در راستای کنترل سلامت فرآورده های خام دامی از واحد جدید تولید لبنیات سنتی شهرستان فراشبند بازدید شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، دکتر «حسن کرمی» معاون بهداشتی و رییس مرکز بهداشت شهرستان فراشبند در این بازدید مشترک، خواستار رفع مسایل و مشکلات بهداشتی در اسرع وقت شد تا نسبت به صدور مجوز اقدام شود.

او افزود: در این بازدید موارد لازم برای برطرف کردن نواقص بهداشی، طبق ضوابط فنی و بهداشتی مراکز عرضه و تولید محصولات لبنی گوشزد شد.

در ادامه این بازدید در نشستی مشترک که با حضور بخشدار مرکزی، نماینده اتاق اصناف و رییس اداره دامپزشکی، نماینده تعاون روستایی شهرستان، رییس مرکز بهداشت شهرستان و کارشناس مسوول بهداشت محیط در دفتر معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان فراشبند برگزار شد، موانع تولید لبنیات سنتی در شهرستان فراشبند بررسی شد.

دکتر کرمی در ادامه با اشاره به اینکه پس از اخذ مجوز و راه اندازی مرکز جمع آوری شیر در شهرستان، از سوی مرکز بهداشت و دامپزشکی شهرستان حمایت کامل از این واحد تولیدی صورت می گیرد، تاکید کرد: بر همین اساس پس از اقدامات فوق؛ عرضه هرگونه لبنیات سنتی در شهرستان به جز واحد تولیدی مذکور ممنوع و با متخلفان برابر با مقررات برخورد می شود.

دکتر «اسماعیل شهریاری» رییس شبکه دامپزشکی شهرستان فراشبند نیز در این نشست با تاکید بر اینکه رسالت مهم اداره دامپزشکی، دسترسی آحاد جامعه به فرآورده های خام دامی سالم و بهداشتی است، تحقق این امر را مستلزم نظارت مستمر و دقیق بر مراکز عرضه این فرآورده ها دانست.

او گفت: یکی از ملزومات داشتن جامعه سالم، برخورداری افراد آن جامعه از تغذیه سالم است که در این راستا تضمین سلامت فرآورده های خام دامی و شعار « ایمنی غذا از مزرعه تا سفره » تحقق یافته است.

در این نشست، بر ضرورت اخذ مجوز تولید لبنیات سنتی تعاون روستایی تاکید شد و مقرر شد مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان برای فراخوان مجوز مرکز جمع آوری شیر در شهرستان اقدام نماید.

انتهای پیام/