاد علوی پرداخت و اعلام داشت تسهیلات بنیاد مذکور ۲۰۰ میلیون تومان با سود ۲درصد و بصورت قرض الحسنه با دوره تنفس ۶ ماهه می باشد که در راستای محرویت زدایی از مناطق روستایی ، حمایت از کسب و کارها و ایجاد زیرساختهای مناسب در مناطق کم برخوردار پرداخت می گردد.

وی رویکرد بنیاد علوی را حمایتی/ مشارکتی ذکر کرد و افزود بنیاد جهت اجرای طرح های خود نیازمند مشارکت مردمی،دهیاران و گروه های جهادی میباشد چرا که بنیاد در کنار مردم و همراه با ساکنین هر منطقه در راستای محرومیت زدایی قدم برمی دارد.

فارسی تشکیل تعاونی و فعالیت در قالب شرکت تعاونی را رویکرد بنیاد در ایجاد اشتغال ذکر کرد و افزود اولویت ما اعطای تسهیلات و حمایت از تعاونی های ثبت شده در مناطق روستایی بمنظور اشتغال زایی واقعی در منطقه و محرومیت زدایی می باشد که امیدواریم با همراهی و همدلی مسئولین بویژه دهیاران و گروه های مردمی و جهادی شهرستان این امر محقق گردد.

 

فرمانداری فراشبند

 

انتهای پیام/